32. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján
79. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

Találkozás (Death Note: A halállista 2.) 254 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

A Death Note – A Halállista az utóbbi évek egyik legsikeresebb mangasorozata. Egy lebilincselő történet, amely két zseniális elme játszmáját követi – egy játszmát, aminek a szabályait halálistenek írják.

Találkozás

Kira úgy gondolja, hogy majd az FBI-ügynökök elintézésével megszabadul a problémáitól, és egyben nyílt kihívást intéz mindenki felé, aki az útjába mer állni… de a legapróbb hátrahagyott nyom is végzetes lehet, ha valakire a legendás L, és egy bosszútól fűtött ex-ügynök menyasszony vadászik. A bonyolult tervek márpedig mindig rejtenek buktatókat…

Eredeti megjelenés éve: 2004

Mangafan, Budapest, 2008
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794139 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Obata Takeshi

L · Yagami Light · Ryuk

Nikolett0907 P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

"– Ha nem kapok almát, idővel elvonási tüneteim lesznek. Mint az embernek a pia meg a cigi. Nekem az alma… Hogy is mondjam… A testem karikába görbül… Aztán kézen állok…
– Ezt kihagynám.
– Na ugye!"

Nagyon jól alakul a történet, nagyon izgalmas, és a Halálistennek köszönhetően sokszor vicces is, bár nem szívesen nézegetem a fejét. :D
Kicsit kétségbe vagyok esve, ugyanis azt se tudom, kinek szurkoljak, mert Kirát és L-t is igazán kedvelem, és elég élvezetes a számomra kettejük harcát nézni. :D
Még jó, hogy itt a többi kötet is, mert a hajamat tépném nélkülük.

joopsy P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

Hűűű! Hát ez egyre jobb. Kissé elborult az alapötlet, de nagyon tetszik és ez az érzés egyre csak erősödik bennem. :)
Mivel manga, nagyon gyorsan olvasható, így olvasások megpörgetésére is kiválóan alkalmas. Most nekem is épp erre a tulajdonságára volt szükségem, mert sajnos a másik aktuális olvasásom eléggé alul teljesíti a várakozásaimat. Hüpp. :'( Alig várom, hogy megtudjam, kit fog még kiiktatni Kira azért, hogy megtalálja végre a titokzatos L-t. Képes lesz-e feláldozni pl. a saját családját is ebben a kegyetlen játékban?
Nem véletlen, hogy itt, molyon a legjobb 100 krimi között 8 Death Note epizód is helyet kapott. Ez tényleg nagyon jó és furfangos. :))

schesztiஐ P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

Húha, kezdek kétségbe esni, mert csak az első három részt szereztem meg… :)
Nagyon jól bonyolódik a történet, rettenetesen izgalmas, és a Halálistennek köszönhetően sokszor vicces is bár borzasztó csúnya szegény.
Nagyon szorítok L-nek, de valamiért azt sem akarom, hogy Kira lebukjon. Élvezet kettejük harcát látni. :)
Azért még mindig sokat gondolok arra, meddig képes Kira elmenni… az elején csak azért ölt, hogy jobbá tegye a világot, aztán azért, hogy ne bukjon le. De meddig mehet ez még így? Hol fog tudni – egyáltalán fog-e tudni… – leállni, megállj mondani saját magának? Vagy örökké annyival magasabb rendűnek fogja magát érezni/tartani, hogy fel sem merül benne, helytelenül cselekszik? Érdekes na! :))

oscuridad >!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

Kira képes ölni, és meg is teszi. Mondjuk az nem oké, hogy ártatlan embereket is.
Ezzel együtt zseniális az egész. Egyre bonyolódik az ügy Yagami körül.
Végre L is megjelenik személyesen.
Jöhet a következő.

Dorka50 P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

Zseniális! Imádom minden kockáját a képregénynek. A sztori is kezd egyre jobban bonyolódni, így egyre izgalmasabb is lesz. Bár sok meglepetést nem okoz, mivel láttam a filmet, de azért picit más. Nem teljesen követi a film a mangát. Ami nem is baj, így még jobb. Ryuk megmaradt kedvencnek és ezt a posztot senki nem tudja elvenni tőle! :)

Zsuzsanna_Makai>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

Hát ez a rész már messze nem volt annyira szuper, mint az előző, totál nem dobtam el az agyam tőle, és zavaró is volt, hogy elkezdte lapátolni a szart maga körül.

diamondfox P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

A borító miatt levonok egy fél pontot, mert hogy így spoiler
Történetileg egyre érdekesebb és fordulatosabb, erre panaszom nincs. Ryuk pedig zseniális :D

Lilla_Miko>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

Fordulatokban még mindig gazdag. Kira kellően utálatos ezzel az istenkomplexusával, és L is megjelenik, ami külön jó pont. De a rajzolás, még szoknom kell.

havrillas>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

Továbbra is nagyon izgalmas a történet. Light még mindig nagyon fifikás, de L sem marad el mögötte. Nagyon érdekel, hová fog vezetni a kettejük összecsapása. Az utóbbi szereplőt is kedvelem, csak a titkolózást nem értem. Ryuk pedig lehet, hogy halálisten, de szerintem aranyosan fest.

Black_White>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 2. – Találkozás

Még mindig szórakoztató, és izgalmas. Nem változott azóta, mióta legutóbb olvastam.

csartak P>!

Zseniális, Light! Az emberi nőket mindig meg lehet fogni a sorssal. Remek házaló ügynök lennél.

Kapcsolódó szócikkek: nők · sors · Yagami Light
csartak P>!

– Ezt kihagynám.
– Na ugye!

195. oldal (Ryuk Halálisten mondja Light-nek)

Melia>!

[Ryuk] Nézd… sem melletted, sem L mellett nem állok.
[Light] Na és?
[Ryuk] De… Nem bírnám ki alma nélkül. Azt pedig még kevésbé, hogy a szobádban se beszélhessek veled.

Kapcsolódó szócikkek: alma · L · Ryuk · Yagami Light
Th3DarkKn1ght P>!

Hihi! Úgy látom, krízishelyzetben az emberek közt is a nők a határozottak!

Melia>!

[Ryuk] Hé, Light! Mivel senki sincs itthon, nem játszunk egy kis Mario Golfot?

BakosJuci>!

Az emberi nőket mindig meg lehet fogni a sorssal…

Kapcsolódó szócikkek: Ryuk · sors
Parsley>!

Volt valami furcsa a hangjában, amikor a lány bemutatkozott. Mind a két esetben a név… ÁLNÉV!

Death Note: A halállista sorozat · Összehasonlítás