Erdély ​fejedelmei 4 csillagozás

Oborni Teréz: Erdély fejedelmei Oborni Teréz: Erdély fejedelmei

Sem a Magyar Századokban, sem annak pótkötetében a Magyarország uralkodói című kötetben nem szerepelnek az erdélyi fejedelmek. A Pannonica Kiadó ugyanis- az erdélyi történelem jelentőségét hangsúlyozandó- külön kötetet szánt az erdélyi fejedelmek életútjának bemutatására.
A tudományos megalapozottsággal, mégis olvasmányosan megírt rövid életrajzok megismertetik az olvasót az egyes személyiségek viszontagságokkal telt életútjával, s egyben Erdély 16-17. századi történetével. Az elbeszélést különös gonddal kiválasztott korabeli forrásrészletek színesítik.
A szerző történész, Erdély kora újkori történetének kutatója, a Pécsi Tudományegyetem docense.

Iskola Alapítvány, Kolozsvár, 2023
Pannonica, Budapest, 2002
Napvilág, Budapest, 2002

Silverlight>!
Oborni Teréz: Erdély fejedelmei

Egy jó összefoglaló az erdélyi fejedelmek életőról. Könnyen olvasható a stílusa, és ezért is tetszett meg. Jól ábrázolja a 16-17. századi Erdélyt. Tetszett, hogy betekintést nyerhettem ebbe a korba. Szerintem jó könyv lett.

Napvilág, Budapest, 2002
zoboomafoo>!
Oborni Teréz: Erdély fejedelmei

A könyvet annak idején, azt hiszem, 500 forintért vettem újonnan, mélyen leárazva, egy váci úti depóban. Gyalázat, mert igényesen megírt, igényesen kivitelezett, jó történeti összefoglalás. Olvasmányos is. Persze a személyekre koncentrált történetírásnak megvannak a korlátai, a mögöttes politikai-gazdasági-társadalmi folyamatokról kevest tudunk meg – a történeti tényekről annál többet. Élvezettel olvastam.