Élet ​és imádság 0 csillagozás

Olofsson Placid: Élet és imádság Olofsson Placid: Élet és imádság

Sokak kérése, kívánsága teljesült azzal, hogy 2014 adventjén ismét megjelent Olofsson Placid OSB gondolatainak kicsiny könyvecskéje.
A megjelenés évének karácsonyán 98. életévét betöltő Placid atya tíz évet töltött elítéltként a szovjet GULÁG-on. Az itt megélt drámai események elbeszélése, miként az ezt követő évtizedek is a szeretetadásban teljesedtek ki.
Történetei, példázatai és fohászai felülemelkednek az eseményeken, az abban sodródó emberen…
Őt olvasni mindenkinek maga a remény egy gyakran reményhiányos világban. Most a kis könyvecske néhány idetartozó más írásával is kiegészült, de a Kiadó a négy évvel ezelőtt leírtakon nem változtatott, mert „bár az évek haladnak, sorainak időszerűsége múlhatatlan.”

Éghajlat, Budapest, 2014
Éghajlat, Gyula, 2010

alma>!

Ezért mondtam mindig a rabtársaimnak, hogy gyerekek, a kicsinység pech. Ha megyek az erdőben egy csapáson, nem nézek a lábam alá, hogy egy hangyát eltiprok. Miért? Mert az olyan picike. De ha azzal nem értek egyet, hogy csak hangya vagyok ezekkel a géppisztolyosokkal szemben, akkor most, ebben a helyzetben, ilyen körülmények között kell megmutatnom, hogy különb vagyok, értékesebb vagyok, nemesebb vagyok.