Magyar ​szinonimaszótár 9 csillagozás

O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár

A Magyar szinonimaszótár mindazoknak készült, akik gondolataik pontos kifejezésére, mondanivalójuk szabatos, stílusos formába öntésére törekszenek, és fogalmazás közben a helyzethez pontosan illő, a lehető legtalálóbb kifejezést keresik. A szótár 30 ezernél több rokon értelmű lexikai egységet tartalmaz, 12 és fél ezernyi címszó köré csoportosítva. A címszóként föl nem vett szinonimákat a szótárhoz csatolt Szómutató segítségével lehet kikeresni. A szótár a szókészlet elemei között fennálló jelentéstani összefüggéseket is feltárja, amelyeket így a jelentéstan művelői is felhasználhatnak forrásanyagul elméleti kérdéseik tisztázáshoz. A kötet elején található Bevezetés a szótár keletkezésének történetét vázolja. A rövidítések és jelek magyarázata a szótár használatához ad útbaigazítást.

Akadémiai, Budapest, 2010
Akadémiai, Budapest, 2003
Akadémiai, Budapest, 2000

richabi>!
O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár

Néhány éve karácsonyi ajándékom volt ez, külön kérésemre, és igen, a Vademecumhoz hasonlóan én is felütöm néha ezt is, ha nincs erőm új regényt elkezdeni, olvasni viszont van kedvem!

Dark>!
O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár

Nagy részét tényleg olvastam. Perverz dolog, de szeretem olvasgatni, rengeteget tanul belőle az ember :)