Holdárnyékban 6 csillagozás

Oliver Moor: Holdárnyékban

A fagyos északi tundrák világában nem könnyű a megélhetés a ragadozók számára.

Két vadász, egy különleges farkas és egy ember között furcsa kötelék alakul ki. A száműzött prémvadász napról-napra viaskodik a régmúlt árnyaival, de tettei következményei elöl itt sem menekülhet el.
Emlékei magukkal ragadják az ismeretlen veszélybe, miközben különös társra talál elveszett világában egy vadállat személyében.

A II. világháború után Donald Francis Burningham, a híres kutató-régész professzor ősrégi, elfeledett templomot talál, amit az emberiségnek soha nem kellett volna megismernie. Szembesül az ősi démonok haragjával és a nácik kegyetlenségével, akiknek vezetője egy volt Hitler-jugendes tiszt a karioti harmincak közül.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Magánkiadás, Miskolc, 2019

Dr. David Bruce · Marv Francis Burningham

Bővebb értékelés a blogomon:

Nem tagadom, hogy nagyon furcsa ember vagyok. Nagyon széles az érdeklődési köröm mind könyvek terén, mind az életem más területeit is nézve. A másságom abban is megnyilatkozik, hogy sokszor a megérzéseimre hagyatkozom és ez az életem folyamán 98% mindig bevált. Tehát a mostani olvasási élményemet is ez befolyásolta, és nem is akárhogyan. Idei évem újdonságai között tartom számon, hogy nyitottam a hazai férfiírók munkássága felé is, és stílustól függetlenül szép számmal olvastam kimagasló illetve kevésbé jól sikerült műveket.

A mostani olvasásom Oliver Moor írótól „szűz” ismeretek jellemezték. Előtte soha semmit nem volt szerencsém ismerni az írótól, sőt magát az alkotót is homály fedte. Egy közösségi oldalon utazókönyvként került hozzám a két kötetes sorozata, melyek első kötete Acélba zárt múlt címmel jelent meg. Ezt követte szintén idei kiadásként Holdárnyékban címmel, a záró kötet. Ez így nem is hangzik olyan rosszul, ez így normális.

Viszont, mikor kézbe vettem a két kötetet, valamiért úgy éreztem a második résszel fogom kezdeni az olvasást. Milyen jól tettem, ugyanis a Holdárnyékban annyira ki lett elégítve olvasói elvárásom, hogy csak pislogtam. Én egyszerűen imádom ezt a könyvet. Az első sorától az utolsóig feszültségben tartott, egy perc nyugtom sem volt.

A szereplők bár nem voltak kidolgozva, még sem zavart, mert kárpótolt a rejtély megoldásán való gondolkodás, a misztikum, mint olyan megfejtése, és itt szó szerint kell érteni, hisz nem kevés túlvilági rejtelemmel szembesültem. Váltott szemszögből íródott, és mint olyan, ezáltal jobban betekintést nyerhettem a karakterek gondolatai, cselekedetei mögé. Persze sok kérdésemre nem kaptam választ, mégis nagyon jó érzéssel olvastam és biztosan tudom, hogy nem utoljára vettem kézbe….

Garbai_Ildikó P>!
Oliver Moor: Holdárnyékban

Ingadozok… túl rövid volt.A szálak nem lettek rendesen kibontva.Néha az ugrások zavaróak voltak,hogy most hol is tartunk…? 9 vagy 13 évvel később? Volt amit nem is értettem,mert nem lett kibontva.. Mintha befejezetlen lenne hiányérzet van.Úgyhogy jöhet a folytatás… A vége izgalmasra sikerült. Utazókönyvként volt nálam.Köszönöm a lehetőséget @Oliver_Moor-nak.

ap358 P>!
Oliver Moor: Holdárnyékban

Azon kevesek közé fogok tartozni, akiknek az első rész jobban tetszett, mint a második.
Erősen indult. Egyszerre több cselekmény pörög, köztük ezúttal bejön Herceg, a farkas, és Ezüst nézőpontja is, amit rendkívül élveztem. Az ő részeiket mindig olvastam volna tovább és tovább.
A szálak szép lassan kezdenek összefutni, de amint ez megtörténik, felpörögnek az események, és habár minden érthető, mégis olyan, mintha egy tökéletes alap sztori zanzáját olvastam volna. A vége elég összecsapott lett.
Az elején számos szép leírás akadt, csordogáltak a sorok, így biztosra veszem, hogy a könyv második felét is ki lehetett volna tölteni a részletekkel.
A karakterek nem kerültek közel hozzám, az első kötetben jobban tudtam szurkolni nekik.
Remélem, egy nap úgy dönt az író, hogy elkészíti a könyv bővített változatát.

Fairymysz >!
Oliver Moor: Holdárnyékban

Lássuk, mi a helyzet ezzel a könyvvel.
Sajnálatomra, rövidebbre sikeredett, mint az előzmény, ami azért is fájó, mert a Holdárnyékban is ugyanolyan kis alakú és ugyanolyan nagy betűkkel van nyomtatva.
De nézzük, magát a történetet:
Meg kell mondanom, hogy egy fokkal jobban tetszett az első kötetnél, mégsem tudok neki több csillagot adni az előzőnél. Mert annyival azért nem volt jobb.
David ebben a kötetben magányosan él valahol fent északon a tundrán, ahol csak az állatok a társai és a hideg, fagyos idő. Ugyanitt él Herceg, a farkas, aki eleinte vadászni akar rá, végül tisztelni kezdi a férfit és egy különleges, misztikus kapcsolat alakul ki közöttük.
Marv már nem rendőr: eldönti, hogy végre ideje bosszút állnia annyi év után és ehhez Davidet akarja felhasználni. A két ősi barát újra találkozik. Aztán… nos ezt már nem árulom el.
Azt viszont igen, hogy kifejezetten szerettem a tájleírásokat és a Herceg valamint Ezüst szemszögéből íródott részeket. Igazán jól sikerültek. Egy kicsit Fekete Istvánt juttatta eszembe, hogy az állatfajoknak megvolt a saját állati elnevezése: horkagyar vagy óriásszarv.
A történet végkimentele annyira nem lepett meg, viszont itt is dühített, hogy a könyv rövidsége miatt, nagyon sok dolog nem lett kifejtve: hogy került a náci a sivatagba? Mi a fene történt ott igazából? És utána, hogy a fenébe kerültek a tundrára? És, miért nem tűnt fel senkinek, hogy egyáltalán ott vannak? És már megint a fő kérdés: a kariotiak. Mi lett a többiekkel? És még sorolhatnám mindazokat a dolgokat, amelyek foglalkoztattak végig a könyv során és amelyekre nem kaptam választ. Értem én, hogy ott a misztikus címke a könyvön, de nem attól lesz az, hogy nem tudjuk meg a lényeges dolgokat.
Sajnos itt is megjelent az első kötet összes hibája, amit itt már nem tudtam annyira sem tolerálni, mint az Acélba zárt múltnál.
Főleg a logikai hibákat nem. Egyszer 13 évvel vagyunk az előző események után, alig pár oldallal később, már csak 9 évvel. Nem mindegy azért. Ráadásul, mintha az író időnként elfelejtette volna, hogy is írta korábban a dolgokat, mert volt itt horkagyar és Horkagyar, míg a vadkan nagybetűvel, ahol nem kellene, Maria és Mária és még sorolhatnám. Volt pár szájbarágós leírás is, ami mintha csak oldalkitöltés lenne.
Plusz pont viszont, hogy ebben a kötetben sokkal jobban sikerültek az idősík és szemszög váltások, mint az elsőben. Többnyire. :)
Még egyszer köszönöm, hogy lehetőségem volt elolvasni őket. Nem mondom, hogy nem próbálkozom be újra az író könyveivel, amennyiben lesznek újak. :)
Apropó! A borító viszont gönyörű! Odavagyok érte. :))

Nikolett0907 P>!

Nem haltam meg csak álmodni mentem,
nem hagytam itt senkit csak előre mentem!
– sírfelirat

Nikolett0907 P>!

Mi, emberek azért rettegjük a fenevadat a farkasban, mert nem értjük meg a fenevadat saját magunkban.

Nikolett0907 P>!

Ne kezdj olyannal, akinek nincs vesztenivalója.
– Baltasar Gracián (Az életbölcsesség kézikönyve)

Ezüst09>!

Aki nem ismeri a félelmet, azt nem lehet megfélemlíteni.

Nikolett0907 P>!

Derengésen túlra kéne vonszolódni, hol ájult kövekhez súrlódik a vér.
Áldani az élő fénysugárt, mely kegyelemből még arcunkhoz ér.
– Tungli M. Klára

Oliver_Moor I>!

„Csak a hideg, szürke fénnyel izzó Hold láthatta a smaragdzöld szempárt, mely a kinti eszeveszett hidegben, parázsló zsarátnokként fénylett a hatalmas üvegablakon át…”

I. fejezet: Vihar (lezáró jelenet - 50.oldal)

Nikolett0907 P>!

It is not dead in what ever lies,
Death is not worth trough endless times.

Howard Phillips Lovecraft

Kapcsolódó szócikkek: Howard Phillips Lovecraft