Csíkos ​vadász (Shadowrun 11.) 12 csillagozás

ZSÁKMÁNY A VADÁSZNAK

Kitaszított az emberek világában, neve mégis halálos veszedelmet jelent. Rettegett ázsiai gyilkos és harcművész ő. Bosszút keresve érkezik a Testvéri Szeretet városába, de nem ő a metroplexumi éj egyetlen ragadozója.
Mások is a sötétben portyáznak, s némelyek még nála is nagyobb hatalommal bírnak. Akad köztük, ki a halálát akarja. Mikor azonban a telihold fénye ezüstbe borítja a sötét eget, a bestia felébred benne, és bosszuért kiállt.
Végül csak két kérdés marad: Ki mer vadászni a vadászra és ki marad életben?

Beholder, Budapest, 2002
318 oldal · ISBN: 9639399191 · Fordította: Csukás Csaba

Noro P>!
Nyx Smith: Csíkos vadász

Talán az egyetlen SR könyv, amelyből teljesen kimaradtak a pozitív karakterek. Egy veszett vértigris, néhány aljas cégvezető és megjegyezhetetlen, egymással felcserélhető árnyvadászok kergetik egymást a sötét utcákon. Talán a szerző úgy vélte, hogy a Shadowrun világa nem eléggé dark (ami relatíve igaz, kiberpunkhoz képest a legtöbb regény tényleg meglehetősen heroikus), és majd ő ír egy ultrasötét, kegyetlen könyvet… de a kísérlet szerintem visszájára fordult.

eRepublik00>!
Nyx Smith: Csíkos vadász

A több szálon futó cselekmény néha idegesítően ugrált összevissza,és már jó előre megfejthető volt a végkifejlet.
Olvastam már sokkal jobbat is a szerzőtől,ez mindenesetre nem fog a kedvenceim közé tartozni.

Shadowrun sorozat · Összehasonlítás