Rögtön ​jövünk, leugrottunk Afrikába! 19 csillagozás

Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

Mit tesz az ember fia és lánya, ha késő este egy elefánt kopogtat az ablakán? Az attól függ. Ha ez az elefánt elszökött az állatkertből, hogy meglátogassa a családját Afrikában, de nem tudja, hogy merre van ez az Afrika, akkor nyilván a segítségére siet. Almát, kekszet és földgömböt pakol a hátizsákba és elkíséri Afrikába.

Nincsen ezzel másként Marci és Lili sem. Hiszen Afrika nem lehet annyira messze, egy-kettőre odaérnek. Aztán persze minden másként alakul, és a gyerekek kalandokkal teli utazása minden képzeletet felül múl.

Naphegy, Budapest, 2014
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869455 · Fordította: Szigethy Katalin · Illusztrálta: Barbara Scholz

Roni_olvas>!
Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

Hogy ez milyen cuki kis könyv volt! :) Nagyon szerettuk a lányokkal: aranyos, kalandos, mesebeli, közben használhatjuk a térképet, tanulunk Afrikáról, barátságról, testvéri szeretetről, családról, és olyan szeretnivaló főhősökkel vonulunk végig az úton mint Abu, Lili és Marci. Kár, hogy vége lett…

Zsuzsanna_Buday>!
Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

Véletlenül akadt a kezembe a könyvtárban, és a vicces az volt, hogy otthon a legnagyobb (6,5) rögtön vágta, hogy „neki lesz”. A többiek is hallgatták, de tényleg inkább nagyobbaknak való, akár kisiskolásoknak, mondjuk önálló olvasásnál a végtelennek tűnő szavak kicsit ijesztőek lehetnek (néhány helyen előfordul). A teljesen fiktív történet egy kalandos utazáson kísér végig minket, ahol a különböző élőhelyek állatvilágába is betekinthetünk, természetesen nem tudományos pontossággal ábrázolva mindezt (a dzsungel hangulata nagyon bejött). Közben a család-összetartozás-testvéri szeretet témakörök is szépen terítékre kerülnek. Nagyon pozitív hangulatú az egész, anélkül, hogy gejl/szirupos lenne. Kedves, kalandos.

Gabye>!
Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

Bájos és szerethető még ha itt ott vannak is benne logikai bukfencek, azért ez megbocsájtható, mert olyan helyes, ahogy ez a két kisgyerek és Abu olyan kitartón haladnak a céljuk felé. Az illusztráció is nagyon jól alátámasztja a történetet és szép kerek egésszé áll össze ez így, az elmaradhatatlan tanulságokkal.

zwecki>!
Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

A gyerekeknek olvastam. A rajzok gyönyörűek benne, nagyon jól kísérik a szöveget.
Nagyon cuki kis könyv, rengeteg történéssel, kedvelhető szereplőkkel. Egyedül a stílussal volt egy kis bajom. Kisebb gyerekeknek felolvasva túl bonyolult a szövegezése, sok a leíró rész. Ha meg egy gyerek már magától olvassa, akkor meg kicsit egyszerű.

Éli>!
Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

Nagyon jó, kalandos mese. Az állatokat reálisan mutatja be. Gyerekként imádtam volna.

Millázs>!
Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

Vagány cím, laza, de igényes rajzok, szuper történet.

A gyerekeim csüngtek a történeteken, én pedig legszívesebben csak néztem volna várakozástól, izgalomtól vagy örömtől sugárzó arcukat. Hihetetlenül érdekelte őket Abu története, a tesók kalandjai, a harc a polippal. Gurultak a nevetéstől, amikor a hegyről csúsztak le. Ámulva hallgatták a tájleírásokat. Szóval, volt itt minden.

Sajnos magyartalan mondatok, valamennyi helyesírási hiba és jelen idejű történetmesélés is volt, ami engem zavart, nehézkessé tette a mesélést. Átfordítottam és múltidőben meséltem nekik. Emiatt több csillag levonását is megérdemelné, egy újranyomásért kiált, de a történet és az illusztráció elviszi a hátán az egészet és 4,5-re tornázza fel magát a mesekönyv. Hiába Abuék levettek minket a lábunkról…

hugi78>!
Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

Imádom a gyermekek képzelőerejét.

Kisfiam hatalmasakat kacagott olvasás közben, és bevallom a majmos jelenetet többször el kellett olvasnom neki.

Egy bátor kisfiú, egy félénk kislány és egy megszökött állatkerti elefánt kalandos utja Afrikába :)

Érdemes elolvasni, csak szeretni lehet ;)

BcnFra>!
Oliver Scherz: Rögtön jövünk, leugrottunk Afrikába!

Ez egy aranyos tortenet, gyereknek (6) es felolvaso felnottnek is elmeny volt, imadtuk! Kb a feletol mar lassabban olvastam fel, h tovabb tartson..