A ​Székelyföld leírása 2 csillagozás

Orbán Balázs: A Székelyföld leírása Orbán Balázs: A Székelyföld leírása Orbán Balázs: A Székelyföld leírása Orbán Balázs: A Székelyföld leírása Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Helikon, Budapest, 1991
448 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632073865/HE8
Európa, Budapest, 1982
Helikon, Budapest, 1982
836 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632073865

Biró_Krisztina P>!
Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Mindig hatalmas tiszteletet érzek az olyan írók műűveinek olvasása közben akik ugyan a történelmi múltban éltek,de amit leírtak az úgy hat rám mintha most írták volna.És amiért külön tisztelet illeti a részemről Orbán Balázst,hogy Ő már az elszavával belopta magát az én „kritikus” szívembe!Én ugyan csak a Sóvidéket ismerem már amennyire ezt egy bakancsos turista kijelentheti,de az ott leírtak mind igazak,és nem csak a tájleírás,hanem a gazdaság földrajzi kitekintés ami még átfogóbb képet ad.LE A KALAPPAL ORBÁN BALÁZS ELÖTT!

Orbantorgyan>!
Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Igazi utikönyv, de sokkal több annál. A régi Erdély megidézése. Már nem lehet soha visszahozni azt a világot, melyet báró Orbán Balázs megidézett. De imádkozzunk, hogy gyermekeink és unokáink is gyönyörködjenek Erdély szépségében. Először 1970-ben jártam Erdélyben. Aztán többször eljutottam, főleg Csíkszeredára utaztam. Minden népszerű kirándulóhelyre eljutottam iskolámmal ahol tanítottam, a gyülekezettel is. Közben megöregedtem, így rengeteg szenzációt mégsem sikerült meglátnom, amelyekről Orbán Balázs is írt. Gyulafehérvárra például csak 65+ jutottam el.