99 ​léleksimogató gondolat 43 csillagozás

Oravecz Nóra: 99 léleksimogató gondolat

„Az írás hatalmas erővel bír. Idegenek szívét érintheted meg általa, kitörölheted magadból a fájdalmat, színt vihetsz mások életébe.”

Oravecz Nóra közel 75 ezer rajongóját lelkesíti és motiválja nap mint nap a Facebook-oldalán. Blogját hetente közel félmillió ember olvassa, egyes posztjait több ezren lájkolják, bejegyzéseit sok magyar híresség is követi.

Most összegyűjtötte neked 99 legnépszerűbb gondolatát egy gyönyörű kis kötetbe, hogy magaddal vihesd bárhová, ott legyen mindig a kezed ügyében, ha szükséged van rá, és hogy odaajándékozhasd azoknak, akiket szeretsz!

Libri, Budapest, 2015
Libri, Budapest, 2013

Timi970120>!
Oravecz Nóra: 99 léleksimogató gondolat

Talán több időt kellett volna rá szánnom. Tán ha a magaménak tudhatnám ezt a művet, jobb véleménnyel lennék róla. De mindössze egy hónapom lehetett rá, hisz a könyvtárból kölcsönöztem. Ez volt az, amit esetleg beoszthattam. Volna. Mert volt, hogy napokig egy oldalt sem olvastam, s volt, hogy akár húszat is egy ültő helyemben.
Mindenesetre ez nem egy olyan könyv, amit mindenképp meg kellene vennem, hisz néha nem értettem, mitől is lehetne az adott oldal léleksimogató, és azért voltak benne közhelyek is, ám összességében nem volt olyan rossz. Nem állítom, hogy mindenképp megérte elhoznom a könyvtárból, de azért volt egy gondolat, amit abban a pillanatban igazán jól esett elolvasnom. Ez pedig a harmadik volt. Ennek idézésével zárnám soraim, rövid véleményezésem, ugyanis nem bírok jelenleg többet hozzáfűzni, a lényeget úgy is már leírtam.
„Már sokan akarták, hogy ne legyen az, aki vagyok. Annyian, hogy talán össze sem tudnám számolni. Pont ezért éri meg haladni előre. Hiszen ha sokan akarnak visszahúzni, akkor ott valaminek lennie kell.”

Misscupcakedoll>!
Oravecz Nóra: 99 léleksimogató gondolat

Alapvetően nem egy rossz motivációs gyűjtemény ez a kis kötet. Kicsit túl rózsaszín és too much, azonban amiért négy csillagot adtam neki, mert volt benne olyan,amire most pont szükségem volt.

Anó P>!
Oravecz Nóra: 99 léleksimogató gondolat

Tetszett, tetszett, míg egyszer csak besokalltam a sok, bőven mért bölcsességtől…
Valószínűleg nem „egy szuszra” kellett volna „behabzsolnom”, hanem kiskanállal adagolva…

petrichor>!
Oravecz Nóra: 99 léleksimogató gondolat

Tudom, hogy nem úgy kellett volna olvasnom, hogy leülök, és akkor az egészet végig.
De így is csak annyit tudtam meg belőle, hogy sok pofont kaptam eddig, és még fogok is, ja meg azt, hogy ha eddig mindent az orrom elé toltak, az nagyon rossz volt, és igenis tegyek valamit az életemért.
Aha, persze…
Talán volt benne egy-két értelmes mondat, amit talán tudok majd hasznosítani életemben…

Oravecz Nóra: 99 léleksimogató gondolat

Nem volt rossz könyv. Voltam benne egész érdekes, elgondolkodtató, igaz gondolatok is. Ugyanakkor voltak benne elég nagy baromságok is. Majdnem minden idézet a szerelemről szólt, arról, hogy hogy fáj, ha nem lehet a tiéd Ő. Egyszer elmegy, még egyszer nem olvasnám. Ami gondolat tetszett lefényképeztem magamnak, illetve idéztem ide is. ..

Nickykee>!
Oravecz Nóra: 99 léleksimogató gondolat

Az én lelkemet maximálisan megsimogatta. Gyönyörű és színes a lelkemnek és a szememnek is. Engem nem érdekel, honnan vette az idézeteket, számomra ez egy igazán hasznos, szívmelengető ajándék egy számomra nagyon kedves embertől! :-)

mrsp>!

Abban a pillanatban, hogy úgy érzed, nem megy tovább, vegyél egy nagy levegőt, és tudd, hogy erős vagy.

Dombi_Petra>!

Magunkat emésztve, érzelmeket visszafojtva, teljesen felőrölve kínozzuk a szívünket.
[…]

mrsp>!

Ne erőszakold meg a Sorsot. Ne szorongasd a torkát, és ne fenyegesd őt csak azért, mert türelmetlen vagy. Aminek el kell jönnie, el fog jönni.

Vivi_Rozman>!

Néha úgy gondolom, hogy piszkosul-rohadtul igazságtalan az élet. Aztán meg rájövök, hogy nem. Egyszerűen csak azt adja, aminek épp jönnie kell. Amire megértünk. Sem többet, sem kevesebbet. Ugyanis lerakhatja eléd álmaid vágyát is, ha még nem jött el az ideje, ha még nem ért meg arra, hogy robbanjon, semmi sem fog történni, maximum pillanatok alatt tönkre vágod azt, amire olyannyira vágytál.

Dombi_Petra>!

Aki ismer, az rád néz és tudja. Tudja, ha fáj, hogy szétszakadtál legbelül, tudja minden szó nélkül, ha nem, és azt is, hogy mikor rejted több kilónyi festék mögé az arcod…
[…]

zuna19>!

Tudom, milyen nehéz megtenni az első lépést… De hiszek abban, hogy a fényt csak azok találják meg, akik elég őrültek ahhoz, hogy ki merjenek nyílni felé.

szera>!

Van, aki mellett nem tudsz elmenni. Képtelenség. Meglátod, és egyszerűen érzed, hogy köze van hozzád. Nem tudod a hogyant, csak érzed: azt, hogy a tiéd, hogy hozzád tartozik, bele az életedbe. Nem kell keresni a pillanatokat, jönnek azok maguktól. Beszáguldanak az életünkbe és szebbé teszik azt. Értük élünk, azokért a percekért, amikor valami megmozdul. Olyankor minden más. Nemcsak elhiszed, hogy vannak csodák, hanem be is bizonyosodik, hogy léteznek. Amikor a Véletlen egyetlen pillanatban találkozik a Sorssal, képes teljesen megváltoztatni és felülírni az életedet. És van, hogy a másikét is.

szera>!

Vannak érzések, amik nem jönnek ki csak úgy belőled akárkinek. Nem hallhatja vagy láthatja bárki, csak az, aki kezdeni tud vele valamit. Na de ilyen aztán kevés van. Olyan akinek meg mered nyitni a szíved anélkül, hogy attól kellene rettegned, kihasználja és sérülsz. Ilyet csak az őszinte embereknek tudsz megtenni, azoknak, akiken semmiféle görcsösséget sem látsz. Olyanoknak, akik nyitottak a világra, és a szívüket adják, nem takargatják, neked nyújtják, és hagyják, hogy belenézz, és addig szorítsd, öleld magadhoz őket, ameddig szükséged van rájuk.