Az ​amerikai irodalom története 4 csillagozás

Országh László – Virágos Zsolt: Az amerikai irodalom története Országh László – Virágos Zsolt: Az amerikai irodalom története

Az ​amerikai irodalmi kultúrát mutatja be a kezdetektől napjainkig ez az irodalomtörténeti munka. Az amerikai irodalom kedvelői több mint negyed évszázada hiába keresik a boltokban Országh László (1907-1984) harminc éve kiadott, mérföldkőnek számító irodalomtörténeti munkáját, melyet Howard Mumford Jones amerikai irodalomkritikus nemzetközi szinten is az egyik legmélyebben szántó áttekintésnek nevezett. Országh László, a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem (KLTE) Angol Tanszékének egykori professzora, akit legtöbben híressé lett angol-magyar és magyar-angol szótárairól ismernek, a magyar amerikanisztika megalapítója is volt. Hiánypótló művét az 1967-es kiadás után szinte azonnal szétkapkodták. Az amerikai irodalom kedvelőinek máig kellett várniuk az újabb kiadásra. A hazai könyvkiadás fontos küldetése teljesül, amikor Országh László születésének 90. évfordulóján ismét hozzáférhetővé válik a magyar közönség számára Az amerikai irodalom története. A kiadó szándéka az volt, hogy… (tovább)

Eötvös, Budapest, 1997
Gondolat, Budapest, 1967
434 oldal · keménytáblás

Izolda P>!
Országh László – Virágos Zsolt: Az amerikai irodalom története

Jó áttekintő könyv, és majdnem minden(ki) benne volt, akiről kellett tanulni amerikai irodalom vizsgára.

entropic P>!
Országh László – Virágos Zsolt: Az amerikai irodalom története

A könyv tartalma jó, de a kötés minősége silány. Kétszer átolvasgattam pár éve vizsgára készülve, és ettől a nem túl durva igénybevételtől is teljesen szétesett. :(