Olvasónapló 2 csillagozás

Olvasónapló

A Corvina napló-sorozatának legújabb kötete, amely sokféle kérdést és szempontot kínál olvasmányélményeink megörökítésére. Különlegessége, hogy két közismert kortárs író, Karafiáth Orsolya és Nyáry Krisztián 52-52 „jó” könyvet ajánl elolvasásra a magyar és a világirodalomból.

Corvina, Budapest, 2018

weakup>!
Olvasónapló

Bár ugyan ez egy olvasónapló, de aki szeret néhány gondolatot vagy idézetet lejegyezni olvasás közben, annak érdemes legalább egyet ebből beszereznie.
A kategóriákat ami alapján a gondolataidat lejegyezheted, szerintem kicsit túl részletesre szerkesztették. Felesleges szerintem az első és utolsó mondat bejegyzése adott könyvet illetően, én a legtöbb kategóriát/szempontot nem is veszem figyelembe, általában csak kijegyzetelem a nekem tetsző idézeteket, vagy a gondolataimat a könyvvel kapcsolatosan. Az előszó, amit Nyáry Krisztián és Karafiáth Orsolya írt, kifejezetten jó gondolatokat tartalmaz. Krisztián magyar fontos könyveinek listája nálam nem talált be annyira, Karafiáth Orsolya világirodalmi listája már jobban tetszik. Pozitív, hogy kortárs könyveket is megemlít és nem csak régebbi klasszikusokat.