Harcosok ​étrendje 24/4 10 csillagozás

Fogyni akarsz? Este lakomázni? Egy módszer, amely ellentmond a józan észnek

Eretnekség?
Amit ​most elkövetek, az eretnekség. Az általam javasolt étrend miatt orvosok hada, táplálkozástudósok, és önjelölt dietetikusok fogják a fogukat csikorgatni. Tudatlannak neveznek majd. Nem gond.

Az étrend esszenciája
A Harcosok étrendjének lényege, hogy naponta egy főétkezésed van. Mennyiségi korlátozás nélkül, és lehetőleg este. Ez az étrend a test és az elme átprogramozásával jár.
Ha néhány hétig követed, állítom, hogy éhséged napközben jelentéktelenné válik. Amikor pedig este eszel, pontosan tudni fogod, hogy mit és mennyit egyél. Előfordulhat, hogy a tested azt jelzi, tekintélyes mennyiségre van szüksége. Semmi gond. Hallgass rá.
Nappal valószínűleg kedved támad rágcsálni majd valamit. Ez is rendjén van, feltéve, hogy a harapnivalód friss zöldség, gyümölcs, és ha szükséges, egy kis fehérje, de semmiképp sem szénhidrát, úgy mint kenyér vagy gabona.

Ehetek, amennyit akarok?
Jómagam hosszú évek óta követem a Harcosok… (tovább)

Eredeti cím: The Warrior Diet

Warrior Hungary, Budapest, 2011
276 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630804608 · Fordította: Jilly Dávid

Ori Hofmekler: Harcosok étrendje 24/4

Ori Hofmekler: Harcosok étrendje 24/4 Fogyni akarsz? Este lakomázni? Egy módszer, amely ellentmond a józan észnek

Szerintem megérdemli a max pontozást. Mindent leír precízen, hétköznapi és egyben szakszerű. A meglátásmód kifejezetten tetszik, hogy térjünk vissza a régi szokásokhoz. És hanyagoljuk a mai modern hülyeségeket, felszínességet. Ez nem divat, ez egy harcos fejlesztő. Igazi értékekkel. Felébresztette bennem a töri iránti érdeklődésemet. Asszem utána kell nézzek a spártai szokásoknak stb. Az étrend mellett ír fejlesztő edzésekről is – ugyan nem tetszett, hogy egy csomó gépet is említ, de ez még rendjén van, nem kell még egy Fegyencedzés alapú könyv. Más megvilágítás jól passzol ide. Erősítések eszközökkel, rendben van így. Ugyan nem tanulmányoztam át ezt – mert erre egyenlőre van más alternatíva amit végezhetek és várom az eredményeit, de majd időt kell szakítani rá. Egy csomó különlegességet is megemlít, az alap dolgok mellett, élelmiszerekre gondolok. Mondjuk a szakszerűségeket alig ha értettem… de csak előny, hogy nem csak hétköznapi nyelvezetű. Vannak benne receptek, minták, tippek. De maga a harcos ösztön felébresztése dolog elég megnyerő. Szerintem minden apró részletre kitér, mint például a nők esete, vagy mi van akkor ha ellergiásak vagyunk. A harcos körítést (amire alapul az egész könyv) nagyon szépen kifejti, mint: történelmi tanulságok, libido növelése (mint az ösztön, egészség és szabadság, jó érzet elérése érdekében). A felsorolás teljessége hiányában kifejtve – véleményem szerint ez egy nagyszerű könyv. Az intenzív edzésben + súlyzók és a tudatos étkezésben hiszek. Nagyon megnyerő.

Krisztian>!
Ori Hofmekler: Harcosok étrendje 24/4

Nem lesz mindenkinek megváltás a harcosok étrendje, de aki már egy ideje kacérkodik a paleolit táplálkozással, vagy több ezer éves tapasztalatra épülő, modern tudományos megközelítésben jobban hisz, mint az épp felkapott pár hetes divat diétának, annak mindenképp érdemes kipróbálni.
Kissé túlhangsúlyozott a „harcos” imidzs, de hát ezt a könyvet is elkel adni valahogy.
Első olvasatra nagyon jól hangzik a marketing duma, de ha jobban elmerülünk a harcosok étrendjében, kiderül ez az út sem könnyű.

thuki>!
Ori Hofmekler: Harcosok étrendje 24/4

alkalmazom, és alkalmazni is fogom, ebben benne van minden dícséret, amit egy ilyen könyv kaphat

miss_antrophy>!

A vadászok kiválasztják élelmüket, a dögevők azt eszik, amit találnak. Miközben a vadászok csak akkor esznek, amikor éhesek, a dögevők folyamatosan. A vadászok meleg, friss, „élő” ételt esz­nek, a dögevők sokszor hideg, döglött ételt. M íg a vadászok biztonságban szeretnek enni, hogy közben tudjanak pihenni, a dögevők „menet közben” esznek. Ezek az összehasonlítások talán elgondolkodtatnak, vajon milyen ember is vagy.Vadász/ragadozó vagy dögevő? Légy őszinte magadhoz. Melyik szeretnél lenni?

A dögevő ösztön

miss_antrophy>!

A rómaiaknak nagyon szigorú esztétikai elképzelésük volt a fizikai meg­jelenésről. Saját egyéni stílusuk volt, amelyet cultusnak neveztek. A cultus részét képezte a fürdés, a haj- és szakállviselet, és leginkább a megfelelő étkezés. A cultus elhanyagolása igénytelenséget jelentett. A torkosságot szégyenteljesnek tartották, az elhízottságot pedig megalázó gyengeségnek.

Történelmi tanulságok 114-115. oldal

miss_antrophy>!

Az önuralom élet-halál kérdése volt az ókori római világban. Az érzéki
vágyakat és a mértéktelenséget súlyos gyengeségnek tartották, amelyek
elpuhítják a testet. Az ókori görögök és rómaiak úgy hitték, hogy a hősiesség
megvédi őket a haláltól. Itt jegyezném meg, hogy a fájdalom, az éhség és
a félelem eltűrésének képességét a harcos legfőbb erejének tartották. A ró­
maiaknak a háború a „fájdalom versenye” volt. Az nyer, aki a legtöbb
szenvedést elviseli.

Kapcsolódó szócikkek: önuralom
miss_antrophy>!

A Harcosok étrendjének alapötletét különlegesnek tartom, és annak ellenére, hogy meglehetősen sokat vitatott, hiszem, hogy forradalmi újítást hoz az emberek életében. Felébreszti és szabadjára engedi ősi ösztöneinket, amelyek közül mára sok eltompult vagy kialudt. Olyan erényeket hoz felszínre, mint a szabadságérzet, az éberség és az optimális szellemi és fizikai erő. Újraértelmezi, milyen is egy harcos. Kemény és romantikus. Magyarán, ez nem csupán egy étrend. Ez egy életmód, a természetesen élés szellemének reneszánsza.

miss_antrophy>!

Buzdít, hogy szegj szabályokat, és találd meg a szenvedélyt. […] Valami benned már régen tudja, hogyan kellene élned. Keresd meg ezt az ösztönt, hallgass rá, és higgy neki. Ezt tanácsolja a szerző, Ori Hofmekler. […] Arra ösztönöz, hogy élj a belső tudás szerint, amely mögött 3,5 milliárd év tapasztalata áll. Birtokában vagy egy genetikai programnak, amely tudja, hogyan kell felépíteni az egészséges testet. Ne mérgezd magad toxikus, szintetikus, ember alkotta vegyületekkel, amelyek soha nem voltak jelen a termé­szetben. Tápláld azokkal a dolgokkal, amelyek e testnek szükségesek. Hogyan tedd ezt? ízletes, egészséges receptekkel, edzéssel, életstílussal, gondolkodásmóddal, valamint a benned szunnyadó harcos felébresztésével.

miss_antrophy>!

Az életed egy harcos ösvénye. Mindegy, hogy élelmet zsákmányolsz, a családodat, a lakóhelyedet, a hazádat véded, vagy hazugságokra derítesz fényt, és az igazságot keresed. Egészében véve az életed olyan, mint egy harcosé. A harcos élete tele van célokkal, kötelezettségekkel, szenvedélyes, kitartó, elszánt, szíve mélyéig őszinte, tudatos, kreatív, kételkedik és alkot. Egy harcos legalapvetőbb törekvése, hogy jobbá váljon. Öntudatossága, határozottsága nem memorizálásból, biflázásból fakad, hanem cselekvésből, megfigyelésből, megvizsgálásból, érvelésből, tanulásból és fejlődésből.

miss_antrophy>!

A testedre és az elmédre is hatással van, a szabadság érzetét adja – ami véleményem szerint ma sokaknak hiányzik.

miss_antrophy>!

Az élet küzdelem. Nyersz vagy veszítesz. Egy harcos a túléléssel nem elégszik meg. A harcosok győzni akarnak. Nem kell háború, hogy harcos lehess, csak a benned rejlő szellem kell. Ezt a szellemet hívom én harcos ösztönnek. Szabadjára engedve egészségesebbé tesz, és elvezet a saját szabadságodhoz. A szabadságnál pedig nincs édesebb.

miss_antrophy>!

Az ókori görögöknek volt egy közismert mondásuk: „Mondd meg, mit eszel, kivel és hogyan, és megmondom, ki vagy!”

Araragat_Kasztór_Polüdeukész >!

A főtt, meleg étel fogyasztásának számos előnye van:

• A meleg étel gyakran nagyobb elégedettséget nyújt,
mint a hideg. A termogén (melegítő) hatás kissé
megemeli az agy hőmérsékletét, ezáltal boldogabb és
elégedettebb leszel.
• A meleg jótékonyan hat az emésztőszervekre. Az ételt
könnyebb megemészteni, ha meleg.
• Néhányan érzékenyek a hideg ételre, mások szervezete
elsavasodott. A rendesen megfőzött étel segíthet
ezeken a kellemetlenségeken.
• A meleg étel stimulálja az immunrendszert.
• Több flavonoid, indol és egyéb fitotápanyagok a
zöldségek és gyümölcsök rostjaihoz kötődnek.
Könnyebben szabadulnak a kötésből és szívódnak fel
főtt állapotban.

Kapcsolódó szócikkek: immunrendszer