36. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Csere (Death Note: A halállista 6.) 116 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Hiába van számos bizonyítékuk a Yotsuba-csoport tagjai ellen, ami egyértelművé teszi, hogy közük van az új Kirához, L és Light mégsem kerültek közelebb az igazi rejtélyhez: melyikük Kira, és hogyan gyilkol? Kényszerhelyzetben L végül úgy dönt, Misát használja arra, hogy közelebb kerüljön a csoporthoz. Csakhogy Rem felfedi magát a lány előtt – a játszma újabb fordulatot vesz!

Mangafan, Budapest, 2009
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794177 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

L · Yagami Light

Nikolett0907 P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

„Nincs jó vagy rossz gyilkosság. A gyilkosság gonosz.”

L és Light együtt dolgozik…enyhén szólva is ki kerekedett a szemem, hisz ez már önmagában is fura fordulat, de egy ettől még furább esemény is napvilágot lát. Szembe kerül egy ember „istenné válása” egy shinigami elemberesedésével. Rájöttem, hogy nem csak a kis Jealous képes önzetlen emberi érzelmekre, hanem Rem is, akiről pedig eddig azt hittem, hogy csak olyan mint Ryuk…

Eddig ezt a részt éreztem a legpörgősebbnek és legerősebbnek. Meghökkentett egy párszor..és ez sok agyalás..teljesen nekem való. De valahogy nem várom a következő részt. o.O

joopsy P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Ez a sorozat gondolkodásra késztet, ugyanakkor beskatulyázza az elméleteimet és a megírtakra kényszerít. Ugyanis én nem mindig értek egyet L gondolkozásával. Amikor Light-tot teszteli, akkor szerintem nem mindig az a válasz helytálló, amit ő helyesnek vél, ha szerinte Light egyenlő Kirával.
A másik ilyen problémám a Yotsuba csoport és Kira. Ha én lennék Kira, akkor a képességemet biztosan nem osztom meg egy hétfős csoporttal. Egyáltalán hogy hozta szóba a többiek előtt, úgy hogy ne fogjanak gyanút?
Egyébként pedig nagyon izgalmas a sorozat. Nagyon várom már, hogy hogyan tervezte meg ezt az egészet Light. Úgy érzem kicsúszott a kezei közül az irányítás, de valahogy mégis minden a tervei szerint alakul…
És különben is vajon ki találja meg a naplót?
Megyek is megrendelni a többi részt, mert azok sajnos hiányoznak. Nagyon hiányoznak.
+ El kell mennem megcsináltatni a körmeimet, mert különben tutira tövig fogom rágni őket az olvasása alatt. :D

diamondfox P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Egyrészt, ennek tetszik a legjobban a borítója. Másrészt olyan hülye fejeket tud vágni Light, hogy már ezért megérte beszerezni ezt a csodát! Még egyszer nagyon köszönöm a cserét @SayanKimblee

Hiányolom Ryukot, igazi poénfaktor, L pedig egy picit már-már idegesített az állandó Kira=Light mániájával. Itt is kifolyt a szemem a rengeteg beszédtől, sajnos nem bírom ezeket a sokszövegesmangákat. Sebaj, azért kedvem támadt újranézni a sorozatot is, hátha rá tudom venni páromat, mert ez mégis inkább logikára, mint űrbeli harcokra épül.
Várom, hogy a nagy zárójelenet után végre rajzolva is lássam, hogy spoiler. Misát még mindig utálom : )

Fummie
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Hát ez egyre érdekesebb lesz. Nem mellesleg imádom, mikor L és Light elkezdenek veszekedni. :D

raka0328 P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

WOW ez nagyon jól sikerült rész lett. Rettenetesen izgalmas volt megint. Bírom, mikor Light azon agyal, hogy jéé én is ezt csinálnám, ha én lennék Kira… hm :D
És ezen a részen egy csomót röhögtem, Misa jelenetei nagyon viccesek, illetve amikor L é Light verekednek azok is. Ez jól sikerült, bár ötletem sincs, hogy ezt meddig-merre lehet húzni.

Mina
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Jó kis rész volt, volt benne izgalom. Humor most nem volt, bár L evési és ivási szokásain még mindig jókat mosolygok. Ja és hiányzik Ryuk.

Jeffi SP
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Lehet nem ártott volna, előtte újra olvasni az első ötöt mert most így volt pár érdekes fehér folt, amire nem emlékeztem :D De még azért így is lehetett követni :) L-t nagyon bírom :D Light meg adja a formáját :) Kíváncsi leszek a folytatásra :D

patricia
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Ezzel a céges kavarással meg a halálosan idegesítő Misával úgy éreztem, hogy elfáradt a sztori, de szerencsére a kötet végére megint felpörgött, a Die Hard-os akciójeleneten még izgultam is. Ami kicsit elszomorít, hogy a főszereplők egész biztosan nem élhetik túl ezt a kedves kis gyilkolászós kalandot.

PAVideoStudio
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 6. – Csere

Idáig a legizgalmasabb epizód. Úgy vettem észre, hogy L édesség-függősége itt hangsúlyosabban jelenik meg, mint az animében. A rajzok még mindig annyira nyálcsorgatóan gyönyörűek, hogy vigyáznom kellett nehogy összenyálazzam az élvezettől a lapokat. :P A sötétebb tónusú rajzok mellett azok a kedvenceim, ahol kézzel lábbal püfölik egymást. A fejezetindító rajzok művésziségének kifejezésére nincs meg a szókincsem. :D Nagyon tetszik a sorozat, izgalmas pattanásig feszült, minden képkockáját élvezem.

Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/GbyglqLEHoM

Véleményem további könyvekről: http://goo.gl/Va2b5D
Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Fleur_Rouge_Cerise

– Ryuzaki… Miután elkaptam ezt a Kirát, gondolod, hogy gyilkossá válnék? Hát ilyen embernek tartasz?
– Igen. Ilyennek.

Kapcsolódó szócikkek: L · Yagami Light
valdezier

[Light] – Minden a terv szerint halad. Hátborzongató.
[L] – Ne borzongjunk, inkább örüljünk, Yagami!

Kapcsolódó szócikkek: L · Yagami Light
BakosJuci MP

Nincs jó vagy rossz gyilkosság. A gyilkosság gonosz.

Kapcsolódó szócikkek: gyilkosság · Yagami Light
csiges

-Szóval Higuchinak annyi?
-Tudta?
-Haha, szóval L-t is be lehet ugratni! Szóval most már száz százalék, hogy Higuchi az.

Death Note: A halállista sorozat · Összehasonlítás