Mentsük ​meg Matildát! 18 csillagozás

Oliver Scherz: Mentsük meg Matildát!

Amikor Mocori Muki egyik reggel szokása szerint át akarja ölelni kis gazdáját, Matildát, döbbenten állapítja meg: a kislány eltűnt. Nincsen a szülei ágyában és a konyhában sem. Vad Wim, a nagy sörényű, gumicsizmás oroszlán, Bumli Bom, a kövérkés mackó és Muki, a hosszú karú kismajom biztosak benne: Matildát elrabolták. Azon nyomban leereszkednek egy hosszú kötélen a gyerekszoba ablakából, és bevetik magukat a nagyváros dzsungelébe, hogy megmentsék gazdájukat…
Vicces és megható mese a plüssállatok és a gyerekek különleges barátságáról.

Pagony, Budapest, 2019
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105152 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Daniel Napp

Oliver Scherz: Mentsük meg Matildát!

Ebből a könyvből kiderül, hogy nem csak a gyerekek ragaszkodnak az állatkáikhoz, hanem a plüssállatok is nagyon ragaszkodnak a gazdihoz. Így volt ez Matilda esetében is, amikor az állatkái egy reggel azt vették észre, hogy Matilda nincsen sehol.
Mocori Muki, a hosszú karú kismajom, Vad Wim a nagy sörényű, gumicsizmás oroszlán és Bumli Bom, a kövérkés mackó arra a következtetésre jutottak, hogy Matilda soha nem hagyná őket otthon szó nélkül, ezért csakis elrabolhatták.
Igazán vicces és szeretnivaló pillanatoknak lehetünk tanúi e három kedves állatka által, és természetesen nem történhet másképp, megtalálják Matildát, hazatérnek és minden jó, ha a vége jó.
Nagyon aranyos történet, egyszerűen nem lehet nem szeretni, mindenkinek ajánlom.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2020/01/gyerekeknek.html

Hintafa>!
Oliver Scherz: Mentsük meg Matildát!

Kedves, helyenként -a kalandok oldásaként- nevetős, fordulatos és megható meseregény Scherz könyve, amiben ezúttal nem egy kisgyerek kajtat elveszett barátai után, hanem fordítva.

Scherz képzeletbeli játékra hív: a gyerekek helyett a három plüssfigurát engedi az otthon ismerős melegéből a talált tárgyak lehangoló, a szeméttelep ijesztő és egy új gazda barátságtalan világába. Micsoda felszabadító érzés, ahogy a boldog végkifejlet során Matilda áradozik a suliról és a tanár bácsiról. A mesehallgató pedig első kézből, egy másik kisgyerektől bizonyosodik meg, hogy az iskola jó és szerethető hely. Persze kissé félresikerültnek tűnik a hasonlat, mert mondjuk az iskola és az állatkert közötti összehasonlítás talán egészen más eredményeket járna. De a lényeg, hogy a végső benyomásunk mégiscsak az, hogy a suli és az otthon világában sok a közös: mindkettő egy olyan hely, ahol lehet örülni és új barátokkal ismerkedni és boldognak lenni.

Bővebben: https://hintafa.blog.hu/2019/09/26/oliver_scherz_mentsu…

Oliver Scherz: Mentsük meg Matildát!

Aranyos mese arról, hogy három plüssállat igyekszik megmenteni az elraboltnak vélt kis gazdájukat, Matildát. Valószínűleg nem kerül a kezembe a könyv, ha történetesen nem így hívják a lányomat. Aranyos volt, egy kisgyerek szerintem jókat nevethet a három jómadár szerencsétlenkedésein, bár játékmércével mérve elég komoly slamasztikába kerülnek. Ahogy az várható volt, Matilda csak iskolába ment, és nagyon pozitív, hogy ez jó élmény neki. Azt hiszem, mire Tilda belenő a könyvbe, kap majd egy hosszú karú majmot, egy gond-pocakú macit és egy csizmás oroszlánt.

dianna76 P>!
Oliver Scherz: Mentsük meg Matildát!

Unatkoztam olvasás közben. Persze ez nem jelenti, hogy egy gyereket sem szórakoztatna el ez a kalandosnak készült mese. Első olvasatra kicsit groteszknek tűnt, amikor az egyik állat testrésze elszakad, és gyakorlatilag szétgurul a tömítő anyag belőle, aztán a társa felhasítja saját hasát, hogy kitömje a sebesültet. Az értékeléshez visszaolvasva ezt a jelenetet, túltettem magam rajta. S most már az önzetlen baráti szeretetet és segítséget látom benne. Azt pedig már a történet elején sejtettem hová tünhetett Matilda. Nekem ez a mese nem jött be.

Pagony, Budapest, 2019
berlin>!
Oliver Scherz: Mentsük meg Matildát!

Az ötlet nem rossz, de valahogy mégsem gördülékeny a történet.

Kidshyggecard>!
Oliver Scherz: Mentsük meg Matildát!

Nagyon kedves történet, elszakadásról, kitartásról, barátságról, igazán felcsigázza a gyermek fantáziáját, hogy a plüssök életre kelnek, tiszta Toy Story. Nekem a majom karaktere nem tetszett annyira rajzilag.

worsi P>!

Hogyan számolhat be az ember az óriási hőstettéről, ha láthatóan tökéletesen feleslegesen vitte véghez?

Bea_Könyvutca P>!

Néha éppenséggel a legkülönösebb véletlenekre van szükség, a legcsavarosabb ötletekre, hogy a végén minden tökéletesen a helyére kerüljön.

kicsiboszi P>!

Mostantól mindenki vigyáz mindenkire, mindig és örökké!

kicsiboszi P>!

Mocori Muki, mint minden reggel, kinyújtotta hosszú majomkezét, és oldalra fordult, hogy kedvesen átölelje Matildát. Minden napnak pontosan így kell kezdődnie! Mert senki más nem tud olyan csodálatosan hoddzan éd szívvel-lélekkel ölelni, mint Mocori Muki! Bizony ám!

Bea_Könyvutca P>!

– Biztosan a konyhában van – brummogta Bumli Bom, hogy picit megnyugtassa a kedélyeket ezen a feszült reggelen. – Ha az ember felébred, megéhezik, ahogy én is. Tehát egy lekváros kenyérre vágyik.