Kétesélyes ​játszma (Halálosztó 2029 5.) 12 csillagozás

Oliver Thompson Seabird: Kétesélyes játszma

A Skynet öt különleges Alfa egységet indított útnak azzal a céllal, hogy azok megtalálják majd likvidálják a humán erők főparancsnokát, John Connort. Az öt kiborgból három már biztosan nem ér célba. Kettő azonban még Los Angeles utcáit járja, s bármikor lecsaphatnak.
Cathy Meisner egyike azon szerencsétleneknek, akik a Skynet különös gonddal őrzött fogolytáborában élnek. Egy életre-halálra szóló küzdelmet követően lehetősége nyílik a szökésre, és ő nem habozik megpróbálkozni a lehetetlennel. Menekülés közben egy másik szökevénnyel akad össze, s együtt sikerül kijutniuk a Skynet fogolytáborából.
A társa azonban, akiről úgy hitte, ismeri, meglehetősen furcsán viselkedik. Meisner nem tud választ adni a benne megfogalmazódó, gyötrő kérdésekre, csupán annyit tud: ez a férfi már nem az, akit ő ismert…

Cherubion, 2000

Razor SMP
Oliver Thompson Seabird: Kétesélyes játszma

A Különleges Kommandó végén két beszivárgó egység sorsa nyitva maradt. Gondoltam az előző részhez hasonlóan itt az ő szemszögükből látjuk az eseményeket, ám legnagyobb meglepetésemre egy fogolytáborban robotoló nő volt a főszereplő, akinek egy gerillatámadás során sikerül megszöknie. Közben belefut egy korábbi, nem rég megszökött társába, ám a férfi közel sem úgy viselkedik már, mint régen…
Újabb akciódús H2029 regény, ahol végig ott lebeg a „Ki is az Alfa?” kérdés. Ugyan másfajta folytatásra számítottam, de összességében a sorozat egy jó kis darabja.

Cherubion, 2000
Micsó
Oliver Thompson Seabird: Kétesélyes játszma

Az eddigi olvasott terminator könyvek közül erre csupán annyit tudok mondani, hogy all in, mindent vitt. Lenyűgöző fordulatos történet, részletes kép a karakterekről és azok érzelmeiről. De mindezek mellett, ami a leginkább megérdemelte részemről az öt csillagot, az az, hogy mikor már végképp azt hinné az ember, hogy végre mindent tisztán lát, akkor még bumm, szó szerint belerobban az arcába az új fordulat, a meglepetés, a meghökkenés, amit nem lehet áll-leesés nélkül tudomásul venni. Rendkívül összeállított történet, valószínű nem úgy ült neki az író, hogy majd a történet kiforrja magát út közben. Tudom, hogy nem tudok az elfogultság vádja nélkül értékelést írni a témában, de ez a könyv messze a többi fölött áll. Természetesen még rengeteg van, amit nem olvastam, de úgy érzem, hogy ezt részt nem fogom elfelejteni soha. Mindez, mit írtam természetesen személyes, tán kicsit nagyon elfogult véleményem, de aki egy kicsit is vonzódik a terminator univerzumhoz, annak ezt a könyvet csak ajánlani tudom, mert biztos kedvet kap az összes többihez is. ende

WildDuck
Oliver Thompson Seabird: Kétesélyes játszma

A vége nagyon meglepő volt. A történet előző kötetének (Különleges kommandó) végén is volt egy nagyon meglepő dolog, de ez még annál is nagyobbat szólt. Ritka, de itt sikerült az írónak überelnie az első kötetet. Korrekt, befejezett kis könyv volt.

Halálosztó 2029 sorozat · Összehasonlítás