És ​volt nála egy balta is… 2 csillagozás

Feldmár-történetek
Oláh Attila: És volt nála egy balta is…

Van-e élet a börtön után? És egyáltalán van-e élet a börtön előtt? Sokak számára nincs. A legtöbben szabadulás után újra ugyanott kötnek ki – bűn, erőszak, agresszió, árulás közepette. Attila megharcolta a saját csatáit, hogy kemény, balhés emberré váljon, és aztán döntött. Döntött, hogy maga mögött hagyja a múltat, a családját, mindazt, ami sorsát a bűn felé vezette. Ez talán még keményebb volt, mint lopni, csalni, rabolni. Csak ő tudta ezt megtenni, de nem tudta megtenni egyedül.

A Feldmár-történetek az akarat erejéről és hiábavalóságáról, az odaadás csodájáról, hiányról és újrakezdésről – róla, rólad és rólunk szólnak.

„Ez a könyv nemcsak Attila története, hanem másoké is, sokaké. Minél személyesebb és részletesebb egy igaz történet, amit valaki leír, annál univerzálisabb. Ha valaki pontosan leírja, mi van, az a valóság, és az kinyílik, rezonál mások valóságára.”
– Feldmár András

HVG Könyvek, Budapest, 2015
ISBN: 9789633042694

bodr
Oláh Attila: És volt nála egy balta is…

Kitűnő egy-két órás könyv lehet azoknak, akik (1) hisznek a konyhanyelven vett szabad akaratban; (2) azt gondolják, minden egyén felelős a saját döntéseiért; (3) úgy vélik, a bűnözést nem lehet a körülményekre fogni.

A könyv fő tartalmát adó történet remek, az elő- és utószó viszont számomra kicsit szájtépés volt. A főhőst szívesebben olvastam volna kétszer-háromszor olyan hosszan helyettük.