Az ​utolsó interjú (Harag-trilógia 3.) 13 csillagozás

Az apokalipszis

A ​Harag – trilógia befejező kötete

lliberális. Inkorrekt. Igaz.
Oriana Fallci az utolsó szó jogán, néhány hónappal a halála előtt még egyszer, drámai erővel megszólalt, egy könyv méretű öninterjú formájában, amely méltó betetőzése a Harag-trilógia előző köteteinek (A harag és a büszkeség; Az értelem ereje) Fallaci nyitott szemmel és hideg fejjel látja a jövőt: látomásában nem a túlvilágról, hanem a ránk váró földi pokolról szól, megrendítő szavakkal. Leplezetlenül szól személyes sorsáról is, az elmúlásról, az élete során folytatott bátor harc értelméről.
„A Nyugat és az Iszlám összeütközése nem más, mint az a harc, amiről János evangélista beszél. Én a magam kis Apokalipszisében megmaradok két lábbal ebben a földi valóságban. Semmi találós kérdés, semmi rejtvény, semmi hátsó szándék. Csak nagyon egyértelmű tények. Nyilvánvaló események. Egy olyan világ félreérthetetlenül kirajzolódó képe, amelyben megvalósulni látszik egy kétezer éves prófécia. Tudom, hogy a… (tovább)

Művelt Nép, Budapest, 2016
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155617096 · Fordította: Földvári Katalin
Művelt Nép, Budapest, 2016
190 oldal · ISBN: 9786155617430 · Fordította: Földvári Katalin

Nikolett0907 P>!
Oriana Fallaci: Az utolsó interjú

Végül A Harag- trilógia utolsó kötetét is elolvastam.
Fájdalmas volt számomra ismételten szembesülni azzal a mérhetetlen sok kegyetlenséggel, amit bizonyos társadalmak a vallással takarózva megtesznek egymással.
Ismételten olyan kérdéseket boncol, amik nagyon aktuálisak és érdekes volt beleásni magamat az olasz politikába.
Ami a fél csillag levonást illeti, a melegek családalapítási véleményezése miatt van, nem értek egyet vele, de persze ez egyéni felfogásom.
Remélem sokan elolvassák a trilógiát .
Ismét kedvencet avattam.

Bla IP>!
Oriana Fallaci: Az utolsó interjú

Miközben belekeztem e könyv olvasásába, tudom, hogy ez a kötet a Harag trilógia harmadik része. Kárhoztatja előszavában az ISZLÁM terroristáit, akik ártatlan embereket ölnek meg különböző helyeken brutális módon. Magam is most nagyon haragos vagyok a könyv aktualitása miatt. Minek nevezzem az orosz állam Ukrajnában végzett agresszióját, ahol már három hónapja büntetlenül gyilkolják az embereket, összekötött kezű civileket lőnek tarkón válogatás nélkül, majd közös sírba kaparják őket, polgári létesítményeket: oktatási , kulturális, egészségügyi és lakó-objektumokat semmisítenek meg, rombolnak össze – lehetetlenné téve az ott élők létezését. Ez csak brutális állami terrorizmusnak, kiméletlen agressziónak, lelketlen erőszaknak nevezhető, s a világ még mindig nem jut egységesen oda, hogy komolyan elszigetelje és megbűntesse az egyébként biztos abnormális elkövetőket. Rossz felé megy a világ, s ezt Fallaci nagyon előre látta. Az ISZLÁM-ot az apokalipszissal azonosítja, de lehet, hogy tévedett…
OLVASSÁTOK és vonjatok párhuzamokat az aktualitására!

Jaina>!
Oriana Fallaci: Az utolsó interjú

Oriana Fallacit soha nem egyszerű olvasni. Olyan borzalmakat látott és élt át, amiket a legtöbben el sem tudunk képzelni. Olyan történelmi összefüggéseket vett észre, amik talán soha eszünkbe sem jutottak volna. Zseniális nő volt, írtam már korábban is, hogy szerintem ő a XX. század legnagyobb géniuszainak egyike. Politikai és ideológiai beállítottságtól függően esetleg függetlenül lehet őt szeretni vagy épp utálni, de az tény, hogy évtized(ekk)el ezelőtt látta a jövőt, ami felé robogunk.
Olvassatok Fallacit.

mohapapa I>!
Oriana Fallaci: Az utolsó interjú

Oriana Fallaci haragszik az iszlámra. Nem zsigerből, de nagyon mélyen, felháborodva és érvekkel, indokokkal alaposan, súlyosan megtámogatva. Ezért három könyvet is írt arról, hogy az iszlám módszeresen, következetesen birtokba fogja venni Európát. Európát, amelynek egyszerűen nem működnek az önvédelmi reflexei, amely önként tartja oda a nyakát a marcangolásra, és borítja a pénztárcáját a NEM politikai, NEM háborús, hanem gazdasági menekültek millióinak az ölébe. Fallaci első könyve hihetetlenül ütős, logikus, érdekes, informatív.* A második és ez, a harmadik már nem annyira. Mintegy amolyan maradék. Nem tesznek hozzá különösebben semmit az első kötethez, bár kétségtelen, hogy így is nagy érdekldéssel olvastam.

Azaz, mégis. A könyv első fele egy öninterjú. Nagyjából az olasz politikai helyzetről. Annyire nem csigázott fel. Különösen, hogy azért a kétezres évek elejének Olaszországára kaphatunk rálátást. Ami a gyorsan pörgő világpolitikai eseményekben már félmúlt, és bizonyos értelemben érdektelen. Legalábbis innen, Magyarországról, a szobánkból. Idáig: pont, ennyi. Ámde Fallaci folytatja. A folytatás címe: Apokalipszis. És ebben az apokalipszis-vázlatban** említi meg a nagy diktatúrák kialakulásának pszichológiáját, törvényszerűsségeit. Elsősorban azt, hogy nem pusztán a diktatórikus eszmék kiagyalói, alkalmazói felelősek az erőszak mindent elsőprő elterjedéséért, hanem azok a tétova, bizonytalan, döntésképtelen erők is, amelyeknek a hatalma meg lenne az eszmék, szervezetek megfékezésére, de félreértett politikai értelmezésből, kifacsart filozófiai, etikai álláspontjuk, félreértett rugalmasságuk, rossz helyzetelemző képességük miatt nem tesznek semmit. Fallaci azt mondja, bizonyos történelmi időben igenis, lett volna lehetőség mind a fasizmus, mind a kommunizmus megállítására. De vagy akarat nem volt rá, vagy háttérérdekekből nem tették vagy csak egyszerűen elszalasztották azt a lehetőséget, ami többszázmillió ember halálát akadályozhatta volna meg. S Fallaci azt mondja, Európa most (értsd: a kétezres évek elején) ismét döntés előtt áll, de szemmel láthatón, a hírekben nap, mint nap olvashatón megbukott. És ennek hihetetlenül súlyos következményei lesznek.
Ákos szavai jutottak eszembe: Aki megöl, azt is ölelnéd.

S vajon mit mondana ma Fallaci, ha látná, mi zajlik Európában? S érdekelne-e bárkit, hogy mit mond Fallaci? Hogy mit mond a józan ész?

* Értékelésem: https://moly.hu/ertekelesek/2053758
** Ateistaként is hivatkozik a bibliai János apostol apokalipszisére, a Jelenések könyvére. Aminek sokféle magyarázata létezik (pl.: Jézus Krisztus apokalipszise, de azért mindegyik az evangéliumra, a jó hírre, a megváltásra , az üdvösségre fut ki; nos Fallaci megáll a világégésnél.

Isley I>!
Oriana Fallaci: Az utolsó interjú

Oriana Fallaci öninterjúja és egy végső látlelet Európáról és a Nyugatról. Épp annyira harcias és eltökélt mint az első két kötetben, de másabb is. Kendőzetlenül vall nemcsak az Iszlámmal kapcsolatban, hanem sok más politikai kérdésről is, és több személyes vallomás is van benne.
Egy dolog, ami már az első két kötetben is megjelent, de itt felerősödve tért vissza, és zavar. Fallaci a demokrácia hiányosságai kapcsán kifejti, hogy miért tűnik ennyire alkalmatlannak az Iszlámmal szembeni védekezésre a demokrácia. Hogy miképp jutottunk el a Politikai és Szexuális Korrektség zászlója alatt, az évtizedek óta tartó ultra-toleranciával oda, ahol jelenleg is vagyunk. Európa faji és vallási összetétele össze sem hasonlítható a második világháború utáni állapotokkal. Mégis Hitlert és Mussolinit ostorozza, arcpirító módon olyan böszmeséget állít, hogy bármi hasonlóság is lenne Hitler nemzetiszocializmusa és az Iszlám terrorja között. S folyamatosan bálványozza Amerikát, aki már oly sokszor a múltban, úgy most a jelenben is védelmezi, szinte egyedüliként a Nyugatot, miközben Európa Eurábiává süllyed fásultságában és közönyösségében.
Ha elfogadjuk, hogy az, amit a második világháborúban az amerikaiak csináltak, az felszabadítás volt, akkor ne legyünk ostobák, és mondjuk ki, hogy a jelenlegi helyzetért bármiben is hibáztatni Hitlert, nevetséges. Az ő legyőzése után Amerika vezetésével a nyugat-európai országok egy ilyen jövőt építettek. Legyenek büszkék rá, vagy sírjanak miatta, de Hitlert ne hibáztassák, mert csak hülyét csinálnak magukból. Én értem, hogy Fallaci a második világháborúban ifjúként maga is harcolt a fasizmus ellen, és akkor Amerikával együtt győzelmet is arattak, s most újra lát valami nagyon fenyegetőt a Nyugatra nézve, amelyben ismét Amerika a vezető hatalom, mint a Nyugat és a demokrácia védelmezője, de itt óriási csúsztatások vannak. Számot kell vetni azzal, hogy a második világháború győztes hatalmai hozták a fejünkre ezt a sok mocskot és nem kell ujjal mutatni arra, aki ezt sohasem engedte volna. Olvastam a könyvet és írtam ezt a berlini terrortámadás árnyékában…

Bla IP>!

Jogi diplomája van, igen, de a diploma nem elegendő, több tudatlan diplomással találkoztam, mint nem diplomással.

Barbár >!

Ergo, egy jó muzulmán nem lehet mérsékelt. Nem teheti meg, hogy elfogadja a Jogállamot, a szabadságot, a demokráciát, az Alkotmányunkat, a törvényeinket. A mérsékelt Iszlám nem létezik.

Kapcsolódó szócikkek: iszlám
eMBé P>!

Hollandiában háromszázezer marokkói él. Nagyjából ugyanennyi török, és összeségében a muzulmánok egymillióan vannak, és figyeljünk csak jól: Hollandiának mindössze tizenhat millió lakosa van. Azt is jegyezzük meg, hogy a muzulmánok a Hatvanas Években kezdek el érkezni, akkor az országban még csak öt mecset állt. A Hetvenes Években harmincra nőtt a mecsetek száma, a Nyolcvanas Években pedig kétszázötvenre, és mára négyszáznegyvenhat áll belőlük.

Barbár >!

Olaszországban még ma is úgy kiáltanak fel az emberek rémületükben vagy szörnyülködésükben, hogy „Mama a törökök”. De vigyázat, gyerekek. Ha kiszalad a szátokon ez a mondás, a Politikailag Korrekt gazdáitok, különösen az Olajfa részéről, ami a Béke és Testvériség növényjelképe, hamar rátok sütik a rasszizmus bélyegét.

Barbár >!

Felidézhetnénk példának okáért, hogy ebben az évben a Nobel-békedíjat Wangari Maathainak adták. Egy környezetvédő nőnek Kenyából, aki a Nairobi Egyetemen tanít, és azt mondja: „Az AIDS egy biológiai fegyver, amit a nyugatiak találtak fel, hogy kipusztítsanak bennünket, feketéket. Egy olyan nyugati tudós hozta létre a laboratóriumában, aki gyűlöli Afrikát.”

Barbár >!

Az Al-Owna mecset elnöke azt mondja: „Igen, a város fiatal muzulmánjai között nagyon elterjedt a mártíromságra való küldetéstudat.” (Talán erre gondolnak a sokszínű vezércikkírók, amikor az írják az újságaikban: "Az európai városok Rómától Londonig, Párizstól Berlinig a multikulturalizmus élettel teli olvasztótégelyei.")

OITNB>!

És ugyanilyen szenvedélyesen gyűlölöm a Halált. Jobban gyűlölöm, mint egy gyűlöletes személyt, és mélyen megvetem azokat, akik kultuszt űznek belőle. Ezért is haragszom annyira az ellenségeinkre. A nyakelmetszőkre, a kamikazékra, a drukkereikre. A helyzet az, hogy hiába ismerem jól, nem értem a Halált. Csak annyit értek, hogy az Élet része, és hogy enélkül a pocsékolás nélkül, amit Halálnak nevezünk, nincsen Élet sem.