Legyél ​önmagad futóedzője 11 csillagozás

Őry István: Legyél önmagad futóedzője

A ​Legyél önmagad futóedzője egy újfajta megközelítést kínál szabadidő-sportolók számára az egészséges és eredményes futáshoz, amely megnyilvánulhat adott versenytávon egyéni csúcsok elérésében, vagy az egészségmegőrzés, egészségfejlesztés területén. Kezdő és haladó futóknak íródott ez az egyedülálló könyv, ezért elsődleges szempont volt a gyakorlati megközelítés mellett az érthetőség.
Lehetsz idős vagy fiatal, az első kilométereket teljesítő futó, vagy tapasztalt maratonista, ez a könyv alapjaiban változtatja meg a futáshoz való viszonyodat. Akár már a következő edzéseden is alkalmazható szakmai tanácsokat kapsz, amelyekkel csökkenteni tudod a futósérülések kockázatát, növelni tudod a teljesítményed, és össze tudod állítani a céljaidnak megfelelő edzéstervet.
A kezedben tartott könyv segitségével képes leszel:
• leküzdeni azokat az akadályokat, amelyek eddig meggátoltak abban, hogy gyorsabb, kitartóbb, egészségesebb futó lehess;
• értő módon figyelni a… (tovább)

Futólépés, Budapest, 2021

HelgaLaura>!
Őry István: Legyél önmagad futóedzője

A könyvesboltok polcain nagyon kevés könyvet találunk futás témában, pedig egyre népszerűbb ez a sport. Őry István könyvét nem lehet egy szusszal elolvasni, mivel nagyon specifikus és szakmai, érdemes visszalapozni 1-1 fejezethez és még egyszer átolvasni. Ez a könyv olyan kérdéseket és problémákat segített feltenni saját futóedzéseimmel és versenyeimmel kapcsolatban, amit eddig nem is tudtam megfogalmazni. Azért kapott négyest nálam, mert szerintem a könyv nem tudja eldönteni, kinek szól. Két mondaton belül olvasok az 5k-s versenyfelkészülésről és az ultrázásról is. Egyik mondatban segít VO2 maxot számolni, másikban pedig oldalakat ír az átlag ember motivációs problémájáról. A könyv fő mondanivalója, hogy a random edzésnek random eredménye van, ami azt jelenti, hogy még egy 5-10k versenyre is becsületesen fel kell készülni és ha nincs semmilyen terv a random kedd esti munka utáni futás mögött, akkor annak nem is lesz semmilyen kézzelfogható eredménye. Én hiányoltam pár futóiskolás gyakorlatot, 1-2 versenyfelkészülési tervet, de összességében egy jól emészthető tananyag, helyenként humoros is. Ajánlom mindenkinek, aki szeretné strukturálttá tenni a futóedzéseit és kellő elhivatottsága van ahhoz, hogy betartsa Futólépés tanácsait. :)

Ree>!
Őry István: Legyél önmagad futóedzője

A futás egyre népszerűbb sport, sokak szerint a legegyszerűbb edzésforma, meg ugye futni úgyis mindenki tud. Hát sajnos ez nem igaz.
A könyv segít kialakítani egy olyan látásmódot, amivel eredményesebben és sérülésmentesebben élvezhetjük a mozgást.

könyvmorzsa>!
Őry István: Legyél önmagad futóedzője

Nehéz olvasmány volt. Legalább is a könyv első fele mindenképp. Sokszor megfordult a fejemben, hogy abbahagyom, mert olyan számok voltak benne, amit én soha a büdös életben nem fogok hozni. Persze szabadidő – sportolóként nyilván nem is ez a célom, viszont baromira elbizonytalanított, amikor azt láttam, hogy 5km- es versenyen (4 perc/, km) azaz 20 perc. Oké, tudom, hogy ez nem az én szintem, mert ennek én jóval alatta vagyok, mégis nagyon meginogtam.
A szakmai tudás vitathatatlanul érződik, és a könyv második fele számomra hasznosabb volt. Meg közben rájöttem, hogy azért is, mert itt elmaradtak a számomra frusztráló számadatok. Sok hasznos dolgot tanultam.

Ree>!

Az állóképesség felépítése türelemjáték, egy hosszú távú projekt, amelyben nincsenek rövidített utak, nem lehet büntetlenül megspórolni a szükséges felkészülési időt. Ebben az esetben szintén igaz, hogy valójában nem a futástól sérülünk meg, hanem a rossz döntéseink miatt, amikor úgy gondoljuk, hogy kevesebb idő is elég a felkészülésre, vagy hamarabb, nagyobb mértékben is el lehet kezdeni a terhelés növelését.

244. oldal, 6. fejezet - A fejlődés kulcsa