Papírt ​és kardot írtam 0 csillagozás

Beszélgetések kortárs írókkal
Onagy Zoltán: Papírt és kardot írtam Onagy Zoltán: Papírt és kardot írtam

„- No, így még érdekesebb az új köteted koncepciója. Irodalmi interjúk. Az nem magányos sport. Nézem a listát, a krémmel beszélgetsz. Zelei és Kukorelly, Háy és Tódor egy könyvben – kuriózum. Hogyan lettek ezek a beszélgetések? És mi alapján választottál, mennyire tükrözi az irodalmi ízlésedet a megkérdezettek köre?"Az interjúkötetben „mikrofonvégre" kerül a kérdező, Onagy Zoltán is. Így ő is vall mindarról, amiről pályatársait, 34 írót, költőt, drámaírót, internet honlap-szerkesztőt vallatott a magyar nyelvterületről: a mai irodalmi életről, az alkotással összefüggő dolgokról, megélhetésről, életérzésekről, feladatokról. Történetek, életutak, sikerek, törekvések, ars poeticák, nézőpontok sorakoznak a nagyszerű kötetben.

Róla szól: Adamkó Fanni, Ambrus Lajos, Andrassew Iván, Benedek Szabolcs, Bikácsy Gergely, Borbély Szilárd, Böszörményi Zoltán, Darabos Enikő, Ficsku Pál, Géczi János, Gergely Edit, Grecsó Krisztián, Halász Margit, Háy János, Horváth Viktor, Karafiáth Orsolya, Kiss Judit Ágnes, Kőrösi P. József, Szávai Géza, Kukorelly Endre, Nagy Bandó András, Németh Zoltán, Peer Krisztián, Pécsi Györgyi, Petőcz András, Szabó Tibor Benjámin, Szálinger Balázs, Szilágyi Zsófia, Szőcs Géza, Tódor János, Turczi István, Vass Tibor, Végel László, Zalán Tibor, Zelei Miklós

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2013