Gumi ​Tarzan 13 csillagozás

Ole Lund Kirkegaard: Gumi Tarzan

Ivan Olsent joggal nevezik Gumi Tarzannak. Hősünk kicsi, gyenge, gyámoltalan, a nagyfiúk élceinek céltáblája. Nem képes megtanulni olvasni, nem tud fára mászni, kerékpározni, futballozni. Állandó nevetség tárgya, naponta különféle kalamajkákba keveredik, és természetesen ő húzza a rövidebbet. Ám egy véletlen találkozás a mesebeli boszorkánnyal egyetlen napra mindent a feje tetejére állít. A groteszk humorú írást Dani Tivadar fordította és a dán szerző maga illusztrálta.

Móra, Budapest, 1986
120 oldal · ISBN: 9631145506 · Fordította: Dani Tivadar · Illusztrálta: Ole Lund Kirkegaard

sztimi53 P
Ole Lund Kirkegaard: Gumi Tarzan

Nos, ha gyermekkoromban nagyon röhögtem valamin, akkor ez volt az. Én is kicsi, gyenge és gyámoltalan voltam, csúfoltak is , és vártam hátha egy napra, mint Gumi Tarzan, én lehetek a király. Olyan ez a könyv, mint a kedvenc FNM albumom címe King for a day… fool for a lifetime.
És vén fejjel is vicces, az illusztrációk zseniálisak.

Ole Lund Kirkegaard: Gumi Tarzan

Nagyon tetszett, régen vigyorogtam ennyit, mint ezen a kis könyvecskén. Ha a kisfiam megtanul olvasni, biztosan a kezébe adom majd. Addig pedig reménykedek, hogy nem lesz belőle vattamanó.

Pagan
Ole Lund Kirkegaard: Gumi Tarzan

Nos, engem egy cimborám évekig hívott gumitarzannak, egy a borítón látható esemény végett :)

Nokimaki P

Képtelen volt megjegyezni a betűk nevét. Úgy találta, hogy mindegyik betű egyforma, és ahogy ott álltak a könyvben, hangyáknak látta őket, amelyek hosszú sorokban vonultak valahová.

Kapcsolódó szócikkek: betű
Nokimaki P

Ez a könyv egy fiúról szól, akit mindenki úgy hívott, hogy Gumi Tarzan.

– Mi az, hogy férfi?
– Hogy ki a férfi? – kiabált az apja. – Hát az, aki el tudja páholni a többieket.

Kapcsolódó szócikkek: férfiak