A ​Turista (A Turista 1.) 64 csillagozás

Olen Steinhauer: A Turista

A ​Turista a CIA olyan különleges ügynöke, aki a világ különböző országaiban folyamatosan úton van, és felettesei parancsát kérdezés nélkül végrehajtja.
Milo Weaver Turista, de a nonstop készenlét, az állandó utazás és a vak engedelmesség lassan tönkreteszi, és már senkiben nem tud megbízni. A paranoiából a CIA New York-i főhadiszállására, egy íróasztal mögé menekül. Megházasodik, s családjával évekig biztonságban és nyugalomban él Brooklynban.
Amikor azonban egy bérgyilkos elfogásakor a nyomozás szálai régi jó barátjához és kollégájához vezetnek, nem tehet mást: vissza kell térnie a terepre, hogy megtalálja a felelősöket, és szembesüljön hazugságra épített életének mindent rombadöntő titkaival.

„A legjobb kémtörténet, amit valaha olvastam."
Stephen King

„Csak Le Carré kémei lehetnek ennyire érdekesek."
Kirkus Reviews

„Remélhetőleg filmen is láthatjuk majd, de ne várjunk addig! Annyira fordulatos és magával ragadó, mint a legjobb Le… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

Athenaeum, Budapest, 2010
398 oldal · ISBN: 9789632930411 · Fordította: Nagy Gergely

Olen Steinhauer: A Turista

Hűha! Nem számítottam ennyire összetett történetre. Nagyon érdekes és alaposan kidolgozott regény.
Az elején egy picit elvesztem a sok szervezetben és nem mondanám, hogy letehetetlen volt, de aztán belerázódtam és nagyon tetszett. Végig, az elejétől kezdve kaptam csavarokat, amik megleptek.
Szerettem Milot. Annyira valósághű szereplőt kaptam, hogy akár létezhet is a világban egy ilyen személy. Nem pedig egy tökéletes „James Bond”-ot kaptam, aki semmit sem érez meg. :)
Azoknak ajánlom, akik szeretik a nagy összeesküvéseket és jól kidolgozott nyomozásokat, kevés, de valósághű akciókkal.

Vérzik a szívem, hogy ezt a sorozatot is elkaszálták. :'(

Athenaeum, Budapest, 2010
398 oldal · ISBN: 9789632930411 · Fordította: Nagy Gergely
sztinus P
Olen Steinhauer: A Turista

Egy nagyon összetett és izgalmas kémtörténet ez. Végig lendületben volt, az utolsó pillanatig lehetett agyalni. Nagyon nem vagyok krimiolvasó, nekem még bonyolult is volt néha követnem ki kicsoda, főleg az elején akadozott a felvevôm.
Szörnyű élete lehet ám szegény bármilyen ügynököknek, a sok stressz, a sok időeltolódás, és a macskájukban sem bízhatnak meg.
Tetszett:friss, mai, utazós.

fülcimpa
Olen Steinhauer: A Turista

Bele sem kezdtem a második kötetbe, de máris és azonnal kell nekem a harmadik. Mikor jelenik meg?
Ez a könyv veszett jó, nagyon szerettem benne az író intelligens dolgait, a történet szövését, meg egyáltalán, amiről szól. Szimpatikus munka nekem ez a Turizmus. :)
Hogy mi a Turizmus? Idézetben leírom. A lényeg: „Turistaként az az elsődleges feladata, hogy életben maradjon.”
Ajánlom Milo, hogy ne nyírjon ki senki, nagyon hiányoznál! Végig sok kérdésem volt, baromira izgultam, és próbáltam magamban segíteni neked. Úgy tűnik, továbbra is szükséged lesz rá. Hajrá, én veled, melletted vagyok!

Badiga
Olen Steinhauer: A Turista

A legutolsó kémregémyes, titkosügynökös oévasásom sajnos nagy csalódás volt, de mivel nagyon szeretem az ilyen témájú könyveket félve vettem a kezembe,h talán ez is az a sjatulya, de hál istennek tévedtem, nem volt kiszámítható és nekem ez a leglégenyesebb, állandóan történ valami dordulat ami a cselekményt is és a történetet is izgalmassá tette,és h várjam a végkifejletett, ami egy felépült, részletes íráson múlik. A politika, a szép tájak , a részletes leírás nem hagyta,h csalódjak.

Töki
Olen Steinhauer: A Turista

Alig vártam, hogy a végére érjek. És sajnos nem azért, mert annyira izgatott, hogy mi lesz a vége. Épp ellenkezőleg. Sem a stílusa, sem a karakterek nem fogtak meg és a történettől se dobtam hátast. Forsyth kis túlzással egy rosszabb napján érdekfeszítőbb kémtörténetet dobna össze ennél. Ha kémregényről van szó, nem ez fog elsőre beugrani az tuti. Kár érte.

tizkicsikonyv
Olen Steinhauer: A Turista

A Turista tényleg remek választás azoknak, akik ízig-vérig kémregényt keresnek, amelyben globális szintű nemzetközi szálak bonyolódnak és nemzetbiztonsági kérdések kerülnek a középpontba.

Ám – jó regényhez illő módon – természetesen magánéleti vonal is (bőven) helyet kap. Szuper választás továbbá azoknak, akiknek felcsillan a szemük a CIA vagy az FBI hallatán, és nem pusztán „akcióregényes” szempontból érdekli őket a hasonló szervezetek világa, hanem a háttérben húzódó megannyi tényezőre is kíváncsiak.

Ami számomra az egyik legélvezetesebb vonása volt a könyvnek, az az, ahogy a férfi, aki gyakorlatilag a CIA-n szocializálódott hogyan igyekszik egy „normális” családi életet fenntartani, hogyan próbálja összehangolni munkáját és magánéletét, illetve amikor beüt a krach, hogyan birkózik meg ezzel felesége, valamint – meglepően jó fejnek tűnő – kislánya.

Bővebben: http://tizkicsikonyv.blogspot.hu/2016/08/cia-nemzetbizt…

Bla IP
Olen Steinhauer: A Turista

Kitűnő könyv, nemigen lehet letenni…leköti az embert!

Nagy_Atilla_Tas
Olen Steinhauer: A Turista

Fasza kis könyv!Inkább az agyalós fajtából mint az akciósból, de remekül össze lett ez hozva , a főhősért lehet izgulni lehet vele együtt kibontani a bogokat szóval fasza kis könyv ez és élek gyanúperrel hogy nemteljesenlégbőlkapott….

gab001 P
Olen Steinhauer: A Turista

Nem szoktam kémregényeket olvasni, így nem tudom mihez hasonlítani, de azt hiszem jó könyvet választottam ennek a műfajnak a megismeréséhez, mert nagyon ütős. Az elején kicsit összezavart a rengeteg szereplő és helyszín, de amikor sikerült belerázódnom, akkor azt vettem észre, hogy teljesen beszippantott. Egyszerűen utáltam letenni ezt a könyvet, mert élvezet volt olvasni. Előfordult, hogy egyetlen bekezdés alatt összedőlt minden korábbi elképzelésem, de ettől csak izgalmasabb lett. Márpedig izgalomban egyébként sem volt hiány. Nagyon jól felépített történet, bár a vége kicsit csalódás volt, viszont jó indok arra, hogy elolvassam a következő részt is.

briggg
Olen Steinhauer: A Turista

Vége vége. Tetszett nagyon és jól is össze volt rakva. Most nagyon várom a folytatást magyarul.

Gorkie P

Vannak, akik arra hajlanak, amerre a történelem szele fúj. Csakhogy a történelem trükkös egy dolog. Ma még óriási kőtömb, holnap már egy halom kavics.

Gorkie P

… ebben a szakmában egy öngyilkossági kísérlet után semmilyen segítséget nem kapsz. Csak nyugdíjaznak.

Gorkie P

Nyomorult egy munka ez; nyomorult egy élet.

Gorkie P

Ne feledje: Turistaként az az elsődleges feladata, hogy életben maradjon.

Gorkie P

– Már nincs olyan, hogy „másik oldal”.
– Hogyne volna. Saját maga.

Gorkie P

– Megint kell a fegyver? – kérdezte tőle Einner.
– Ha kell, az azt jelenti, hogy valamit nem jól csinálok.

Gorkie P

De egy Turista hamar megtanulja, hogy a „lehetett volna”, az olyan luxus, amiből neki sosem jut. A Turizmusban nincs idő a sajnálkozásra, sőt, a sajnalkozás a Turista legnagyobb ellensége.

sztinus P

Abszolút semmi esélyed, ha egy okos nőt veszel el.

s_l_m

A fekete lyuk egyszerű elven működik. Az embert pucérra vetkőztetik, adnak neki egy kis időt, hogy megszokja, aztán úgy egy óra múlva lekapcsolják a villanyt. … A „lyuk” része később jön, órákkal, vagy talán csak percekkel később, mikor az őrök kettesével bejönnek, és infravörös szemüveggel felszerelve össze-vissza verik. Sehol semmi fény, csak a testen az ütések.

Szelén P

Egy forradalmárba beleszeretni pont olyan, mint egy összefüggéstelen Korán-idézeteket kántáló öngyilkos merénylőbe.

A Turista sorozat · Összehasonlítás