Törlés (Death Note: A halállista 10.) 98 csillagozás

Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

A Death Note – A Halállista az utóbbi évek egyik legsikeresebb mangasorozata. Egy lebilincselő történet, amely két zseniális elme játszmáját követi – egy játszmát, aminek a szabályait halálistenek írják.

Törlés

Mivel Near nyíltan azzal gyanúsítja az új L-t, hogy ő Kira, és elülteti a kételyt a nyomozócsoport tagjaiban is, Light kénytelen újra átadni a listát valakinek, hogy csituljanak körülötte a hullámok. Ezúttal viszont egy hű követőt választ az új vallás soraiból. Azonban nem tud közvetlenül kapcsolatba lépni vele, így csak abban bízhat, hogy az új Kira a korábbi játékszabályok szerint játszik…

Eredeti megjelenés éve: 2006

Mangafan, Budapest, 2011
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794412 · Fordította: Bognár Péter · Illusztrálta: Obata Takeshi

Yagami Light · Ryuk · Near

Nikolett0907 P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

„Félelmetes lett ez a világ, ahol élünk…”

Na kérem, ez már elég ígéretesnek bizonyult ahhoz, hogy igazán lelkesen folytassam a sorozat olvasását.
Sokkal élvezhetőbb ez a rész az előzőhöz képest, pedig alapesetben én elégedett vagyok evvel a sorozattal.
A rajzok is nagyon tetszettek.
Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ebből..
Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt.

diamondfox P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

Jaj, jojózik már a szemem ettől a rengeteg okfejtéstől. Mindössze ezért szavazok az animére: a mozgókép jobban érthető, mint ez a néha már-már túlzsúfolt manga. De ettől függetlenül még mindig zseniális – bár tény, hogy nem az igazi az L-szál után :(
Misa-misa nem akarna meghalni egyébként? Fárasztó.

oscuridad>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

Közel a lebukás pillanata. Near is már tudja Kira kilétét, csak bizonyíték kell.
Light egyre jobban kétségbe van esve, továbbra is csak kapkod. Nem túl okos ötlet újabb és újabb embereknek lepasszolni a listát.
Tulajdonképpen ez csak időhúzás az elkerülhetetlen végkifejlet előtt.

Th3DarkKn1ght P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

Nagyon tetszett, ahogy Near felkavarta az állóvizet azzal, hogy kijelentette kicsoda Kira. Ezzel elhintette a kétely magvait a nyomozócsoportban. A pénzszórós húzása remek volt! (Egyből a 2004-es Megtorló film jutott az eszembe! XD) Sajnos miután visszatérünk japánba, a tempó is lelassul és Mello és Near is csak megfigyelőként szerepel. Light körül szorul a hurok, ezért drasztikus lépésre szánja el magát. Nem is egyre! Ezek a megmozdulásai már eléggé kétségbeesettnek tűnnek. Most már csak idő kérdése és lebukik. Az új szereplők közül Takada tovább erősíti azt a tényt, hogy ebben a történetben a nők legtöbbje ostoba és befolyásolható. Misának már konkrétan semmi haszna.

Nagyon jól indított, de a kötet végére olyan, mintha már senki nem irányítaná ezt a küzdelmet. Nem volt ez rossz, pláne az első fele, csak most egy kicsit visszavettek az izgalmakból. Remélem a következő kötetben újra belendülnek az események!

Angria_Wolf>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

Bár nálam csak kevesebb ember akad aki jobban imádja a Death Note-ot, komolyan mondom majdnem elaludtam ezen a részen… Ez már súrolja a rétestészta kényszeres nyúzását… Persze ez nem a minősége romlása volt… azzal semmi gond… csak megkérdi az ember, mikor is lesz vége? Vajon végre elkapja valaki a másikat? Kira továbbra is uralkodni fog? Győz az őrület, és a kegyetlenség?

Lilla_Miko>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

Near húzása az elején nagyon tetszett. Szorul a hurok Light nyaka körül. Aztán ott vannak az új szereplők. Mikamit kicsit megértem, de ő is átesett a ló túloldalára. Takada meg… Nincs egy igazi jó kis női karakter. Ray Penber menyasszonya volt talán az, de a többiek bábuknak tűnnek. Izgi, folytatom tovább.

Kicsibogár P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

Na ez már jobb volt, mint az előző. :) Hajt a kíváncsiság a végkifejlet felé. :)

Fummie>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

És itt elkezdődik Light bukása… De talán már az előző kötetben is. Mindenesetre én látom, hogy nem fogja sokáig húzni, akárhogy keveri a szálakat. Terura vagyok még kíváncsi, jobb lenne kicsit többet tudni róla, mert érdekes karakternek látszik.

PAVideoStudio>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

A gyanakvó Near elülteti a bogarat a japán nyomozócsoport tagjainak fülébe, hogy hamarabb megtalálhassa Kirát. Aizawa lelkiismeretes, gyanakszik, ami engem zavar, mert az ellenfélnek drukkoltam már az animében is. Light továbbra is kiválóan játssza a szerepét, zseniális ahogyan felhasználja, kihasználja az embereket, régi ismerősöket. A rajzolásra most sem tudok egy rossz sót se mondani. Kivéve talán annyit, hogy a 149. oldal alsó paneljén Light arcának megrajzolása nem tetszik, nem olyan, mint a többi, ez popsztárosabb, már csak a tinilányok rajongása hiányzik mellőle.

Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/GbyglqLEHoM

Véleményem további könyvekről: http://goo.gl/Va2b5D
Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

mamono P>!
Ohba Tsugumi: Death Note: A halállista 10. – Törlés

Azt kell mondanom, hogy közeledünk a végkifejlethez, és ezt a történetből is érezni lehet. A szereplők kezdenek felsorakozni, és hamarosan jöhet a végjáték.
Light-on egyre jobban lehet érezni, hogy leveti a kezdeti szokásit, és átalakul az általa teremtett istenné. Egyre inkább megmutatkozik az álarc mögötti gonosz, és hogy semmi sem számít neki. Így jobban belegondolva, fantasztikus jellem-antifejlődésen – vagy hogy is mondjam – ment keresztül, a történet elején még szinte kedveltem őt, de szépen lassan lehámlik róla minden réteg, és előbújik belőle egy szociopata.
Egyetlen sajnálatos körülmény, hogy ebben a részben nem szerepelt sem Mello, sem Near túl sokat.

vicreed>!

– Lehet vagy tízmillió dollár!
– Az almában mennyi?

18 (80.oldal - Takarítás)

Kapcsolódó szócikkek: alma · Ryuk
chibizso>!

Azt mondta, éltanuló volt? Úgy tűnik, ettől még simán lehet valaki hülye liba…

Kapcsolódó szócikkek: Near
chibizso>!

Az egész emberiséget kivétel nélkül két csoportra osztotta: rossz és jó, helytelen és helyes, ellenség és barát.

Th3DarkKn1ght P>!

[Light] – Kira képviselője, Takada Kiyomi egyetemista koromban közeli ismerősöm volt.
[Ryuk] – Közeli… Azt meghiszem…

Kapcsolódó szócikkek: Ryuk · Yagami Light

Death Note: A halállista sorozat · Összehasonlítás