A ​fehér korall 5 csillagozás

Orbán Dezső: A fehér korall Orbán Dezső: A fehér korall Orbán Dezső: A fehér korall

Hallatlanul izgalmas ifjúsági regény! Hol található a Szent Grál titokzatos kincse, kik és hogyan lehetnek az õ Lovagjai?

Eredeti megjelenés éve: 1937

Szent István Társulat, Budapest, 2002
Szent István Társulat, Budapest, 1937
172 oldal · keménytáblás
Szent Gellért, Budapest

Mircsi>!
Orbán Dezső: A fehér korall

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve, aminek a hatására mindenáron meg akartam nézni Rómát (végülis erre sikerült rávenni a szüleimet) és oda is akartam költözni (erről meg lemondtam) és megtanulni olaszul (végül csak latint tanultam…). Ha addig nem szerettem volna olvasni, ez biztosan megszerettete volna velem. Olyan izgalmas történet, amit én is leginkább az Indiana Jones-hoz és Az elveszett ereklyék fosztogatóihoz tudnék hasonlítni (egyébként régészeknek is remek ajándék lehet :D), csakhogy a főszereplőnk egy 13-14 éves fiú, így aztán ez a korosztály abszolút bele tudja élni magát.

Most így huszonéves fejjel már jobban bele tudnék kötni a dolgokba, de igazából nem akarok. Nagyon jól hozta a hangulatot, bár másmilyenre emlékeztem, de megint szeretnék elmenni Rómába! :)

Szabóné_Erdős_Gyöngyi>!
Orbán Dezső: A fehér korall

Kolozsváry Laci, a budai kollégium hetedikes gimnazista diákja mindig kicsit más, komolyabb, tudósabb, elmélyültebb volt, mint a társai. Ebben nyilván szerepet játszott az is, hogy egyetlen közeli élő rokona, György, a nála húsz évvel idősebb bátyja és gyámja korán felnőttként kezelte és sűrű elfoglaltsága miatt gyakran magára hagyta, a házvezetőnőjük gondjaira bízta. Most pedig, hogy Györgyöt külügyi tanácsosként Rómába helyezték át, Laci valóban mélyen elmerülhet a velünk élő csodás történelem megannyi rejtelmet kínáló mélységében. Előzetes latin, olasz és persze történelmi tanulmányainak, valamint cserkész gyakorlatának hála nem teljesen elveszett a hatalmas idegen városban sem. Arra azonban még ő maga sem számított, hogy már szinte az első városnéző sétáján olyan messzire gyűrűző rejtély nyomára akad, ami teljesen magával ragadja és egyben segítő barátot is talál maga mellé egy fiatal svájci gárdista személyében.

Batus>!
Orbán Dezső: A fehér korall

hihetetlen, hogy ezt a könyvet ilyen kevesen olvasták :O pedig emlékeim szerint nem rossz, olyan, mint egy ifjúsági Da Vinci-kód megspékelve a 3. Indiana Jones filmmel…

Mircsi>!

Nem az fogja eldönteni az eredményt, hogy ön az elméletben hibázott-e vagy sem, hanem az, hogy Isten kezében vannak-e azok a titkok, amelyeket keres. Ha nincs ott, hol keresné azt, ami nincs és hol fogja megtalálni? Ha pedig ott van, vajon Isten az ön számára akarja kinyitni a kezét, hogy belelásson, vagy ezt a kegyelmet más időkre, más lelkek számára tartja fenn? Ez itt a döntő kérdés…

XVII. fejezet vége