56. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

A ​boldog herceg és más mesék 276 csillagozás

Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Egy csalogány halálra sebzetten dalol egy szerelmes ifjúért. Egy köztéri szobor arcán könnyek gördülnek alá, leveti aranyköpenyét, drágakődíszeit, és a szegényeknek ajándékozza. Egy gyerek megtagadja az anyját, s ezért sorsa mindaddig bünteti, amíg keservesen meg nem bánja vétkét… Oscar Wilde, a ragyogó tollú, irónikus dandy ezekben a gyönyörűen szomorú mesékben a másik, a nagyon sebezhető oldaláról mutatkozik meg. A boldog herceg több mint száz éve jelent meg először, olvasói mindmáig felnőttek és gyerekek egyaránt.

Eredeti cím: The Happy Princess and Other Tales

Magvető, Budapest, 1998
214 oldal · ISBN: 9631421449 · Fordította: Lengyel Balázs

gabiica P
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Ezek a mesék nagyon különlegesek voltak. Volt, amit már ismertem korábbról, de nagy része teljesen új volt számomra. Meglepően tetszettek ezek a szomorkás történetek, hiszen mindegyik hatalmas tanulságot hordoz magában. A kedvencem mindenképp a címadó A boldog herceg történet volt. Megható, szívszorító, és csodálatos. Egyszerűen tökéletes volt.

Chöpp P
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Szeretem Oscar Wilde szomorkás meséit. Gyakran elolvastam őket.
A boldog herceg olyannyira a legkedvesebb, hogy fennhangon képtelen vagyok elolvasni, hacsak nem úgy, hogy bőgök, mint egy szopós borjú és taknyom-nyálam egybefolyik.
Mivel ez nem túl szép látvány, nem is gyakran kísérletezem vele.

Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Végre egy élvezetes olvasás. Amikor boldogsággal tölti el az embert, ahogy a szeme átgördül a szavakon. Mosoly ül az arcán, mert minden jelző, szó,
ott van a helyén. Nem is tudná elképzelni máshol.
A tartalom, a tanulság,soha meg nem kopik.
Hívőknek és hitetleneknek is tökéletes. Egy csodálatos író csodálatos műve.

oldmoviegirl01 P
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Mesék érett olvasóknak. Mesék az önfeláldozásról, a barátságról, az emberi értékekről, önzésről, a boldogság kereséséről. Szomorkás, tanulságos tündérmesék(?)…

Vacskamati78
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Fáj, ahogy Wilde meséit olvasom. Még Andersen történeteinél is jobban.
Ennyire élesen látni, ennyire megérteni és leleplezni az embert, ilyen gyönyörűen leírni, hogy aztán megbocsájtva könnyezzük meg a történetben magunkat, nem tudja senki rajta kívül.

Dinah I
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

A boldog herceg az egyik legcsodálatosabb mese (?), amit valaha írtak.
Mindenkinek el kellene legalább egyszer olvasni!

bagie P
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Eddig csak a Boldog herceget ismertem Wilde meséi közül. Most megismerhettem újabbakat, ezek egy része nagyon kedves lett (pl. az önző óriás és kis madár, aki életét adta a vörös rózsáért), de voltak olyanok, amiket nem tudtam megszeretni…

Ikarosz
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Aranyos kis történetek füzére, szívhez szóló mesék a szerelemről és a bánatról.
Kicsit hullámzó a színvonal, vannak nagyon jók, és vannak kissé érdektelenek is. Ami közös bennük, hogy mindegyik egy kicsit kurtánfurcsán ér véget. Van amelyik sztori elbírja, van amelyik nem.
A legnagyobb hatású természetesen a címadó Boldog Herceg.
Mindenkinek ajánlom, hogy szánjon rá néhány magányos, nyugodt órát. spoiler

msglass P
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Molyos karácsonyozás alkalmából kaptam ezt a könyvet, csodálatos az új zsebkönyvsorozat és nagyon szerettem!! Először olvastam Oscar Wilde-tól, de biztosan nem utoljára. Nagyon tetszett, hogy majd minden történet olyan hamar berántott, egyre jobban kezdem megkedvelni a novella műfaját. Nem is tudnék kedvencet választani, és most, hogy írok róla, kedvem támadt újra elolvasni. :)

Szilmariel
Oscar Wilde: A boldog herceg és más mesék

Imádom „A boldog herceg” című mesét. A könyv, ami megvan nekem egy tipikus gyerekkönyv: nagy betűs, néha egész oldalas, színes gyönyörű képekkel. Önmagában is egy műalkotás, nem is beszélve a történetről. Lehet, hogy sokan furának tartják az ízlésemet, de a szomorú meséket valahogy jobban szerettem mindig mint a vidám végűeket. (Ezért is Andersen a NAGY kedvencem, de ez nem tartozik ide.)
Biztos mert olyan katartikus az egész szomorú vég, és sokkal jobban megrázza az ember lelkét, mint egy olyan sztori, amiben bár sokat szenved a főhős, a végén mégis minden „happy” és rózsaszín. A sírós végű mesék viszont sokkal maradandóbb nyomot hagynak, mert „életszagúak”. Egy gyereknek szerintem nem árt közvetve ilyen szomorú meséken keresztül megtapasztalnia, hogy nem minden végződhet mindig boldogan. Hisz maga az élet sem egy vidámpark, tele van szomorúsággal és szenvedéssel. Szerintem fontos, hogy a gyerekek tudjanak róla, hogy szomorúan is végződhetnek a dolgok, mivel így talán kevésbé lesz megrázkódtató, ha velük történik valami hasonló. Bár kívánom, hogy minél kevesebb gyereknek legyenek követlen szomorú élményei. Na meg ezekből is lehet tanulni magáról a valódi életről. Mindenesetre gyönyörű és a szívem mélyéig hatoló mese ez az önzetlenségről és egy szokatlan szerelemről.

AfterEight P

– Szeresselek? – kérdezte a fecske, mert kedvelte az egyenes beszédet,
mire a nádszál mélyen meghajolt.

kalypso

– Az a zug, amit szívből szeretünk, az a világ (…)

A híres-nevezetes rakéta

tessa64

Mint a legtöbb ember, ő is azt hitte, ha valamit újra és újra, hosszan ismétel, végül igaz lesz.

66. oldal, A híres-nevezetes rakéta

encus625 P

A házban, ahol kemény szív lakik, örökös a hideg.

A csillagfiú c. novella, 188.oldal

AfterEight P

A diák fölnézett a fűből, oda hallgatott, de nem értette, mit mond neki a csalogány,
mert csak olyasféle dolgokról tudott, amelyekről a könyvek beszélnek.
De a tölgyfa megértette(…)

psn

– Sok szép virágom van – mondta –, de mégis a gyerek a legszebb virág.

tessa64

Sajnos azonban a szerelem nem divat többé, a költők megölték. Annyit írta róla, hogy senki sem hisz már nekik, amit egyébként nem is csodálok. Az igazi szerelem hallgat és szenved. Emlékszem magam is, egyszer? De hagyjuk ezt. Hiába, a romantika halott.

A híres-nevezetes rakéta, 66.o

dorottya_k P

Én mindig csak magammal törődöm és mindenkitől elvárom, hogy így tegyen. Ezt nevezik rokonszenvnek.

A híres-nevezetes rakéta

Kapcsolódó szócikkek: szimpátia / rokonszenv
Olysika

Valóban nem ismerek semmit a világon, ami nemesebb vagy ritkább volna az önfeláldozó barátságnál.