73. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Helka (Helka 1.) 215 csillagozás

A Burok-völgy árnyai
Nyulász Péter: Helka Nyulász Péter: Helka Nyulász Péter: Helka

Különös események zavarják meg a Balaton északi partjának nyugodt mindennapjait. A tihanyi Soktornyú Kastély népe ünnepre készül: Helka hercegkisasszony hamarosan hivatalosan is trónörökössé válik. Ám hősünk unja a felhajtást, elszökik inkább a tiltott rengetegbe szamócázni.
Mindeközben a közeli Burok-völgyben sötét lelkű teremtmények gyülekeznek, hogy a kegyetlen Bora vezetésével feldúlják a Balaton békéjét, és bosszút álljanak a hercegi páron.
Helka legendája a Balaton elfeledett mítoszai közé tartozik. A fantasy határát súroló, kacagtatóan humoros kalandregényében Nyulász Péter számtalan utalást és információt rejtett el. Ismerd meg őket, és döntsd el: elhiszed-e, hogy valaha tündérek, hercegek, hercegnők, varázslók és manók lakták a mindannyiunk szívében helyet kapó Balatont! A könyvet elolvasva, késztetést érezhetsz Te is, hogy felfedezd a legendás helyszíneket, és ismerősként köszöntsd a Balaton tündérét, vagy a Bakony varázslóját, ha szembejön veled…

Eredeti megjelenés éve: 2011

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Betűtészta, 2019
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155587108 · Illusztrálta: Bohony Beatrix
Kossuth / Mojzer, 2019
ISBN: 9789630994491 · Felolvasta: Für Anikó
Betűtészta, Budakeszi, 2017
308 oldal · ISBN: 9786155587245 · Illusztrálta: Bohony Beatrix

Helka · Kamor · Congeria · Furmint · Kabak · Megalomán Dragomir · Nóniusz · Pálzazók · Ravi Olivér · Rezi, a javasasszony · Rigó Jancsi · Sió · Tramini

Tapolca

Chivas>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Először is szeretném megköszönni @Jeffi-nek hogy olvashattam a könyvet, mert ha ő és a kihívása nincs, akkor elég nagy az esélye annak, hogy életemben nem találkozom Helkával és a családjával, és még egy másik pár szuper jó könyvvel. Ezer köszönet! Fantasztikus az a kihívás! :)
Na, akkor Helka. :) Olvasás közben végig az járt az eszemben, hogy juj de jó, van nekünk egy magyar Gyűrűk Ura könyvünk, amiben a szereplők a Balatont járják keresztbe-kasul és izgalmasabbnál izgalmasabb kalandokba keverednek. :) Van itt minden és mindenki, varázsló, manók (imádtam őket), hercegek, vadkan, holló, tündérek, boszorkányok, szakállas békák, óriás sárkányteknősök és még sok minden, amit el tudtok képzelni, vagy nem! :) Sajnos (vagy nem sajnos), én nem vagyok Nyulász Péter, így meg sem próbálom elmesélni hogy milyen csodálatos is ez a könyv. Egyet mondhatok, ha eljön az ideje, a lányom ismerni és reményeim szerint szeretni is fogja Helkát és barátait. :)))

Lorenza_Pellegrini>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Nagyon tetszett hogy a Balatonhoz kötődik a könyv. A jól ismert helyszínek sokat adtak a történethez. Sokat nyaraltunk régebben Csopakon. Nagyon aranyos és kedves az egész. A humora lehetett volna jobb is.

PTJulia P>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Emma lányom nagy kedvence lett ez a sorozat, ő ajánlgatja hónapok óta, hogy olvassam el.
Valóban megéri kézbevenni, és kalandozni valamilyen varázslatos korban a Balaton körül a különféle varázslények társaságában. Tetszett a valós helyszínek, a régi legendák és a regényíró által kitalált történet összefűzése. Csak ajánlani tudom.

Gyöngyi0309 P>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Felkeltette a figyelmem a könyv fülszövege, rögtön ráugrottam arra, hogy a Balaton a helyszín. A balatoni legendákról keveset hallottam, a kecskekörmök, illetve a tihanyi ekhó megvolt, de ennyi.
Rögtön az első fejezet megvett magának, a kelekótya manókkal. Eleinte kicsit szentivánéji álmos volt a hangulat, de ez hamar megváltozott, átment izgalmas kalandregénybe. A beszélő nevek nagyon tetszettek, a kedvencem Ravi Oli volt, de vicces volt Rigó Jancsi is. Helkáék végigjárják a Balaton környékét, apránként bogozzák ki a rejtvényt. Sió volt a kedvenc szereplőm, a baracklevével.
Izgalmas, kalandos mese volt, egy-egy része picit lassabb volt, de bocsánatos. Be kell szereznem a másik két részt is.

– No palacsinta!
– No túrógombóc!

– Balaton?
     Sajna (?) egyiket se szeretem. Se a palacsintát, se a túrógombócot. Se a Balatont. Az utóbbit csak azért, mert imitt-amotti gyerekemlék-foszlányként van csak belőle valami. Nem sok. Lehet élni – ha ez adatott – e szűk honban Balaton nélkül is. Meg olvasni róla.
A könyv szenzációsan jó, szvsz. A nyelvezete felér Sió hajával. Kár, hogy gyerekként nem olvashattam! :) Gondoskodom hát róla, hogy legalább a körülöttem lévő gyerekek olvassák.

Navi P>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Köszönöm @Mary_J, hogy kölcsönadtad és így elolvashattam: új kedvencet avattam.
Ez egy gyönyörű tündér(nép)mese, amiben a hőseinknek ki kell állniuk a próbákat, számot kell adniuk jellemükről, hogy végül bebizonyosodjon: méltóak a nevükre és címükre. Ízes, magyar nyelvezet és nevek, érdekes keletkezéstörténet, a benne szereplő lények (legyen az kőóriás, manó, tündér, varázsló, sárkányteknős, pele, szakállas béka) mind-mind szerethető (még az esetleges negatív szereplő is). A gonosz természetesen elnyeri méltó büntetését, s méghozzá milyen ötletesen :) Itt tényleg csak a képzelet szab határt.
Férjem szülei most hétvégén voltak Csopakon, s ha nem szakadt volna az eső, bősz késztetést éreztem volna, hogy utánuk menjünk a gyerekekkel, elmenjünk Tihanyba, megkeressük esetleg az örvényesi malmot, s amit még lehet, s ha esetleg találunk egy helyet, ahol szerepel az étlapon a Kamor-féle sülthús, biztosan megkóstoltam volna.
Gyönyörű történet az összes(?) magyar népmesei elemet felvonultatva, amit biztosan be fogok szerezni és el fogok olvasni a gyermekeimnek.
+ pont az illusztrációkért, nekem nagyon tetszettek :) Lehetett volna a képekből több is :)

ggizi P>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Nagyon tetszett a könyv hangulata. Az ismert balatoni és felvidéki helyszínek vadregényes köntösbe bújtatott közege engem teljesen elvarázsolt. Sokkal jobban, mint a mesés lényekkel teli kalandos történet és maguk a szereplők, de mégis nagyon élveztem a könyvet. Az illusztrációk is nagyon tetszettek, és bár kevés volt és a színek is hiányoztak, de az a néhány rajz is sokat adott hozzá a történethez.

Fairy>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Ez a könyv nekem nagyon tetszett.
Mondjuk én elfogult vagyok ha a Balatonról van szó,egyszerűen imádom és kész.
A könyvet a Balaton partján olvastam így teljesen beszippantott a történet imádtam az első betűtől az utolsóig.
Én is ott voltam Helkáékkal az útjuk során a Soktornyú kastélyban Tihanyban,a parton az erdőben a Bakonyban, Hévizen,Sóstón,Tapolcán egyszóval mindenhol.
A Balaton tündéréről Sióról úgy olvastam volna még, Kamort a varázslót is a szívembe zártam.
Kezdem is a folytatást.

Boritek70 P>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Mennyire kellett végre egy ilyen regény, ami itthon játszódik, kedves balatoni, bakonyi tájakon, izgalmas, cselekményes, vicces, kalandos… Még jó, hogy a folytatás is rendelkezésre áll! :)

TitokMondó>!

Nyulász Péter: Helka A Burok-völgy árnyai

Annyira tetszett, hogy azóta megalkottuk a saját Sió-haja fantázianevű sör/borkorcsolyánkat, s a negyedikeseimnek is kötelező olvasmánnyá tettem!
Csodás legenda, zseniális feldolgozása. Körbejárjuk az egész Balaton környékét, a Bakonyt és az ember mindenhol tündért, boszorkányt és varázlót keres. Jó karakterek, izgalmas mesefűzés, szóval hamarosan Cipriánt is megismerjük…

Jesper_Olsen >!

– Annak, aki nem érti, minden könyv üres!

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Kek P>!

Figyelj hát mindenre, de soha ne félj! Légy határozott! Aki fél, az bizonytalan, aki bizonytalan, az gyenge, és aki gyenge, az a földre kerül. Az Erdő törvénye pedig az, hogy ami a földön van, az vagy sár, vagy táplálék. Ha a földön vagy, eltaposnak vagy megesznek!

Kapcsolódó szócikkek: Kamor
Kek P>!

– No persze – bólintott Pálzazók. – Rögtön kell, vagy ráér azonnal? – fordult Furminthoz.
– Amelyik előbb van – felelt meg leleményesen a manó.

Kapcsolódó szócikkek: Furmint · Pálzazók
Theana>!

– Túrógombóc!
– Túrógombóc!

Kapcsolódó szócikkek: Furmint · Tramini
Klaudia_Kispál P>!

Kek P>!

– Ez itt Tapolca! Itt a tó van a barlangban, nem a barlang a tóban!

Kapcsolódó szócikkek: Tapolca
Chivas>!

Összehúzott szemöldökkel figyelte a rengeteg erdő minden rezdülését. A lombok vészjósló zúgását, a hegyek hűvös sóhajtását, a kavicsok pendülő hangját, ahogyan lefelé peregnek a kemény sziklán.

5. oldal; Árvíz a szurdokban

Lahara IP>!

– Én igen! – rikkantott Furmint. Ti vagytok a balatoni lángosok!

Kapcsolódó szócikkek: Furmint
arsenal0522>!

Ugyan mi lehet az a nagy veszély ott, ahol lepkék táncolnak, méhek zsongnak és a világ legízletesebb szamócája érik?

SzimiEsztóka>!

– Eszedbe ne jusson! – szólt riadtan Rezi.
– Késő, már eszembe jutott – mosolygott Helka.

Kapcsolódó szócikkek: Helka

Nyulász Péter: Ciprián A Balaton hercege