A ​fürdők réme (BerGer Szimat Szolgálat 1.) 104 csillagozás

Nyulász Péter: A fürdők réme

Amikor Gerzson bácsi a strandon felejti a telefonját, Pongrác készséggel indul a segítségére. Csakhogy rejtélyes okból sorra zárnak be Budapest híres fürdői! Pongrác aljas összeesküvést szimatol, és a BerGer Szimat Szolgálat csapata akcióba lendül. Sikerül-e megfejteni a rejtélyt? Kinyitnak-e még valaha a fürdők? No és előkerül-e Gerzson bácsi mobilja?

Eredeti megjelenés éve: 2016

Berger, Budakeszi, 2018
122 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158050722 · Illusztrálta: Ritter Ottó

Trudiz>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

Kalandos és egyben okosító könyvecske. A kis mérete, betűnagysága pont megfelelő egy kisiskolásnak. Ötletes, találó, beszédes nevek teszik mosolygóssá a történetet a magyar őshonos kutyafajták elnevezésén túl is: Sir Meb Unda, Q Thiu Li. Szómagyarázataival okosít, amikor nevezetességeket, helysírást ismertet, magyaráz. Tetszetősek az illusztrációk.
Jöhet a következő :)

meseanyu P>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

Sokat ígérő a sorozat első része: izgalmas, vicces, igényes, olvasmányos stílusú, és a kis tudásmorzsák is tetszettek. Képileg is nagyon jó. Csak így tovább!

kratas P>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

Nagyon aranyos kis sorozat ez és hát kutyák a főszereplők, naná, hogy ötös :)

CsakSimánDorka>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

A fiúknak nagyon bejött, egyszer Férjjel és egyszer velem is felolvastatták. Jókat kacagtak a poénokon, amik a szereplők között lezajlott, a különös kutyaneveken, mint például: Sir Meb Unda, Q Thiu Li. Nézegették az illusztrációkat, és mindig kérdezték, hogy melyik kutya milyen fajta, és, külön meséket találtak ki az egész oldalas képekhez. Kicsit jobban megismerkedtek a magyar kutyafajtákkal és Budapest híresebb helyszíneivel is. Felnőttként én néha a falat vakartam a különböző kutyanevektől, viszont a széljegyzetek, amiket az író hagyott tetszettek.

icu79>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

Nagyon ötletes, jól megírt, rövid nyomozós történet gyerekeknek. Az illusztráció is a helyén volt, és nagyon jó ötletnek tartom a helyenként, diszkréten odaszúrt információ morzsákat. Ha ezt olvashattam volna gyerekkoromban, talán jobb kapcsolatom lenne felnőttként a krimivel, mint műfajjal. Várom a folytatást! :)

csgabi P>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

A BerGer Szimat Szolgálat sorozat első kötete először 2016-ban jelent meg a Móra Kiadó gondozásában, majd volt olyan kiadás, amit a Berger Kiadó Kft., míg mást megint a Móra adott ki. A fürdők réme a nyári Budapesten játszódik, szereplői pedig egy magánnyomozóiroda dolgozói és barátaik, rokonaik. Ami különlegessé teszi a könyvet és a sorozatot, azok a kutyák. Igen, a szereplőket ugyanis nem emberek, hanem kutyák adják. Jópofa az ötlet, nagyon szerettem, ahogyan a budapesti utcákon együtt detektíveskedek velük.

A cselekmény fordulatos volt, szerintem alsó tagozatos gyerekek igazán élvezhetik, főleg a kisebbek, mivel Pongrác személyén keresztül – amikor nem forogtak olyan gyorsan a mudi agytekervényei, „rászólhatnak”, meglehet a „Jaaaj, Pongrác, hát nem látod, hogy a Margitszigetre kell menned?”-élmény, így részesei lehetnek a nyomozásnak a kis olvasók is.
[…]

Még több: link

Hintafa>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

Nyulász Péter nagyon meggyőző, könnyed stílusú gyerekkrimikkel örvendeztetett meg bennünket a téli szünetben. P még meg is jegyezte, hogy maga sem érti, de képtelen letenni a könyveket. Régóta vártam-vágytam egy ilyen, vagy ehhez hasonló mondatra. Most pedig -bevallom- madarat lehetne velem fogatni, mert ha egyszer belekóstol valaki abba, hogy milyen csoda belefeledkezni egy történetbe, akkor onnantól már nincs megállás.
Az állatos-nyomozós tematika emlékeztet ugyan a Geronimo Stilton-féle regényekre, viszont a hasonlóságok ennyiben ki is merülnek, mert a BGSZ mérföldekkel igényesebb. A gyerekolvasókhoz igazított kedves humor, az egész szöveg játékossága már az első oldalakon beszippant. Az én olvasóm annyira a hatása alá került, hogy lépten-nyomon idézett belőle „Na ezt hallgassátok meg…” felkiálltásokkal. A kutyaakadémikus jelével ellátott ismeretterjesztő részek okosak, hasznosak és (ami a legfőbb) a célközönség számára is érdekesek. Ráadásul az iskolai tananyagba is könnyen beépíthető…
Bővebben itt:http://hintafa.blog.hu/2017/01/12/nyulasz_peter_-ritter…

buzavirág>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

Amikor megvettem a gyerekeknek ezt a könyvet, rögtön tudtam, hogy el fogom olvasni.
Persze nem véletlen, hiszen egyre több krimit olvasok, és kíváncsi voltam, milyen ez gyerekcipőben. Plusz még egy kedves molytársam @tmezo is jó szívvel ajánlotta. Köszönet érte. Mint a csillagozásomból is kiderült nagyon jó, ötletes történet, nyomozás alakult ki abból, hogy vajon ki mérgezi hazánk fürdőit, és vajon mi okból? Miközben kiderül, hogy ki a tettes, egy-két információt is megtudhatunk országunkról. Végeztül pedig hagy említsem meg az illusztrációkat, nagyon szépek, főleg, ahol a háttereken Budapest nevezetességei látszanak.

tmezo P>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

Nagyon jó szórakozást nyújtott. :) Végtelenül élveztük a budapesti nyomozást a BGSZ-szel.
A történet titokzatos volt, a helyszínek változatosak, ámokfutás volt a javából. Nagyon jó a csapat, elképesztően összehangoltan dolgoznak.
Ötletes a könyv kivitelezése, vagy benne egy kis játék (Aranycsont küldetés), magyarázatok a helyszínekről, nevezetességekről, nagybetűs, színes, és irtó jó meg vicces nevek vannak benne. A kedvencem: Q Thiu Li (Ejtsd: Ku-Tyu-Li)

katen>!
Nyulász Péter: A fürdők réme

Ezt a könyvet Berci nyomta a kezembe (7éves, önálló olvasás után), hogy Anya, ez fantasztikus, mindenképp te is olvasd el! :-) Nekem nyilván más az ingerküszöböm, én annyira nem voltam elájulva, de a célközönség nagyon lelkes, mostazonnal kell a következő (könyvtárból nem jó, Anya, saját kell a polcomra!!!)! Most erre mit lehet mondani? Olvassál, fiam! (Azóta a könyv Apánál, neki is el kell olvasni, ki ne maradjon a jóból! :-D)

Dorka_9>!

Igazán kínossá vált, hogy a dívány alatt bujkálok, amikor megláttam, kik léptek be:
Juli Puli és a kis pumiikrek!

92. oldal, 17. fejezet - Várnak a trópusok (Berger kiadó kft., 2016)

Péripenna IP>!

Egy mackós alkatú komondor szállt ki a gépből…FEHÉR tányérsapkával a fején.

…kifordult a sarkon egy FEKETE terepjáró, az oldán buldogfejes logóval.

Péripenna IP>!

AMENNYIRE bosszantott, az előbb, hogy rajtam van, most legalább annyira hasznosnak bizonyult.

BerGer Szimat Szolgálat sorozat · Összehasonlítás