76. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Helyzet (Death Note: A halállista 7.) 132 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

A Death Note – A Halállista az utóbbi évek egyik legsikeresebb mangasorozata. Egy lebilincselő történet, amely két zseniális elme játszmáját követi – egy játszmát, aminek a szabályait halálistenek írják.

Helyzet

Az új Kira félreállítva, és az emlékei is visszatértek – Light grandiózus tervei lassan formát öltenek. Soha nem volt ennyire közel a győzelemhez, és soha eddig nem játszott ilyen előnnyel. Csakhogy az új helyzet váratlan fejleményeket is tartogat – olyanokat, melyek még Light éles eszét is próbára teszik!

Eredeti megjelenés éve: 2005

Mangafan, Budapest, 2010
210 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794382 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

Ryuk · Amane Misa

diamondfox P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

Örülök, hogy az igazi Kira visszatért. Örülök, hogy megjelent Near és Mello. Viszont nem örülök, hogy ehhez ilyen árat kellett fizetni :( Anno az animénél is megtört bennem valami, de vicces, mert spoiler
Remélem, hogy nem fog túl sűrűnek hatni a rengeteg történés, itt a végén már picit soknak éreztem a dolgokat. A rajz kiváló, a történet kiváló – folytatásra fel :)

oscuridad >!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

Gondolom itt jön már az a rész amit az animében sem szerettem. Near, és Mello meg se közelítik L-t. Ennyi is elég lett volna belőlük.
Igazából Kira rendet rakhatna aztán vége lehetne, ehelyett jön két új szereplő. Mindegy azért olvasom tovább. Most már szinte tényleg csak Yagami miatt.

Th3DarkKn1ght P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

Rövid kihagyás után ismét folytattam a sorozatot. Ennek ellenére Death Note 7. kötete egyből magába szippantott! Nem tudom, hogy a három hónapos szünet közrejátszik-e, de ez most eszméletlen izgalmas volt! Egy gyengébb vagy unalmasabb rész sem volt, végig fenntartotta az érdeklődésemet! Light terve szép lassan beteljesedik és ezzel egy korszak lezárul. spoiler Azt hittem innen unalomba fullad a történet, de nagyon jól felvezetésre kerül a következő konfliktus. Light itt aztán aljasabb, mint valaha. Misa még mindig buta, mint a tök. Ryuk pedig szokásosan nagyon állat! :) Eddig még sokkal szimpatikusabb Near és Mello, mint amilyenek az anime-ben voltak.

Megtörtént a „nagy esemény”, ami után az anime már nem volt ugyanaz. Remélem a manga jobban veszi ezt az akadályt. Az biztos, hogy a mostani rész hozta az első kötetek színvonalát!

Lilla_Miko>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

Ez a legfájdalmasabb kötet. Ezután már nem érzem úgy, hogy tudnám szeretni. Nekem úgy lett volna az igazi, ha spoiler. Ha nem láttam volna 2x az animét, most biztos sírtam volna. Rem miatt is. Az új szereplők meg… Mello, jaj, ne, Near, hát egy picit olyan, mint L, de nem a szívem csücskei.

Midoriko>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

Ezeket a részeket már az animében sem szerettem :(
Innentől kezdve nagyon nem fogom bírni Lightot!!!
És jaj, Ryuzaki :'(
Na meg persze ami kedvenc részem volt az animében, az itt pont kimarad a manából :(

Lynella P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

Ettől a fejezettől mindig úgy érzem, hogy na, célegyenes, Light útja már csak lefelé vihet. spoiler

Angria_Wolf>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

Kira győzni látszik… nem tudom ennek örüljek, avagy ne… Ha valaki győz, valaki veszít, és súlyos árat fizet…na ez nem tetszik. Akár hogy is van, szerintem L a legjobb karakter az emberek közül. Komolyan kár érte.

PAVideoStudio>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

A rajzokról (rajzok a fenét) műalkotásokról továbbra is csak leesett állal szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni. A történetben az izgalom, és feszültség a moralitással karöltve a tetőfokára hág. Ryuk fergeteges, Light egy mániákus őrült zseni. spoiler Azt olvastam, hogy az animéhez képest a következő kötetek jobbak lesznek. Kíváncsian fogok hozzá a kiderítéséhez.

Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/GbyglqLEHoM

Véleményem további könyvekről: http://goo.gl/Va2b5D
Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Kicsibogár P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 7. – Helyzet

Olyan fordulatok vannak benne, ami egy sorozat évadvégi crossovernek is simán beillene.

– De rég láttalak! Jól vagy?
– Uhh!
– Bocsika, de….
– Hmm?
– Magam is hím volnék… zavarba hozol.

77 (56. oldal - Ölelés)

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · Ryuk