Angyalműhely 9 csillagozás

Valódi nők, valódi érzések
Ördög Nóra – Törköly Erika: Angyalműhely

Több ​mint húsz éve vagyunk barátnők, végigéltünk egymás mellett nagy szerelmeket, sírós szakításokat, házasságot, gyermekáldást, válást, mélypontokat és sikerszériákat. Amikor megálmodtuk az Angyalműhelyt, ezt az érzést szerettük volna megosztani másokkal: egy olyan közösséget létrehozni, ahová jó tartozni, ahol pozitív energiával töltekezhetsz, ahol őszintén beszélhetsz a problémáidról, és a történeteddel te is inspirálhatsz másokat. De a hatás végül minden várakozásunkat felülmúlta. Ebben a könyvben az elmúlt két év tapasztalatait gyűjtöttük össze. Valódi nők valódi történetei ihlettek minket, és a felismerés, hogy mindannyian ugyanazokkal a problémákkal küzdünk. Mi az a láthatatlan energia, amitől mi, nők, szárnyalunk a hétköznapokon? Honnan merítjük az erőt ahhoz, hogy helytálljunk feleségként, anyaként, barátnőként és persze szexistennőként? Mi úgy gondoljuk, a kulcs a pozitív visszajelzés és az, hogy szánjunk elég időt magunkra! Épp ezért találsz a könyvben egy harminc napos… (tovább)

Libri, Budapest, 2012

Nickykee

Ördög Nóra – Törköly Erika: Angyalműhely Valódi nők, valódi érzések

Megadom neki az 5 csillagot, mert nagyon szerettem. Az eleje, ahol a beszámolók vannak valóban többször uncsi és vontatott, de a 30 napos programot én imádtam! :-) Sok hasznos dolog volt benne, segít, hogy minden nap foglalkozz magaddal is, legyen elég énidőd, mert ez nagyon fontos! Minden nap vártam az újabb feladatokat, és a könyvjelzőn látható egyedi kóddal a weboldalra is regisztráltam, ahol minden nap új videót nézhettem meg Nóritól és Erikától. Általában éjfélig bújtam a könyvet, jegyzeteltem, olvasgattam, átgondoltam, és sajnáltam, hogy vége a programnak. De nem rakom messze a könyvet, bele fogok majd lapozgatni, ha úgy érzem, és szerintem egyszer majd még újra fogom csinálni a programot. :-) Én ajánlom mindenkinek! Mellesleg a borító is és az egész könyv desing-ja nagyon tetszik, igazán angyali! ;-)

H_Andi

Ördög Nóra – Törköly Erika: Angyalműhely Valódi nők, valódi érzések

Mikor elkezdtem olvasni a könyvet, már az elején az az érzésem volt, hogy jaj, mikor fogom én ezt befejezni :o (mert ugye könyvet nem vagyok képes félbehagyni), megint kifogtam egy béna életmód könyvet. :( Aztán beindult a dolog, elkezdett tetszeni a könyv, valahogy élettel teli lett, szóval hamar túljutottam rajta egészen a könyv második feléig, ahol egy 30 napos program volt, amivel nem igazán tudtam azonosulni. Voltak benne ugyan jó, inspiráló ötletek, de édeskevés, hamar fel is adtam. Azt sem értettem, hogy miért volt külön rész az egyedűlállóknak és a párkapcsoltaban élőknek, mivel a kettő nem sokban tért el, elég lett volna csak zárójelben vagy valagogy másképp elkülöníteni azt a néhány mondatot, amiben különbözött a kettő. Szerintem felesleges volt kétszer leírni szinte ugyan azt.

AnZsu_01

Ördög Nóra – Törköly Erika: Angyalműhely Valódi nők, valódi érzések

Az eleje (az elméleti rész) kicsit untatott egy idő után. Sok helyen csak átfutottam a történeteken. A valóságban sem vagyok az a csacsogós fajta. A második részt (a munkafüzet) átnyálaztam és jegyzeteltem belőle, de összességében sok újdonságot nem tartalmazott. El is hangzik a felvezetőben, hogy nem a spanyolviaszt találták fel. Valóban nem. Számos ilyen témájú könyv fordult meg a kezeim között az elmúlt hónapokban, így a Nóráék által is javasolt „feladatok” közül sok nálam már része a rutinnak. Tapasztalatból mondhatom, működnek ezek. :)

kataaa

….mitől nőies egy nő? Attól, hogy vékony, hogy tökéletes alakja van? Izmos combok és gyönyörű körmök? Szerintem nem! Lehet akár egy kicsit teltebb, vagy nem olyan tökéletes a sminkje, ha van egy olyan kisugárzása, hogy mikor ránézel, azt érzed: ő gyönyörű és kész! Ez belülről jön, nem abból, hogy mekkora dekoltázsa van. Talán nem is látszik annyi minden, és mégis olyan nőies!

kataaa

Bizonyos helyzeteknek meg kell élni a mélységét, hogy egyszer csak elindulhass felfelé. Akkor jönnek majd szembe a jó megoldások, ha kijöttél a gödörből. De ahhoz, hogy elrugaszkodhass, bizony, le kell érni az aljára! Szembe kell néznünk a legrosszabb lehetőségekkel is. Nem lesz kellemes. De annál gyorsabb a felemelkedés.

kataaa

Az életünk erről szól, hogy néha szétesünk. Lehet, hogy magától történik, vagy mondjuk, a kellő időben egyszerűen csak jönnek azok az emberek meg azok a szituációk, amik szétszednek. De aztán ott van a lehetőség a kezedben, hogy összerakd magadat. A kezedbe tudod venni az irányítást! Meg tudod csinálni azt, amit akarsz! Bármint tudsz csinálni magadból! Te dönthetsz, hogy merre akarsz indulni!

kataaa

El kellene jutnunk a saját magunk teljességéhez, hogy ne kompenzációt keressünk, hogy ne a másik felünket keressük, hanem mi magunk legyünk egy egész! Hiszen ha belegondolunk, csak akkor várhatjuk el azt is, hogy egy olyan férfi lépjen be az életünkbe, aki önmagában egész, és nem pedig csak egy fél.

kataaa

De tudom, addig nem talál rám a szerelem, amíg én nem tisztázom magammal, hogy ki is vagyok. Amíg ez nem történik meg, honnan tudhatná bárki is, hogy éppen engem akar?

kataaa

Mindig mindegyik pasiba beleképzelem a herceget a fehér lovon, majd rá kell ébrednem, hogy sajnos csak szamarak mászkálnak…Külön lovasokat látok, de nincs lovuk, és szép paripák is szaladgálnak, de lovasok rajtuk…Uhh

kataaa

Egészen addig, amíg nincs meg a kellő önismeret, hogyan is tudhatnánk, mire vágyunk?

Piedra

„Ne pazarold az idődet arra, hogy ütöd a falat, azt remélve, hogy ajtóvá alakul." (Coco Chanel)

kataaa

Az életben a legnagyobb magabiztosságot az adja, ha minden fölényeskedés és önteltség nélkül azt tudjuk mondani: vagyok, aki vagyok. Felvállalom a személyiségem gyengeségeit is: azokat is fogadjátok el, mert az is én vagyok. Megváltozni nem fogok senki kedvéért, mert nincs értelme, hiszen aki szeret, az a hibáimat is szereti. És különben is, ez vagyok én. Ha tetszik, tetszik, ha nem, nem.

Szabella

Ahhoz viszont büdös nagy mázli kell, hogy az az ember, akivel összesodródsz húszévesen, a harmincéves kori énedhez is passzoljon.