A ​pingvin és a kisfiú (A pingvin és a kisfiú 1.) 39 csillagozás

Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti mű: Oliver Jeffers: Lost and Found

Eredeti megjelenés éve: 2005

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2016
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102175 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Oliver Jeffers

Ninácska P
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Ez az aprócska mesekönyv annyira csodálatos, hogy az olvasása során szabályosan vissza kellett fogni a könnyeimet. Elképesztően remek olvasmány, szépséges történet, kedves szereplők. Meg is rendeltem a könyvet, egy ilyen darab nem hiányozhat a gyűjteményemből.

Uzsonna
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Nagyon szép történet a barátság kialakulásáról cuki tálalásban: kicsiknek készült, de nagyok is olvadozhatnak tőle! :-)

ViraMors P
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Meghatóan aranyos történet, kevés szöveggel és remek grafikával.
Nem csak pingvinrajongóknak :D

Hintafa P
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Szilveszter előtt azon gondolkodtam, hogy milyen könyvnek várnám nagyon a magyar megjelenését. Ha hiszitek, ha nem, Oliver Jeffers-kötetei ugrottak be. Ennek ellenére -vagy talán éppen ezért- óriási meglepetéssel (és örömmel) olvastm, hogy a Pagonynál január első napjaiban megjelent nem is egy, hanem mindjárt két lapozója is. (Egyébként kívántam mást is, úgyhogy talán nem ok nélkül bizakodom.)

Oliver Jeffers a gyermekirodalom egén 2004-ben tűnt fel (bár megjelenésének visszhangját tekintve, inkább a berobban kifejezés a helytálló) a kisfiúval, aki egy csillagot szeretett volna magának barátnak. Azóta pedig szinte minden évben jelenik meg új, sikert-sikerre halmozó könyve hol felháborodottt zsírkrétákról, hol pedig a piros-fehér csíkos pulóveres kisfiúról, aki kék nadrágba bújtatott pálcika lábain, néha egészen váratlan kalandokat él át.

Nagyon érdekes, hogy Jeffers golyófejű tüneménye akinek arcvonásaival (és frizurájával) is olyan szerényen gazdálkodik a szerző mennyire kifejező figura tud lenni. Maszathoz hasonlóan az ő szülei sem tűnnek fel, így a figyelmünk fókuszából sosem veszítünk, mert ebben a világban nincsenek felesleges cicomák, funkciót nélkülöző részletek és mégis olyan gazdag. Néha egészen hétköznapi semmiségeket látunk, mint egy kádban fürdés, máskor pedig igazán rendkívüli dolgoknak vagyunk a tanúi akár egy utazás az Antarktiszra és vissza. De bármi is történjen Jeffers könyveiben, annak mindig jelentősége van, amit elég néhány szóval ecsetelni, hiszen a képei annyira beszédesek.

Folytatás itt: http://hintafa.blog.hu/2017/03/26/oliver_jeffers

Sicc
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Annyira aranyosak a rajzok, és édes a mese, és @Jeffi felolvasásával a legjobb! :D:D Hahahaha:D

Bence AP
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Először a folytatást olvastam, és ott teljesen teljesen természetesnek tűnik egy kisfiú és egy pingvin barátsága, de valójában ennél a könyvnél éreztem meg, hogy ez mégiscsak rendkívüli dolog. Mert nem minden barátság kezdődik egyszerűen, és ez a történet erről szól. Cukkermukker rajzokkal.

Mariann_Czenema P
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Először a filmváltozatot láttuk belőle a Minimaxon, de így könyv formátumban is nagyszerű. Rendkívül szépen megrajzolt könyvecske, örömünket leltük benne. És természetesen újra akarják nézni a fimváltozatot ;-)

dianna76 P
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Várólistás volt nálam ez a könyvecske, s miután rábukkantam az új könyvek polcán a könyvtárban, nem volt kérdés, hogy el is olvasom. Szép történet a barátság fontosságáról, mely nagyon jó ellenszere a magánynak. Hiszen mindegy hol vagyunk, ha van mellettünk egy társ. Amilyen rövid a szöveg, olyan sokat mond. A rajzok pedig kedvesek. Úgy ahogy van, szép ez a könyv!

Pagony, Budapest, 2016
Chöpp
Oliver Jeffers: A pingvin és a kisfiú

Kislányomnak nagyon tetszett. Mivel hangot is adott ennek, 4,5 pont.

Ninácska P

Volt egyszer egy kisfiú, aki egy napon egy pingvint talált az ajtaja előtt.

Kapcsolódó szócikkek: pingvin

A pingvin és a kisfiú sorozat · Összehasonlítás