41. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Apa ​és Fiú (Death Note: A halállista 5.) 132 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Egy hétnyi bezártság után Light készen áll a döntésre: lemond a listáról, és az emlékeiről. Mivel a gyilkosságok abbamaradtak, L minden eddiginél biztosabb abban, hogy Light a bűnös. Ám rövidesen új halálozási hullám söpör át a világon – valaki átvette a listát, aki nem fél használni… És a gyilkosságok ezúttal nem megtisztítani akarják a világot, hanem céges érdekeket szolgálnak!

Mangafan, Budapest, 2009
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794160 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

L · Yagami Light · Amane Misa · Matsuda Touta

Nikolett0907 P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

"– Figyu, így nem lehet randizni…
– Ne is törődjetek velem. Viszont azt a sütit megeszed?
– … Nem eszek édességet, hízlal…
– Használd a fejed, és nem hízol az édességtől.
– Má megint gúnyolódsz? Megkapod a sütit, ha kettesben hagysz Lighttal.
– Minek? Akkor is látok mindent a kamerákon.
– Mondtam, hogy perverz vagy! Beteges kukkoló!
– Ja-ja, az. Minden esetre lenyúlom a sütit. "

Oh, de szerettem.
Light mint jó fiú, nem mondom, hogy nem imádom, de akkor is…és ezek a rajzok, könyvről könyvre egy élesebb, egyre karakteresebbek a rajzok. Light arca szinte teljesen átalakul.
Az a bunyó mindent vitt, de Yatsuba szál miatt kicsit unalmas érzést keltett.

joopsy P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Teljesen másfelé indult el a történet, mint amire számítottam. Folyamatosan kapkodtam a fejem, hogy ki kicsoda és Light miért nem spoiler. (Vagy csak színlel?). Mi lesz ebből? Úgy érzem nagyokat fogok még koppanni. Ez a rész viszont, így önmagában értékelve nem igazán tetszett. Ennek a fő oka persze az volt, hogy nem értettem, mi ez a Yotsuba-csoport és hogy kerültek a képbe és mit akart elérni Light velük. És azt sem értettem, hogy a gyilkosságok miért nem történtek meg korábban.
Most egy ilyen érthetetlen epizódra milyen értékelést adhatnék?! Semmit nem értettem, de még rengeteg rész van és azt tudom, hogy Light nagyon agyafurt, biztos érnek majd meglepetések még.

diamondfox P

BUNYÓÓÓÓÓ.
Újra kell néznem a sorozatot. És erre valahogy rá kéne vennem a páromat, mert ez az az anime, amit látnia kell, mert ez még a valóságot is követi – úgyahogy. Annyira nem jön be ez az ártatlan pofa Light esetében, de hát van ez így.

raka0328 P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Érdekes volt ez a rész, bár nekem az előző sokkal jobban tetszett. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig és milyen formátumba lehet ezt húzni még.

Lilith
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Light mint jó fiú, hát imádom :) És itt jöttem rá arra is, hogy e rajzoló valami istentelenül jól rajzol. Light arcvonásai szinte észrevétlenül megváltoztak a kötetek során, és ahogy elveszíti az emlékeit visszatér a nagy, ártatlan tekintet, és mintha nem is ugyanaz lenne, mint előtte volt.
És ahogy agyalgat rajta, hogy tényleg minden nyom rá irányul, és mi van ha tényleg ő volt Kira, és L megzuhanása, na meg persze a bunyó :) ezekért jó ez a kötet.
A Yatsuba szál miatt viszont kicsit unalmas. Mármint jó igazából ez is, csak sok nekem…
De semmi gond, mindjárt elkapják őket :D

schesztiஐ P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Fura, fura, fura! Épp amikor úgy döntöttem, imádom a gonosz, számító és kegyetlen Light-ot, mindezt feladja?? :D Kíváncsi vagyok, mit hoz ez az új fordulat, én egyértelműen jobban szerettem az előző két Kira-t, de majd meglátjuk. Sok minden fog itt még történni, hiszen a sorozat felénél sem járok. ;))
ó, és nincs meg a többi!!! :((( sürgősen be kell szereznem!! :)

Fummie
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Néha fáj, hogy az egyértelmű dolgokra nem jönnek rá, viszont L-nek olyan csavaros a logikája, hogy időnként kétszer kell elolvasnom, mit mond, hogy felfogjam. A dolgok érdekes fordulatot vettek…

Angria_Wolf
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

A manga és az anime fénypontja is számomra, Ryuk almaelvonási tünetei! Az valami fantasztikus, amikor tekereg össze vissza. Persze az a jelenet is izgalmas lehet, amikor Yagami úr elviszi kocsikázni majd a fiát és Misát, de én valójában egy percig sem gondoltam, hogy képes lenne ártani neki…benne még vannak emberi érzelmek…ezzel szemben Ligth már elindult az „istenné válás” útján.

Mircsi P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Végre kiderült, hogy milyen Light, ha nem gonoszkodik! Tetszik, hogy egyre jobban megismerjük a nyomozócsoport tagjait is, a Misamisa menedzsere meg valami zseniális!

Szabolcs_Kiss_3
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 5. – Apa és Fiú

Nagyon kíváncsi vagyok mi a terve Light-nak. spoiler A kötet több kérdést adott, mint választ :D Olyan, mintha egész rész a következő részt készítette volna csak elő. Kicsit csalódott vagyok Misa „fejlődésében”… Azt vártam, hogy „megérik” és szép lassan ő is a csapatba épül, de eddig ennek semmi jelét nem látom. Hiányzik a sztoriból egy kompetens női karakter, mint Misora Naomi.

Fleur_Rouge_Cerise

– Figyu, így nem lehet randizni…
– Ne is törődjetek velem. Viszont azt a sütit megeszed?
– … Nem eszek édességet, hízlal…
– Használd a fejed, és nem hízol az édességtől.
– Má megint gúnyolódsz? Megkapod a sütit, ha kettesben hagysz Lighttal.
– Minek? Akkor is látok mindent a kamerákon.
– Mondtam, hogy perverz vagy! Beteges kukkoló!
– Ja-ja, az. Minden esetre lenyúlom a sütit.

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · L · Yagami Light
Fleur_Rouge_Cerise

– De ő az én Lightom… Ha állandóan együtt vagytok, mikor rabdizunk?
– Hárman fogunk randizni…
– Miii? És előtted csókolózzunk?
– Nem mondom, hogy csókolózzatok, de igen, mindent megfigyelek.
– Te perverz disznó!
– Light, kérlek, beszélj vele!

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · L · Yagami Light
valdezier

[Light] – Mi az?
[L] – Semmi. Matsuda újabb ostobasága.
[Light] – Jah, Matsuda már csak ilyen.
[Matsuda] – Ugye tudják, hogy ezt itt is hallani?

Kapcsolódó szócikkek: L · Matsuda Touta · Yagami Light
BakosJuci MP

– Az előbb azt mondta, tévedhet, most meg óriási az önbizalom?
– Csak duzzogtam.

Kapcsolódó szócikkek: L
Fleur_Rouge_Cerise

– Nem, kilépek. Nem bírom Ryuzakit és a módszereit!!
– Ezt teljesen megértem Aizawa úr. Ami engem illet, én kedvelem az önhöz hasonló embereket.
– És ez?! Ezt utálom a legjobban! Fapofával tesz ilyen kijelentéseket! Végeztem magával!
– Köszönöm a segítségét.

Kapcsolódó szócikkek: L