A ​hosszúfülűek kincse (BerGer Szimat Szolgálat 3.) 47 csillagozás

Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Nagy futással indul Bugac Pongrác harmadik kalandja. Maxit és Trixit elkapják Óbudán, egy múzeumban, ahonnan eltűnt a Fekete Kutya. Egy titkos jegyzet szerint ez a szobor a kulcs egy rejtélyes kincs megtalálásához. A Berger Szimat Szolgálat feladata előkeríteni a műtárgyat, akár a Föld túlsó feléről is! Márpedig a szálak a déli féltekére vezetnek. Sikerrel járnak-e hőseink a hosszúfülűek földjén, a Húsvét szigeten? Fordulatos kalandok során kapunk választ a kérdésre.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Hintafa>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

A harmadik kötet minden tekintetben az első kettő méltó folytatása. A szöveg szerkezete jól átlátható, a kezdő olvasóknak kedvező betűmérettel, szellős sorokkal, a fekete betűk monotonitását megtörő tipográfiai megoldásokkal. A történet íve feszes, de nincs tele zavaróan sok fordulattal.

Ritter Ottó vagány, de mégis barátságos, élénk színekben dúskáló illusztrációi továbbra is nagyon vonzóak és kifejezőek. Az elhelyezésük is dicséretre méltó: jól lazítják a betűkkel teleírt oldalakat. A korábbi kötetekhez hasonlóan -ha olvasás közben pihenőt tartanátok- képrejtvények nyomába is eredhettek.

Az előző részekből megismert kutyaakadémikus most sem tétlenkedik, egy rakás érdekes, könnyen megjegyezhető információval lettünk gazdagabbak. Kezdve a morzejelektől, az időzónákon át, a tájékozódást segítő koordinátákig, hogy a hideg-meleg levegő mozgását már ne is említsem. Két utóbbi a 3. osztályos környezetismeret anyag része, úgyhogy még a tananyagot kiegészítő segédanyagként is használhatjuk.

Felnőttként talán túlzásnak tűnnek a beszélő nevek, de mivel ez egy gyerekkönyv, a célközönségnek szánt humorral bennem fel sem merült, hogy ez gond lehetne. Ráadásul a szerző tisztelgése a tavaly elhunyt pályatárs Rigó Bélára, az ausztrál léggömb és léghajó rendezvényszervező Steve Huffnagel szerepeltetésével, igen szép gesztus.

Az alkotók ismét mindent megtettek azért, hogy a BGSZ -sorozat újabb részének elolvasása minden tekintetben jó élmény legyen. Okosodtunk, nevettünk, jól éreztük magunkat. Ennél többet nem is kívántam.
Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2018/01/03/nyulasz_peter_-ritter…

kratas P>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Ebben a sorozatban minden jó!
Ötletes, vicces, tanít, játék is van bőven és szenzációsan játszik a szavakkal és elrejtett utalásokkal. Kedvencem a He-Dog filmplakát volt :DDD

BertaPalikSzilvi P>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Sajnos a sorozat első részei nem voltak bent a könyvtárban, így ezzel kezdtünk, de nagyon élveztük a kisfiammal.
Humoros, ötletes, csavaros, az illusztrációk pedig szenzációsak.
A betűméret miatt önálló olvasásra is kiváló az olvasni tanulóknak.
Külön tetszett a könyv végén a magyar kutyafajtákat bemutató rövid kis rész, illetve, hogy a gyerekek számára ismeretlen nevek, kifejezések magyarázata a szöveg mellett olvasható. Ilyen volt például, hogy a Húsvét – sziget honnan kapta a nevét, hogy mit jelez a földrajzi szélesség.
Az egyik híres Bud Spencer filmes idézeten fülig szaladt a szám, csak annyit mondok hogy pisztácia fagyi..
Jó élmény volt, kíváncsian fogjuk olvasni a többi részt is.

Ács_Milán>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Hogy stílusosan kezdjem: „Azt a kurta hurkavégit!”
Felnőttként is imádom a mesefilmeket és a mesekönyveket. Szeretem, ha egy gyermekeknek szóló könyvnek van mondanivalója, van története, vicces és szórakoztató. Ebben a kis könyvben mindez megvolt. Sőt! Ennél sokkal több! Gyönyörű illusztációkkal díszített és aranyosabbnál aranyosabb szereplőkkel találkozhattam. Önkéntelenül is mosolyra húzódott a szám egy-egy szereplő nevén. Mind külsőleg, mind belsőleg egy nagyon igényes könyv. Ilyennek kell lennie egy gyermekeknek szóló könyvnek!
Bátran ajánlom kicsiknek és nagyoknak! Hidd el, nem fogsz csalódni benne! :-)

bagie P>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Zseniális nevek, jó karakterek, jó kis nyomozás.
Nagyon tetszett, hogy a könyv végén a kutyafajtákat is bemutatja, így a szereplők kapnak egy kis plusz árnyalatot.
Azt hiszem megjegyzem ezt a sorozatot, és ha lesz a környezetemben érintett korosztályú gyerek, mindenképpen bevetem.

gab001>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Önmagában is élvezetes kaland volt, viszont kellemes volt visszatérni a már ismert szereplőkhöz. A helyszín azonban ezúttal a világ másik vége, s az utazás is rengeteg kalanddal járt, a nyomozásról nem is szólva. Néhány csavar is belefért a történetbe. Az illusztráció is nagyon színvonalas, ahogy az egész könyv is. Rövid, mégis tartalmas.

katen>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Az egy oldalra jutó kalandok versenyét simán nyeri ez a könyvecske. Nekem kicsit sok volt, de a célközönség még mindig imádja.
(Az Indi János, na az már fájt.)

buzavirág>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Ezúttal Ausztrália és a Húsvét szigetek az úti cél. A nyomozásban ismét részt vesznek az ikrek, de most Juli Puli is csatlakozik. Ismét egy igényesen megrajzolt humorral fűszerezett könyvecskét olvashattam, az elmaradhatatlan vicces nevekkel és beszólásokkal. Felnőttként is remek kikapcsolódást nyújtott, a gyerekeknek pedig remek élmény és plusz fejtörő a legvégén.

nagara>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

Szerencsére jobb lett az előzőnél! Ismét izgalmas kalandba bonyolódik Bugac Pongrác, amihez egészen Ausztráliáig kell utaznia. Különösen nagy vidámságot okozott, mikor ezzel a híres Bud Spencer mondattal találkoztam a könyvben: – A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt! :)

dianna76 P>!
Nyulász Péter: A hosszúfülűek kincse

A sorozat előző köteteivel ellentétben, ezt most nem tudom kevesebbre értékelni öt csillagnál. A délután folyamán egy szuszra elolvastam, mert hajtott előre a kíváncsiság, az izgalom. Egyáltalán nem éreztem kiszámíthatónak, sőt, meglepetések is voltak benne. Az apró információmorzsákat az oldalak szélén az előzőeknél is nagyra értékeltem. A keresős rejtvény pedig… A tojások jól megtréfáltak, már azt hittem ennyire vaksi vagyok, amikor nem gyűltek megfelelő ütemben. A nevekkel annyi bajon volt, hogy a szójátékot elüti nagyon az idegen nyelv. Kár!

Ács_Milán>!

– Azt a százszor lerágott csibecsontját, hát ez aztán nem fenékig libazsír!

tmezo P>!

– […], ti tudtátok, hogy a déli féltekén balra csavarodik a víz a lefolyóban? Képzeljétek, onnan nem látni a Göncölszekeret!

girardella>!

Amint megjelent a tricikli, Maxi előpattant, és odaszaladt a két alakhoz.
– Kétszer két gombócot kérek. Csokoládét és pisztáciát.
– A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

BerGer Szimat Szolgálat sorozat · Összehasonlítás