Élet ​adta bölcsesség 5 csillagozás

Beszélgetések korunk meghatározó spirituális tanítóival
Oprah Winfrey: Élet adta bölcsesség

Élet ​adta bölcsesség című könyvében Oprah betekintést nyújt azokba a mély beszélgetésekbe, melyeket hihetetlen népszerűségnek örvendő háromszoros Emmy-díjas tévés show-ja, a Super Soul Sunday forgatásai alatt meghívott vendégeivel, korunk legkedveltebb gondolkodóival folytatott.

A kötetben szereplő párbeszédek és csokorba gyűjtött gondolatok többek között olyan nagy hatású spirituális tanítóktól származnak, mint Deepak Chopra, John Grey, Wayne Dyer, Eckhart Tolle, Brené Brown, Pema Chödrön és sokan mások. Oprah beszélgetőpartnereiként az emberi lét leginkább izgalmas kérdésein merengve osztják meg tanításaik esszenciáját velünk, olvasókkal.

A gondolatok tíz fejezetbe rendezve kerültek a könyvbe. Ezek a fejezetek Oprah spirituális utazásának egyes állomásait reprezentálják, s ahogy láncra fűzte őket, mindegyikhez maga írt bevezetőt, sőt a sok gyönyörű fotó közül több a saját birtokán készült.

Az Élet adta bölcsesség időtlen emlék. Egy értékes és… (tovább)

Eredeti cím: The Wisdom of Sundays

Eredeti megjelenés éve: 2019

Édesvíz, Budapest, 2019
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635298518 · Fordította: Szabó Nóra
Édesvíz, Budapest, 2019
240 oldal · ISBN: 9789635298525 · Fordította: Szabó Nóra

zozo>!
Oprah Winfrey: Élet adta bölcsesség

Oprah Winfrey: Élet adta bölcsesség Beszélgetések korunk meghatározó spirituális tanítóival

Mindenek előtt ki kell emelnem, hogy nagyon igényes a kötet, akár a borító és annak anyaga, akár a benne lévő képek. A rövid interjúrészletek/idézek már kicsi vegyesek, néhány esetben valóban tud olyat mondani, amitől engem is elkap (az amúgy gyűlölt nevű) „aha-élmény”, ilyen például az Iyanla Vanzant-os rész, de sajnos több elcsépelt gondolat is van benne, amely kicsit levon az értékéből. Emellett számomra a korább Oprahtól olvasott „Amit biztosan tudok” sokkal több hasznos gondolatot tartalmazott.

A testünk főként elemi szén, hidrogén, oxigén és nitrogén. Csillagpor kering a testünkben.

Ha a szívedre hallgatsz, és megkérdezed, hogy „Mi a legjobb szándékom?”, válaszolni fog. Ha elcsendesülsz, beszélgetés alakulhat ki benned. Tehát először is keress olyan pillanatokat vagy időszakokat a napod során, amit arra tudsz használni, hogy tisztelettel meghallgasd önmagad.

Tehát van rá mód, hogy megszabaduljunk a múltunktól: megbocsátással. Megbocsátasz magadnak a sok hülyeségért és azokért a dolgokért, amik a tudtodon kívül fogva tartottak.