Morzsa ​kutya (A baba bab) 21 csillagozás

Nyulász Péter: Morzsa kutya

A gyerekversek legeslegnagyobb titka az, hogy kellenek hozzá a felnőttek! A mama, papa hangján szólalnak meg, az ő mozdulataikkal átitatva, a nyelv minden zamatát felidézve. A mondókázás játékos találkozás gyermek- és felnőttvilág, nyelv és valóság között. Egy igazán izgalmas út első állomásai, ahol a mondókamegállók falait Schall Eszter kifejező rajzai díszítik. Gáll Edina logopédus

Betűtészta, Budakeszi, 2021
20 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155587399 · Illusztrálta: Schall Eszter
Betűtészta, Budakeszi, 2016
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155587153 · Illusztrálta: Schall Eszter

Bea_Könyvutca P>!
Nyulász Péter: Morzsa kutya

A baba bab sorozatból Morzsa kutya mondókái már egy kicsivel nagyobb babáknak szólnak, bár éppen olyan játékosak és harmonikus hangzásúak, mint a Babagombóc, ebben már olyan dolgokat versel meg a szerző, mint a játszótér, mindenféle bogarak, Morzsa kutya és az ősz, a hideg és egy pajkos nyelvtörő mondóka a tenyerekről.
Az illusztrációk ez esetben is Schall Eszter munkái, egyszerűen fantasztikusak és nagyon szépségesek.

dianna76 P>!
Nyulász Péter: Morzsa kutya

Könyvtárban, az új könyvek polcán leltem rá. Gyorsan el is olvastam. Az igazság az, hogy sok minden nem ragadt meg bennem belőle, amiből értékelést faraghatnék. A lényeg, hogy tetszettek a rímbe szedett versikék, mondókák. Schall Eszter illusztrációival pedig nem tudok betelni újra és újra.
Ezzel a lapozóval együtt olvastam, s mivel az jobban tetszett, ettől levonok fél csillagot. De ahogy azt is, Morzsa kutyat is újra szeretném olvasni. Aztán lehet, hogy majd a csillagozás is változni fog.

Betűtészta, Budakeszi, 2016
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155587153 · Illusztrálta: Schall Eszter
mézesmogyifelhő>!
Nyulász Péter: Morzsa kutya

Nyulász Pétertől eddig csak a Helkát olvastam. Ez természetesen egy teljesen másik kategória. Hangulatos, pici kezekbe is illő könyv. Simán el tudom képzelni, hogy ezeket a mondókákat olvassam a leendő gyerekeimnek, ezért fel is kerül az előre beszerzendő gyermekkönyvek listájára. Az illusztráció is 5 csillagos. Talán a kedvenc a Festő leszek vagy valami ilyesmi a címe és szuper őszies hangulata van a gyönyörű illusztrációval együtt.

lenne P>!
Nyulász Péter: Morzsa kutya

Engem túlságosan nem fogna meg, de kis két évesünk nagyon szereti rímeit, sőt egyiket-másikat már tudja is. Nekem ez annyira nem mászik a fejembe, pedig már legalább ötször felolvastam.

möbius>!
Nyulász Péter: Morzsa kutya

Miért gyakoroltatja egy gyermekvers a pöttöm dackorszakossal a nem szót, amikor mondja azt úgyis éppen eleget? Sőt, túl sokat is!

Mert hatalmas (siker)élmény neki (és nekünk is), hogy együtt mondhatjuk a verset, hogy hamiskás mosollyal és izgalommal várja a mondat végén a kérdőjelet, amire ő azt kiálthatja, hogy „Nem – nem!

Nyulász Péter: A baba bab sorozatának második darabja, Morzsa kutya jó eséllyel biztosítja be, hogy a gyerekek kedvence legyen. Ott a címszereplő kutyus, akiért rajonganak a kicsik. De a további témákhoz is nagyon könnyű kapcsolódniuk: a játszótér, a kesztyű, a kifli és a zsemle, a hosszúra nőtt köröm. Minden kis vershez saját kis mozgássort, játékot kapcsolt a esti olvasási gyakorlatunk.

Nyulasz Péter rövid kis gyermekversei tele vannak nyelvi játékkal, humorral, Schall Eszter letisztult rajzai pedig szépen kiegészítik ezt a teremtett gyermekvilágot.

SzTEtti>!
Nyulász Péter: Morzsa kutya

A kislányom még kicsit pici (21 hós) a kétértelmű versekhez, de a ritmus megvolt neki. Én viszont nagyoooon élveztem minden verset. Szerintem pár év múlva a lányom is jobban fogja élvezni. Az illusztrációk nekem nem nyerték el a tetszésemet. Bár ez a modern grafika nagyon ritka esetben tetszik nekem… Velem van a baj, tudom. :D

almodozom>!
Nyulász Péter: Morzsa kutya

Továbbra is szeretjük A baba bab sorozatot, de kicsit becsapva érzem magam: összesen 3 db vers van ebben, amelyiket eddig nem ismertük a többiből. (És a két másik babababban is már voltak átfedések.)

Bea_Könyvutca P>!

Morzsa kutya kedves nagyon.
Milyen színe lehet vajon?

Talán mint a fényes ég?
szikrát szóró acélkék?

Talán mint a réti fű,
harsogóan zöld színű?
Nem – nem!

Talán mint a bohóc orra,
olyan piros, mint a rózsa?
Nem – nem!

Talán, mint a hideg tél,
jeges-fagyos hófehér?

Aranybarna sárgásrozsda?
Igen, mint egy halom morzsa!

Lizi90>!

KESZTYŰS KÉZZEL

Hóembernek keze seprű,
nem kell neki bundakesztyű.
Ám az ujjam, mint a víz,
keményre fagy, mind a tíz.
Jégcsal nő a helyükre,
húzz kesztyűt a kezemre!

10. oldal (Betűtészta, 2016)