37. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján
88. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

Patthelyzet (Death Note: A halállista 3.) 205 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

A Death Note – A Halállista az utóbbi évek egyik legsikeresebb mangasorozata. Egy lebilincselő történet, amely két zseniális elme játszmáját követi – egy játszmát, aminek a szabályait halálistenek írják.

Patthelyzet

L mindössze néhány főre szűkítette a gyanúsítottak listáját, és lista elején Light van! Miközben normális tanulónak próbál látszani, Light ellentervet sző, melyben Ryuknak is fontos szerepet szán. Kérdés azonban, hogy L bedől-e a mindennapi tevékenységnek álcázott bűnözőírtásnak?
A tét ismét emelkedik!

Eredeti megjelenés éve: 2004

Mangafan, Budapest, 2008
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794146 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

L · Yagami Light · Ryuk

Nikolett0907 P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

„Mondtam én, hogy az istenek az én oldalamon állnak. És „isten” alatt ezúttal szó szerint egy halálistent értek.”

Eddig ez rész tetszett a legjobban és talán eddig ez a legnagyobb kedvencem.

Mikor végre, nagy nehezen, a két örült zseni találkozik, és a valóságban is, szócsaták és logikai csaták formájában is folytatják küzdelmüket. Annyira jó volt olvasni, mikor beszélgettek és mindkettőnek folyamatosan járt az agya, hogy vajon, mit vár a másik, mit fog mondani, vajon mi lesz ebből az egészből!? Most már értem magamat, nekem erre van szükségem…minél több ilyen részt szeretnék. ♥

joopsy P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Eddig leginkább csak ismerkedtünk a halállista működésével, de most már komolyabban beindult a folyamatos cselekmény. A szálak bonyolódnak és újabb csavarokkal fokozódik a hangulat. El sem tudom képzelni, mi vár még ránk, mert folyton úgy érzem, hogy Light kezd lebukni, de aztán mégsem. :O

schesztiஐ P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Zseniális! Megint több a csavar, izgalmas és szórakoztató. Lenyűgöző a két zseni csatája. :)
Az új szereplő felbukkanása pedig természetesen újabb kérdéseket vet fel, és bizonyára újabb remek helyzeteket teremt a folytatásokban – amiket sürgősen be kell szereznem! :))

oscuridad>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Végre találkozik L és Kira.
Misa megjelenik, bár ebben a részben nincs túl sok szerepe, de már ennyi is elég lenne belőle.
Egyre izgalmasabb a manga.

Skeletrino>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Most azon gondolkodom, hogy mit is írtam a Snitten …. mert hogy ebben a részben Light evolúciója végérvényesen elkezdődik. Szóval, igen:
Már az előző kötetben átlépett egy határt, amit normál esetben (meg nem normál esetben sem) nem lépünk át. Ez egy remek sztori, nagyon élvezem, mert itt a mangában még intenzívebben van az arcunkba tolva a jó és a rossz küzdelme. És még csak most jön a java. Alap manga, olvassátok el!

raka0328>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Ez kezd egyre izgalmasabb lenni, bírom nagyon ezt a macska-egér harcot. Elég mókás sokszor, ahogy filóznak, és kitalálják egymás gondolatát. Nagyon sok feszültség volt ebben a kötetben, kíváncsi vagyok mi lesz ebből az egészből.

Lilla_Miko>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Nem tudok mást írni, csak hogy izgalmas, fordulatos. Imádom, mikor L Light idegein játszik. Szerintem egész jól fel van építve az egész. Mondjuk csak azt nem értettem, hogy míg az 1. kötetben 2003 van, és elvileg 4 hónap telt el, miért van most 2005? O.o

diamondfox P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Fogalmam sincs, hogy miért hittem azt, hogy ennek a kötetnek a címe Misára utal. Vártam-vártam, erre véget ért és sehol semmi… majd leesett, hogy ez Naomira vonatkozik. Se gond, végigolvastam mindenféle baj nélkül. Annyira nem bírtam ezt a szálat, idegesített ez a karakter, bár kíváncsi lennék, hogy mi lett vele.

Dominik_Blasir>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Én még mindig eszméletlenül élvezem a Death Note hangulatát. Ezt a minden pillanatában valami izgalmat, csavart és fordulatot rejtő környezetet, ezt a „mindenki gyanús, mindenki veszélyes” légkört, ezt a „hogyan járjunk túl egymás eszén”-jellegű macska-egér játékot (ahol közel sem egyértelmű, hogy ki a macska és ki az egér).
Ezt illetően pedig egyszerűen hibátlan a sorozat – most pedig újra kedvet kaptam, hogy befejezzem a mangát vagy egyszerűen csak újranézzem az animét.

Dorka50 P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Patthelyzet

Ez a rész volt eddig a legizgalmasabb! L felfedi magát Light előtt és elkezdődik a két őrült zseni csatája. Hiába láttam a filmet és ismerem a sztorit, azért a manga picit más és tud új élményt adni. Ryuk most nem kapott valami sok szerepet sajnos, de így is nélkülözhetetlen! :) És végre Rem is feltűnik!! :)

Th3DarkKn1ght P>!

Ez nem isteni igazságszolgáltatás. Hanem egy gyerek, aki istent játszik.

Kapcsolódó szócikkek: L
BakosJuci>!

Nem valódi boldogság az, amelyhez más halálán keresztül visz az út.

Th3DarkKn1ght P>!

– Úgy tűnik, Ryuk egy emberhez szegődött.
– Hogy a pokolba juthatott az eszébe ilyesmi?
– Aham. Hiányzik belőle a halálistenek büszkesége.
– Nem, nem. Én az emberről beszélek, aki befogadta.

BakosJuci>!

Kapcsolódó szócikkek: Isten · Ryuk · Yagami Light
kkata76>!

– Csak ebben a pózban tudok ülni. Normális testhelyzetben az agyam teljesítménye 40%-kal csökken.

21. rész - Ég és föld

Melia>!

Ryuk! Fel sem merült bennem, hogy balszerencsés lennék, amiért a halállista hozzám került. Sőt. Boldogabb vagyok, mint valaha. És csodás világot alkotok vele.

Kapcsolódó szócikkek: Yagami Light

Death Note: A halállista sorozat · Összehasonlítás