Csere (Death Note: A halállista 6.) 147 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

A Death Note – A Halállista az utóbbi évek egyik legsikeresebb mangasorozata. Egy lebilincselő történet, amely két zseniális elme játszmáját követi – egy játszmát, aminek a szabályait halálistenek írják.

Csere

Hiába van számos bizonyítékuk a Yotsuba-csoport tagjai ellen, ami egyértelművé teszi, hogy közük van az új Kirához, L és Light mégsem kerültek közelebb az igazi rejtélyhez: melyikük Kira, és hogyan gyilkol? Kényszerhelyzetben L végül úgy dönt, Misát használja arra, hogy közelebb kerüljön a csoporthoz. Csakhogy Rem felfedi magát a lány előtt – a játszma újabb fordulatot vesz!

Eredeti megjelenés éve: 2005

Mangafan, Budapest, 2009
214 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794177 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

L · Yagami Light · Amane Misa · Rem

Nikolett0907 P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

„Nincs jó vagy rossz gyilkosság. A gyilkosság gonosz.”

L és Light együtt dolgozik…enyhén szólva is ki kerekedett a szemem, hisz ez már önmagában is fura fordulat, de egy ettől még furább esemény is napvilágot lát. Szembe kerül egy ember „istenné válása” egy shinigami elemberesedésével. Rájöttem, hogy nem csak a kis Jealous képes önzetlen emberi érzelmekre, hanem Rem is, akiről pedig eddig azt hittem, hogy csak olyan mint Ryuk…

Eddig ezt a részt éreztem a legpörgősebbnek és legerősebbnek. Meghökkentett egy párszor..és ez sok agyalás..teljesen nekem való. De valahogy nem várom a következő részt. o.O

joopsy P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Ez a sorozat gondolkodásra késztet, ugyanakkor beskatulyázza az elméleteimet és a megírtakra kényszerít. Ugyanis én nem mindig értek egyet L gondolkozásával. Amikor Light-tot teszteli, akkor szerintem nem mindig az a válasz helytálló, amit ő helyesnek vél, ha szerinte Light egyenlő Kirával.
A másik ilyen problémám a Yotsuba csoport és Kira. Ha én lennék Kira, akkor a képességemet biztosan nem osztom meg egy hétfős csoporttal. Egyáltalán hogy hozta szóba a többiek előtt, úgy hogy ne fogjanak gyanút?
Egyébként pedig nagyon izgalmas a sorozat. Nagyon várom már, hogy hogyan tervezte meg ezt az egészet Light. Úgy érzem kicsúszott a kezei közül az irányítás, de valahogy mégis minden a tervei szerint alakul…
És különben is vajon ki találja meg a naplót?
Megyek is megrendelni a többi részt, mert azok sajnos hiányoznak. Nagyon hiányoznak.
+ El kell mennem megcsináltatni a körmeimet, mert különben tutira tövig fogom rágni őket az olvasása alatt. :D

diamondfox P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Egyrészt, ennek tetszik a legjobban a borítója. Másrészt olyan hülye fejeket tud vágni Light, hogy már ezért megérte beszerezni ezt a csodát! Még egyszer nagyon köszönöm a cserét @SayanKimblee

Hiányolom Ryukot, igazi poénfaktor, L pedig egy picit már-már idegesített az állandó Kira=Light mániájával. Itt is kifolyt a szemem a rengeteg beszédtől, sajnos nem bírom ezeket a sokszövegesmangákat. Sebaj, azért kedvem támadt újranézni a sorozatot is, hátha rá tudom venni páromat, mert ez mégis inkább logikára, mint űrbeli harcokra épül.
Várom, hogy a nagy zárójelenet után végre rajzolva is lássam, hogy spoiler. Misát még mindig utálom : )

oscuridad>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Ebben a részben végre egy kicsit többet szerepel Rem. A Yotsuba-csoport még mindig nem igazán érdekelt.
L és Light nagyon jól együtt működnek, és nyomoznak Kira után. Egyre izgalmasabb a kettejük közötti ügy. Azért én várom, hogy újra Light használja a listát.

Fummie>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Hát ez egyre érdekesebb lesz. Nem mellesleg imádom, mikor L és Light elkezdenek veszekedni. :D

Black_White>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Izgalmas volt a nyomozás, bár ez a sok felvetés, kicsit idegesített. Bevallom nem számítottam rá, hogy spoiler.

raka0328>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

WOW ez nagyon jól sikerült rész lett. Rettenetesen izgalmas volt megint. Bírom, mikor Light azon agyal, hogy jéé én is ezt csinálnám, ha én lennék Kira… hm :D Bírom az alap gondolkodást, ami jellemzi az egész sorozatot. Elég kreatív megoldások születnek, és még ha nem is tűnik minden logikusnak, azért nagyjából megmarad a reális síkon.
És ezen a részen egy csomót röhögtem, Misa jelenetei nagyon viccesek, megéri a csajszi a pénzét. És azok a részek, amikor L és Light verekednek szintén nagyon mókásak, főleg ezekkel a csodálatos rajzokkal.
Ez tényleg jól sikerült rész lett, bár ötletem sincs, hogy ezt meddig-merre lehet húzni még.

Lilla_Miko>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Ez egy nagyon izgalmas kötet. Már az eleje sem rossz, de a vége… Annyira jól összehozták a leleplezést. Ami meglepett, az a végén a spoiler felbukkanása. A másik, hogy Rem spoiler. Nem emlékeztem, hogy ez így van, mindig az volt a fejemben, hogy szerelmes Misába. Szóval van előnye is, hogy elfelejtek dolgokat. Többször meg tudok lepődni. XD Várom is, meg nem is a folytatást. Izgi, de tudom, mi lesz, és azt nem akarom.

Mina>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Jó kis rész volt, volt benne izgalom. Humor most nem volt, bár L evési és ivási szokásain még mindig jókat mosolygok. Ja és hiányzik Ryuk.

Jeffi P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Lehet nem ártott volna, előtte újra olvasni az első ötöt mert most így volt pár érdekes fehér folt, amire nem emlékeztem :D De még azért így is lehetett követni :) L-t nagyon bírom :D Light meg adja a formáját :) Kíváncsi leszek a folytatásra :D

Fleur_Rouge_Cerise>!

– Ryuzaki… Miután elkaptam ezt a Kirát, gondolod, hogy gyilkossá válnék? Hát ilyen embernek tartasz?
– Igen. Ilyennek.

Kapcsolódó szócikkek: L · Yagami Light
valdezier>!

[Light] – Minden a terv szerint halad. Hátborzongató.
[L] – Ne borzongjunk, inkább örüljünk, Yagami!

Kapcsolódó szócikkek: L · Yagami Light
BakosJuci>!

Nincs jó vagy rossz gyilkosság. A gyilkosság gonosz.

Kapcsolódó szócikkek: ölés, gyilkolás · Yagami Light
csiges>!

-Szóval Higuchinak annyi?
-Tudta?
-Haha, szóval L-t is be lehet ugratni! Szóval most már száz százalék, hogy Higuchi az.

Th3DarkKn1ght P>!

[Misa] – Tudod. a tinibálványok sosem vécéznek.
[Rem] – Igaz…

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · Rem