Búbocska 12 csillagozás

Ördögregény
Orbán János Dénes: Búbocska Orbán János Dénes: Búbocska

Ha utálod a spenótot, ha jobban szeretsz bottal piszkálni egy békát, mintsem rokon nénikéket látogatni, ha bundás pókokkal rémisztgeted a lányokat – azaz igazi kölök vagy szinte épeszű felnőtt vagy – , úgy neked íródott ez a gonoszka regény, amely egyedülálló a meseirodalomban: az ördögök világáról szól. Főhőse a pöttöm Búbocska, Belzebúb fia, az Ördögoskola bukott diákja, mellette pedig olyan kegyetlenül mulatságos figurák sorjáznak, mint Lucifer, a Pokol szeszélyes fejedelme, Mefisztó, a balga miniszterelnök, Durumó, a hazugságügy-miniszter, Kombinéni, a gyerekzabáló vészbanya, Párméninusz doktor, az al- és felkimista vagy Búbocska kutyszörnyikéje, az ötvenegy fejű, pepita Kergerossz.

Alexandra, Pécs, 2006
176 oldal · ISBN: 9633697468 · Illusztrálta: Csillag István

Orbán János Dénes: Búbocska

Ez igazán isteni ördögi könyv volt. A tavaly egy vizsgatételben találkoztam egy részlettel ebből az ördögregényből, már akkor nagyon megtetszett a kártyás-rész. Kár, hogy olyan kevés szerepet kap ez a rész, pedig szerintem zseniális. Azok a fantáziadús rajzok és ötletes, ördögökben gazdag cselekmény. Kár, hogy itt a molyok közül ilyen kevesen olvassák, pedig én határozottan ajánlom bárkinek, aki szereti a kicsit egyedibb történeteket. :)

erabig
Orbán János Dénes: Búbocska

Ötletes, hogy a pokol világát mutatja be. Nem megszokott téma. Azt viszont nehéz eldönteni, hogy valójában milyen korú gyerekeknek való.

bánatosballada
Orbán János Dénes: Búbocska

Szeretem ezt a könyvet. Sokszor csak leveszem a polcról, beleolvasgatok és nézegetem a rajzokat. :-)

Amrita IP
Orbán János Dénes: Búbocska

nem valami kedves. inkább durva, mint vicces. nem tetszett.

Breezy

Pokológia.     Elégtelen. Azt sem tudja melyik világon él.
Történelem.     Elégtelen. Bár a megközelítés szerfölött vicces.
Algebra.     Elégtelen. Szerinte két ördögnek három szarva van, hahaha.
Felgebra.     Elégtelen. Algebrán aluli.
Földtan.     Elégtelen. A delikvens szerint nem a fű a zöld és a ég a kék, hanem a fű kék és az ég zöld.
Mágia.     Elégtelen. A legnagyobb teljesítmény egy pók pókká változtatása.
Elkárhozástan.     Elégtelen. A szerződést nem vérrel, hanem tentával íratná alá.
Káromkodástan.     Elégtelen. Megrekedés a kutyapicula szintjén.
Biológia.     Elégtelen. Ki hallott olyan békáról, amelyik megeszi a gólyát?
Magaviselet.     Kérdéses. Értékelhetetlen. Nincs is neki mit viselnie.
Ozsonnázás.     Na, az igen. Az a jelesnél is jelesebb.
    Gratulálok,
    Professzor Góbiás, Örökös Rektor