Magyar ​szinonimaszótár 9 csillagozás

O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár

Magyar szinonimaszótár (új kiadás)

A szótár 12 500 szócikket, valamint 30 000 rokon értelmű szó és kifejezést, stílusminősítéseket és szakjelzeteket tartalmaz. Az általános köznyelv szókincsét jól tagolt jelentések, gazdagon árnyalt szinonimasorok és világos, könnyen áttekinthető szerkezet mutatja be. A szótár segítséget nyújt a gondolatok pontos kifejezéséhez, a mondanivaló szabatos, stílusos formába öntéséhez. A szótár borítójának belső oldalán található kóddal a www.szotar.net oldalon 3 hónapos hozzáférés aktiválható a rendszeresen frissülő, mobileszközökön is elérhető magyar egynyelvű online szótárcsomaghoz. * A szótár főszerkesztői O. Nagy Gábor, Ruzsicky Éva és Pusztai Ferenc nyelvészek.

Akadémiai, Budapest, 2022
Akadémiai, Budapest, 2010
Akadémiai, Budapest, 2007

richabi>!
O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár

Néhány éve karácsonyi ajándékom volt ez, külön kérésemre, és igen, a Vademecumhoz hasonlóan én is felütöm néha ezt is, ha nincs erőm új regényt elkezdeni, olvasni viszont van kedvem!

Dark>!
O. Nagy Gábor – Ruzsiczky Éva: Magyar szinonimaszótár

Nagy részét tényleg olvastam. Perverz dolog, de szeretem olvasgatni, rengeteget tanul belőle az ember :)