21. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján
59. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

Menyasszony (Death Note: A halállista 3.) 157 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

L mindössze néhány főre szűkítette a gyanúsítottak listáját, és lista elején Light van! Miközben normális tanulónak próbál látszani, Light ellentervet sző, melyben Ryuknak is fontos szerepet szán. Kérdés azonban, hogy L bedől-e a mindennapi tevékenységnek álcázott bűnözőírtásnak?
A tét ismét emelkedik!

Mangafan, Budapest, 2008
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794146 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

Yagami Light · Ryuk

Nikolett0907 P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

„Mondtam én, hogy az istenek az én oldalamon állnak. És „isten” alatt ezúttal szó szerint egy halálistent értek.”

Eddig ez rész tetszett a legjobban és talán eddig ez a legnagyobb kedvencem.

Mikor végre, nagy nehezen, a két örült zseni találkozik, és a valóságban is, szócsaták és logikai csaták formájában is folytatják küzdelmüket. Annyira jó volt olvasni, mikor beszélgettek és mindkettőnek folyamatosan járt az agya, hogy vajon, mit vár a másik, mit fog mondani, vajon mi lesz ebből az egészből!? Most már értem magamat, nekem erre van szükségem…minél több ilyen részt szeretnék. ♥

joopsy P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

Eddig leginkább csak ismerkedtünk a halállista működésével, de most már komolyabban beindult a folyamatos cselekmény. A szálak bonyolódnak és újabb csavarokkal fokozódik a hangulat. El sem tudom képzelni, mi vár még ránk, mert folyton úgy érzem, hogy Light kezd lebukni, de aztán mégsem. :O

schesztiஐ P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

Zseniális! Megint több a csavar, izgalmas és szórakoztató. Lenyűgöző a két zseni csatája. :)
Az új szereplő felbukkanása pedig természetesen újabb kérdéseket vet fel, és bizonyára újabb remek helyzeteket teremt a folytatásokban – amiket sürgősen be kell szereznem! :))

Skeletrino P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

Most azon gondolkodom, hogy mit is írtam a Snitten …. mert hogy ebben a részben Light evolúciója végérvényesen elkezdődik. Szóval, igen:
Már az előző kötetben átlépett egy határt, amit normál esetben (meg nem normál esetben sem) nem lépünk át. Ez egy remek sztori, nagyon élvezem, mert itt a mangában még intenzívebben van az arcunkba tolva a jó és a rossz küzdelme. És még csak most jön a java. Alap manga, olvassátok el!

zsálya P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

Teljesen kiment a fejemből, mennyire izgalmas ez a harmadik kötet – és hogy sokáig a kedvencem volt az ominózus Light-L teniszmeccs miatt. Micsoda dinamika és izgalom, és mindezt kizárólag tussal és vonalakkal érték el az alkotók!
Nő a tét, ahogy emberség és istenlét között elmosódik a határvonal, és egyre több ártatlan esik áldozatul a két zseni szeszélyeinek. Annyira friss és eleven, noha már a magyar kiadás is 10 éves. Megunhatatlan. Ryuk pedig valószínűleg a legrondább dolog, amit én valaha is cukinak tartottam.

raka0328 P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

Ez kezd egyre izgalmasabb lenni, bírom nagyon ezt a macska-egér harcot. Elég mókás sokszor, ahogy filóznak, és kitalálják egymás gondolatát. Nagyon sok feszültség volt ebben a kötetben, kíváncsi vagyok mi lesz ebből az egészből.

diamondfox P
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

Fogalmam sincs, hogy miért hittem azt, hogy ennek a kötetnek a címe Misára utal. Vártam-vártam, erre véget ért és sehol semmi… majd leesett, hogy ez Naomira vonatkozik. Se gond, végigolvastam mindenféle baj nélkül. Annyira nem bírtam ezt a szálat, idegesített ez a karakter, bár kíváncsi lennék, hogy mi lett vele.

Dominik_Blasir
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

Én még mindig eszméletlenül élvezem a Death Note hangulatát. Ezt a minden pillanatában valami izgalmat, csavart és fordulatot rejtő környezetet, ezt a „mindenki gyanús, mindenki veszélyes” légkört, ezt a „hogyan járjunk túl egymás eszén”-jellegű macska-egér játékot (ahol közel sem egyértelmű, hogy ki a macska és ki az egér).
Ezt illetően pedig egyszerűen hibátlan a sorozat – most pedig újra kedvet kaptam, hogy befejezzem a mangát vagy egyszerűen csak újranézzem az animét.

PAVideoStudio
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 3. – Menyasszony

Hihetetlenül izgalmas és lebilincselő történet, melynek a hangulata és fordulatai agyi orgazmust okoznak. Nem az a durva, hogy L és Light kávézói elmepárharcánál mennyire zseniális érveket használnak, hanem hogy ezt vki kitalálta – Tsugumi Ohba egy zseni! A rajzok ebben a kötetben is gyönyörűségesek, fantasztikus, hogy mennyire beszédesek az arckifejezések. A morális téma tovább mélyül a kötetben. Az egyik kedvencem Soichiro felvetése, miszerint a hatalom gonosz, ami képessé tesz a gyilkolásra. A kötetben címként Patthelyzet van feltüntetve. Hogy lett ebből Menyasszony?

Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/GbyglqLEHoM

Véleményem további könyvekről: http://goo.gl/Va2b5D
Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Nightingale

Ó, L, te hazug disznó!
Ez a történet is ugyanolyan pörgős és észvesztően zseniális, mint a többi. Light és L párbeszédei kiválóak, a logikai csatározásuk is pontosan olyan, mint egy teniszmeccs. Ha előszörre olvasnám, csak kapkodnám a fejem, hogy mi a fene van tulajdonképpen.
Ráadásul feltűnik az általam legkevésbé kedvelt szereplő is (végre…), persze megkavarja a kártyákat.
Vigyázat, emelkednek a tétetek…

BakosJuci P

Nem valódi boldogság az, amelyhez más halálán keresztül visz az út.

BakosJuci

Kapcsolódó szócikkek: Isten · Ryuk · Yagami Light
kkata76 P

– Csak ebben a pózban tudok ülni. Normális testhelyzetben az agyam teljesítménye 40%-kal csökken.

21. rész - Ég és föld

Melia

Ryuk! Fel sem merült bennem, hogy balszerencsés lennék, amiért a halállista hozzám került. Sőt. Boldogabb vagyok, mint valaha. És csodás világot alkotok vele.

Kapcsolódó szócikkek: Yagami Light

Death Note: A halállista sorozat · Összehasonlítás