Gránátalmaház ​/ A House of Pomegranates 12 csillagozás

Oscar Wilde: Gránátalmaház / A House of Pomegranates Oscar Wilde: Gránátalmaház / A House of Pomegranates

Oscar Wilde kötetünkben szereplő írásai, meséi nemcsak az irodalmi zsenit, de az emberi gyengeségeket bíráló gondolkodó képét is megidézik előttünk. A történetek csodálatos világa, a finom iróniával megjelenített szereplők, a részletesen kidolgozott képek meghódítják az olvasót. S hogy ez ne csak az igényes fordításon keresztül történhessen, most induló, kétnyelvű sorozatunk e kötetében eredetiben is megismerkedhetünk az infásnő születésnapjának eseményeivel; az ifjú király megkapó meséjével; valamint a halászlegény és a csillagok gyermekének történetével.

Eredeti megjelenés éve: 1891

Szukits, Szeged, 2000
202 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639278424 · Fordította: Mikes Lajos
keménytáblás · Fordította: Mikes Lajos
Franklin-Társulat, Budapest
192 oldal · Fordította: Mikes Lajos

M_Titi>!
Oscar Wilde: Gránátalmaház / A House of Pomegranates

A mesék nem csak a gyerekek jutalma, kiváltsága. A felnőtteknek is kellenek mesék. Köszönöm Wilde-nak, hogy ez alkalommal se csalódtam benne. Gyönyörű és szomorú mesék,de kellenek az ember lelkének. Oscar Wide kell az emberek lelkének.

kávésbögre P>!
Oscar Wilde: Gránátalmaház / A House of Pomegranates

Ez az első meséskönyvem Wilde-tól: igazi meglepetés volt! A leírások túlságosan részletesek voltak, ettől némelyik történet kicsit vontatott lett. De összeségében olvasmányos, tanulságos történeteket hozott össze Wilde.

Honey_Fly P>!
Oscar Wilde: Gránátalmaház / A House of Pomegranates

Mennyi csoda és mennyi bánat… Akárhányszor olvasom ezeket a történeteket, nem tudok betelni velük.

kalypso>!

Fülének kagylójába öntötte történetének keserű borát.

kalypso>!

Azt óhajtom, hogy máskor ne legyen szívük azoknak, akik velem akarnak játszani!

Az infánsnő születésnapja

kalypso>!

Mire való ugyan az emberi lélek? Nem ér az egy darab vert ezüstöt sem.

kalypso>!

Csekély az az öröm, amit szerelmesednek köszönhetsz. Ahhoz vagy hasonlatos, aki a halál óráján a lyukas csónakba vizet önt.

A halász és a lelke

kalypso>!

Mert való igaz, hogy a világ ura a fájdalom, és senki sincs, aki hálójából menekülhetne.