Apa ​és Fiú (Death Note: A halállista 5.) 171 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

A Death Note – A Halállista az utóbbi évek egyik legsikeresebb mangasorozata. Egy lebilincselő történet, amely két zseniális elme játszmáját követi – egy játszmát, aminek a szabályait halálistenek írják.

Apa és fia

Egy hétnyi bezártság után Light készen áll a döntésre: lemond a listáról, és az emlékeiről. Mivel a gyilkosságok abbamaradtak, L minden eddiginél biztosabb abban, hogy Light a bűnös. Ám rövidesen új halálozási hullám söpör át a világon – valaki átvette a listát, aki nem fél használni… És a gyilkosságok ezúttal nem megtisztítani akarják a világot, hanem céges érdekeket szolgálnak!

Eredeti megjelenés éve: 2005

Mangafan, Budapest, 2009
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794160 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

L · Yagami Light · Ryuk · Amane Misa · Rem · Matsuda Touta

Nikolett0907 P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

"– Figyu, így nem lehet randizni…
– Ne is törődjetek velem. Viszont azt a sütit megeszed?
– … Nem eszek édességet, hízlal…
– Használd a fejed, és nem hízol az édességtől.
– Má megint gúnyolódsz? Megkapod a sütit, ha kettesben hagysz Lighttal.
– Minek? Akkor is látok mindent a kamerákon.
– Mondtam, hogy perverz vagy! Beteges kukkoló!
– Ja-ja, az. Minden esetre lenyúlom a sütit. "

Oh, de szerettem.
Light mint jó fiú, nem mondom, hogy nem imádom, de akkor is…és ezek a rajzok, könyvről könyvre egy élesebb, egyre karakteresebbek a rajzok. Light arca szinte teljesen átalakul.
Az a bunyó mindent vitt, de Yatsuba szál miatt kicsit unalmas érzést keltett.

joopsy P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Teljesen másfelé indult el a történet, mint amire számítottam. Folyamatosan kapkodtam a fejem, hogy ki kicsoda és Light miért nem spoiler. (Vagy csak színlel?). Mi lesz ebből? Úgy érzem nagyokat fogok még koppanni. Ez a rész viszont, így önmagában értékelve nem igazán tetszett. Ennek a fő oka persze az volt, hogy nem értettem, mi ez a Yotsuba-csoport és hogy kerültek a képbe és mit akart elérni Light velük. És azt sem értettem, hogy a gyilkosságok miért nem történtek meg korábban.
Most egy ilyen érthetetlen epizódra milyen értékelést adhatnék?! Semmit nem értettem, de még rengeteg rész van és azt tudom, hogy Light nagyon agyafurt, biztos érnek majd meglepetések még.

oscuridad>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Kira kényszer pihenőn van, így új helyre kerül a lista. Ezt a Yotsuba szálat nem szeretem, kicsit unalmas is. Viszont a manga többi része egyre jobb.
Matsuda is több szerepet kapott ebben a kötetben. Kicsit szétszórt szegény, de azért próbálkozik. Néha kicsit vicces is.

diamondfox P>!

BUNYÓÓÓÓÓ.
Újra kell néznem a sorozatot. És erre valahogy rá kéne vennem a páromat, mert ez az az anime, amit látnia kell, mert ez még a valóságot is követi – úgyahogy. Annyira nem jön be ez az ártatlan pofa Light esetében, de hát van ez így.

Lilith>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Light mint jó fiú, hát imádom :) És itt jöttem rá arra is, hogy e rajzoló valami istentelenül jól rajzol. Light arcvonásai szinte észrevétlenül megváltoztak a kötetek során, és ahogy elveszíti az emlékeit visszatér a nagy, ártatlan tekintet, és mintha nem is ugyanaz lenne, mint előtte volt.
És ahogy agyalgat rajta, hogy tényleg minden nyom rá irányul, és mi van ha tényleg ő volt Kira, és L megzuhanása, na meg persze a bunyó :) ezekért jó ez a kötet.
A Yatsuba szál miatt viszont kicsit unalmas. Mármint jó igazából ez is, csak sok nekem…
De semmi gond, mindjárt elkapják őket :D

raka0328>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Érdekes volt ez a rész, bár nekem az előző sokkal jobban tetszett. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig és milyen formátumba lehet ezt húzni még.

schesztiஐ P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Fura, fura, fura! Épp amikor úgy döntöttem, imádom a gonosz, számító és kegyetlen Light-ot, mindezt feladja?? :D Kíváncsi vagyok, mit hoz ez az új fordulat, én egyértelműen jobban szerettem az előző két Kira-t, de majd meglátjuk. Sok minden fog itt még történni, hiszen a sorozat felénél sem járok. ;)) ó, és nincs meg a többi!!! :((( sürgősen be kell szereznem!! :)

Th3DarkKn1ght P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Sajnos ennél a kötetnél már elkezdet lejjebb ereszkedni a színvonal. Igaz, hogy egy macska-egér játékot sem lehet a végtelenségig húzni, de ez a mostani irányvonal eléggé kidolgozatlannak tűnik. Az egy dolog, hogy lassabb lett a cselekmény és egyáltalán nem izgalmas, de Light karaktere is ellentmondásos. Úgy van beállítva, hogy Ő egy jó szándékú, tisztességes személy, akit a Halállista rontott meg. Ez nagy ostobaság! A lista csak egy eszköz. Light-ban végig ott volt Kira. Ugyanolyan számító manipulatív dög volt a Halállista előtt is! Azt sem értem, hogy miért van együtt Misa-val. Neki egyáltalán nem voltak érzései felé. Most meg nagyon úgy tűnik, hogy valamiféle barátnőként kezeli. Az nem válasz, hogy a lány erősködött, hogy együtt legyenek. Azt egy iszonyatosan gagyi megoldásnak tartom, hogy Light szemei nagy ártatlan boci szemekké váltak. Ezen már az anime-ban is csak nevetni tudtam.

Amikor az anime sorozatra visszatekintettem, akkor is ezt a pontot tartottam a sorozat fordulópontjának. Nem azt mondom, hogy innentől borzalmas az egész, mert lesznek még nagyon is jó részek. Csak már nincs meg az a varázslatos hangulat, ami annyira magával tudott ragadni.

Lilla_Miko>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Be kell valljam, nekem a Death Note-ban mindig is az eleje fogott meg igazán. L hatalmas kedvenc. Itt már azért kezd bonyolódni a dolog, hiszen Light mindent okkal csinált. Igen fura, mikor ő a jófiú, és nem Kira. Számomra így szerethető lenne. Matsudát nagyon bírtam, ahogy aktivizálta magát, meg az Erald Coyle-os eset is, azon jót kuncogtam. Igazából ez az első, mikor úgy olvasok egy mangát, hogy az anime eddig teljesen hű volt hozzá, legalábbis, ha emlékeim nem csalnak. Külön izgalmas volt Light apjának „játéka”, és nagyon sajnáltam …-t, oké, a nevére nem emlékszem, de akinek családja van, és spoiler. Nekem a Yotsuba-rész annyira nem jön be, de ez is viszi tovább a cselekményt. Hát hajrá!

Black_White>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Tetszik ez az erős mellékszál. Továbbra is fenntartja az érdeklődést. Kicsit olyan ez, mint egy bújócska Freddievel. Amolyan itt a gyilkos, hol a gyilkos módra.

Fleur_Rouge_Cerise>!

– Figyu, így nem lehet randizni…
– Ne is törődjetek velem. Viszont azt a sütit megeszed?
– … Nem eszek édességet, hízlal…
– Használd a fejed, és nem hízol az édességtől.
– Má megint gúnyolódsz? Megkapod a sütit, ha kettesben hagysz Lighttal.
– Minek? Akkor is látok mindent a kamerákon.
– Mondtam, hogy perverz vagy! Beteges kukkoló!
– Ja-ja, az. Minden esetre lenyúlom a sütit.

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · L · Yagami Light
valdezier>!

[Light] – Mi az?
[L] – Semmi. Matsuda újabb ostobasága.
[Light] – Jah, Matsuda már csak ilyen.
[Matsuda] – Ugye tudják, hogy ezt itt is hallani?

Kapcsolódó szócikkek: L · Matsuda Touta · Yagami Light
BakosJuci>!

– Az előbb azt mondta, tévedhet, most meg óriási az önbizalom?
– Csak duzzogtam.

Kapcsolódó szócikkek: L
Fleur_Rouge_Cerise>!

– De ő az én Lightom… Ha állandóan együtt vagytok, mikor rabdizunk?
– Hárman fogunk randizni…
– Miii? És előtted csókolózzunk?
– Nem mondom, hogy csókolózzatok, de igen, mindent megfigyelek.
– Te perverz disznó!
– Light, kérlek, beszélj vele!

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · L · Yagami Light
Fleur_Rouge_Cerise>!

– Nem, kilépek. Nem bírom Ryuzakit és a módszereit!!
– Ezt teljesen megértem Aizawa úr. Ami engem illet, én kedvelem az önhöz hasonló embereket.
– És ez?! Ezt utálom a legjobban! Fapofával tesz ilyen kijelentéseket! Végeztem magával!
– Köszönöm a segítségét.

Kapcsolódó szócikkek: L
Th3DarkKn1ght P>!

[Misa] – Megkapod a sütit, ha kettesben hagysz Lighttal.
[L] – Minek? Akkor is látok mindent a kamerákon.
[Misa] – Mondtam, hogy perverz vagy! Beteges kukkoló!
[L] – Ja-ja, az. Mindenesetre lenyúlom a sütit.

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · L

Death Note: A halállista sorozat · Összehasonlítás