A ​Mambo Kings szerelmes dalai 4 csillagozás

Oscar Hijuelos: A Mambo Kings szerelmes dalai

New York,1949:a város mulatóiban,tánctermeiben latin ritmusokra táncol a közöség.Mindenféle kubai zenészek,Xavier Cugat,Pérez Prado,Ernesto Lecuona dalai és zenekarait hallani:szól a habanéra,a boleró,a rumba és mindenekelőtt a mambó.Ez a mambóláz vonzza New Yorkba a két kubai testvért,Cesar és Nestor Castillót is.Soha két külömbözőbb testvért!Cesar csupa önbizalom,az élet,a siker,a nők habzsolója.Nestort ellenben örökös kétely és szorongás rágja,meg a csillapíthatatlan szerelmi bánat-amiből viszont meg születik az a sikerszám,a"SZívem szép Maríája",amelyel zenekarunk,a Mambo Kings hamarosan népszerűvé válik-mígnem sikerük csúcsán Nestor váratlan(bár sorsszerűnek tetsző)halála derékba töri Cesar pályafutását is.Útja innen már lefelé visz,addiga szállodai szobáig,ahol haldokolva,utoljára végigpergeti emlékezetében az életét,mindazt,ami a regény lapján megelevenedik.

Európa, Budapest, 1994

búbánatos buja ballada
Buenas noches Nestor!
Buenas noches Cesar!

vercsa>!

Szerintem az az igazi zenész, aki a bőrén érzi a muzsikát, nem pedig az, aki csak kottából bír játszani.

vercsa>!

– A nők, fiacskám, a nők! Tönkretesznek, ha nem vagy eszednél. Szerelmedet kínálod nekik, és mivel fizetnek? Megférfiatlanítanak, avval. Parancsolgatnak. Megszakasztják a szívedet.

orvosi_székfű>!

Emlékezetes éjszaka, megannyi hasonlóból egy. Hogy folyt a rum azóta is, hajjaj! Piáspalackok, vastag gumióvszerek, reszketeg női combok csudálatos sokasítása, hasonlatosan ama régi csodás kenyér- és halszaporításhoz.

orvosi_székfű>!

Nincsen abban semmi rossz, ha valaki az embereket szórakoztatja vagy akár a saját örömére zenél. Hanem a többi, ami mind vele jár! Hajnalok hajnalán vergődni haza halálos fáradtan, tisztességtelen emberekkel alkudozni olykor, s az a rettenetes kilátástalanság, a tudat, hogy egyik éjjel olyan lesz, mint a másik, örökkön-örökkétig.

orvosi_székfű>!

Szombat délután történt a La Salle utcában, sok-sok éve, kissrác koromban, hogy három óra körül Mrs. Shannon, az örökké zsírpecsétes ruhájú, vaskos ír asszonyság kihajolt a hátsó ablakon, és kikurjantott az udvarra: – Hé, hé, Cesar, hallja-e! Maga megy a tévében!