90. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Szerelem (Death Note: A halállista 4.) 170 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

A Death Note – A Halállista az utóbbi évek egyik legsikeresebb mangasorozata. Egy lebilincselő történet, amely két zseniális elme játszmáját követi – egy játszmát, aminek a szabályait halálistenek írják.

Szerelem

Egy új Kira tűnt fel a színen, és L meghívja Light-ot a nyomozócsoportba, hogy segítsen elkapni. Ugyan továbbra is gyanúsított, Light mégis vállalja az arcátlan kihívást, és keresi az alkalmat, hogy közelebb kerüljön L-hez. Veszélyes versenyfutás kezdődik: ki ér előbb az új Kirához, és hibázik-e közben? És vajon kicsoda, és mire készül az újonnan felbukkant igazságtevő?

Eredeti megjelenés éve: 2004

Mangafan, Budapest, 2009
202 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794153 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

L · Yagami Light · Ryuk · Amane Misa · Rem · Matsuda Touta

Nikolett0907 P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

"[Aizawa] – Ez a Ryuzaki vajon mikor alszik?
[Matsuda] – Egyszer láttam, hogy a széken szundikált. Ugyanebben a pózban.
[Aizawa] – …
[Matsuda] – Komoly. Esküszöm…"

Azt eddig is tudtam, hogy rákattantam a mangák és egyebekre, na de az ilyen történetek miatt van….♥
Az elején picit nehezebben rázódtam bele, de betudom a saját hülyeségemnek, még mindig nagy rajongással állok L felé…..Light reakciója meg a leányzóra… Zseniális. Tetszik, hogy egyre több halálistent ismerünk meg, és mindig azt hiszem, hogy egyre jobb és jobb lesz az újabb részekkel….remélem sosem lesz vége ♥

joopsy P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

Nekem ez most túl elborult lett. Ezzel a rajongással nem igazán tudtam mit kezdeni. Misa egy agyatlan liba. Azt pedig nem értem, Light miért tart egyszerre több vasat is a tűzben, ha már ilyen merész vállalkozásba kezdett.
Aztán, ami még nagyon zavar az egészben, az Light és az apja viszonya. Amint L mondta, hogy bevonná a nyomozásba Light-ot, már hívta is. Naaa… ez azért nem túl reális. Remélem a folytatásban ez a szál is megerősödik, mert a cím ezt sugallja nekem.
Egyébként ezt leszámítva baromira élveztem és már nyúltam volna a folytatásért, mert ez csöppet függővéges lett. :)

schesztiஐ P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

Ciki vagy sem, egyre jobban bírom Light-ot! :D Nagyon szemét, rettentő önző, csak és kizárólag a saját érdekeit nézi, átgázol bárkin, megöl bárkit, nem számít semmi, csak hogy egy (vagy több) lépéssel L előtt járjon. Már egyáltalán nem emlékeztet az első kötet idealista fiataljára.

És nekem kifejezetten tetszett, ahogy az író Misa-t beleillesztette a történetbe, az életben őrületbe kergetne a lány, azt hiszem, de így olvasva nagyon imádom. :DD És nagyon jó, hogy a butácska szerelmes liba álarca mögött azért mégiscsak egy rettentő eszes és ravasz csaj lapul. :)

Tökéletesen értem, miért szeretik annyian ezt a sorozatot, magával ragadó és letehetetlen! :))

diamondfox P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

Ennyire idegesítő nőt én ritkán látok, vagy olvasok róla. (Ez alól kivétel Rentai Renáta :D).
Tetszett Light mondata, miszerint „képes lenne megütni egy nőt” életében először. Sosem hittem volna, hogy egyet fogok érteni egy ilyen mondattal feministaként. Jó, ez tényleg nagyon sarkalatos példa egy fiktív történetben, de hát na.
Ezért levontam egy csillagot, de a színvonal még mindig csodálatos.

raka0328>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

Ez nagyon izgalmas volt. Nagyon tetszett, nem bírtam letenni. Ha az előzőben volt feszültség, ez egyenesen felrobbantott. Milyen óriási katyvasz már az egész sztori! Amane eléggé kis buta fruska, de közben mégsem. Jót szórakoztam a karakterén, ami azért néha okozott kellemes meglepetést. Remélem lesz még szerepe.
Őszintén meglepett, hogy sikerült ráfagynom erre a sorozatra.

csartak P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

Mondjuk érdekes volt. (ez a reszelem csaj nem szimpi, nem lehetne eltünetni?)

Meömeö>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

Néha már-már elvesztem a gondolatok sokaságában, itt persze Light-ra és L-re gondolok. Olyan gyorsan „kapcsolnak”, hogy néha olyan érzésem támadt, hogy olvasnak egymás gondolataiban. De persze ez nem lenne normális, na igen, mert a Halálistenek, meg a többi az. Természetesen a kedvenc karakterem Ryuk maradt, a poénos egyszer-egyszer közbeszólok módján. :D Meg Rem olyan félelmetes…:D Ja, és még annyit, hogy L hogy tud úgy ülni azon a széken?:D

Fummie>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

Ez a Misa csaj meglehetősen idegesítő, bár ezt előre sejtettem. Viszont továbbra is imádom L-t és Kirát is, meg mindkettő csavaros logikáját, amit néha alig tudok követni. Nagyon jó a történetvezetés, és úgy érzem, még csak ez után kezdődik majd az igazi izgalmas rész.

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

A negyedik kötet tovább bonyolítja a cselekményt. Két új szereplő is feltűnik. Misa-val különösebb bajom nincs, viszont Rem-et nem bírom. Egyszerűen idegesít a jelenléte. L és Light párharca most érkezett el a legizgalmasabb ponthoz! Már nem csak kóstolgatják egymást, ideje, hogy befejezzék ezt a játékot. Persze, ez koránt sem úgy alakul, ahogy azt eltervezték! Light manipulatív tulajdonsága most mutatkozik meg a legjobban. L mobiltelefonos húzása pedig a kedvenc jelenetem az animéből. A feszültség, amit teremt, az valami zseniális! Imádom! Most már egyre feltűnőbb, hogy Light a legtöbb helyzetet a szerencséjének köszönhetően ússza meg. Ryuk megjegyzési még mindig humorosak! :)

Ha az előző kötet színvonalát nem is szárnyalta túl, simán tudta tartani a szintet! Ez is megy a kedvencek közé! XD

ChaiLatte>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 4. – Szerelem

Egyre csavarosabb és izgalmasabb. Bár szerintem Light az idióta, és Misa karaktere kidolgozatlan…vajon a következő részben is így marad? Nem lepődnék meg, ha a végén Misa kapná az Oscart…

Sli P>!

– Igaz… Light nem lehet Kira… Illetve nagy baj, ha mégis Light Kira… Leginkább azért… mert ő az első barátom.

131-132. oldal, Gyerekjáték (MangaFan, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: L · Yagami Light
BakosJuci>!

[Aizawa] – Ez a Ryuzaki vajon mikor alszik?
[Matsuda] – Egyszer láttam, hogy a széken szundikált. Ugyanebben a pózban.
[Aizawa] – …
[Matsuda] – Komoly. Esküszöm…

Kapcsolódó szócikkek: L · Matsuda Touta
BakosJuci>!

A halálistenek megrövidíthetik az emberek életét… azért léteznek, hogy elvegyenek tőlük. Meghosszabbítani egy ember életét ellentétes a lényegükkel.

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · Rem
ChaiLatte>!

Életemben először érzem úgy, hogy meg tudnék ütni egy nőt…

Th3DarkKn1ght P>!

[Light] – A Halálistenek meghalnak, ha beleszeretnek egy emberbe, és megölnek valaki mást, hogy az illető életét meghosszabbítsák?
[Misa] – Pontosan.
[Ryuk] – De, nem hiszem, hogy létezne ilyen.
[Light] – Hát… veled biztosan nem történne ilyesmi.

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa · Ryuk · Yagami Light
Th3DarkKn1ght P>!

Hívjalak inkább Knightnak? Angolul lovagot jelent, tudtad? Te vagy az lovagom, fehér paripán.

Kapcsolódó szócikkek: Amane Misa

Death Note: A halállista sorozat · Összehasonlítás