A ​baba bab (A baba bab) 27 csillagozás

mondókák kicsiknek
Nyulász Péter: A baba bab

Mondókaföldjén ​született Nyulász Péter, nem csoda, hogy szerethető versikék, találós kérdések folynak tollából, eddigi nagysikerű könyvei, a Zsubatta!, a Miazami, Miazmég a gyerekek kedvencei. Könyvheti újdonsága, A baba bab, a kisbabák első hangját utánzó szó, azt a kedves képet festi le, amikor a picik nagy levegőt vesznek, saját hangjuk örömzenéjében fürdőznek, és csak mondják, mondják, hogy abababababababa. Ezzel indulnak el a beszéd fejlődésének buktatókkal teli útján.

A könyv 15 mondókát tartalmaz, és korhatár nélkül játszható, mondható, 0 éves kortól. Szerettük volna, ha a klasszikus, mi tenyerünk kerekecske-gombocska nyulacskája tovább futna, be egészen a mai gyerekek mai tenyerébe, és ők mondanák: „Siket csendet körülöttem zajmorzsákkal meghintettem.”

A baba bab illusztrációit Schall Eszter fiatal grafikus készítette, természetbe olvadó színeket használt, rajzai friss lendülete új látásmóddal gazdagítanak.

A kartonkönyv hátlaján szerepel egy 100%… (tovább)

Betűtészta, 2021
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155587382 · Illusztrálta: Schall Eszter
Betűtészta, Budakeszi, 2016
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155587146 · Illusztrálta: Schall Eszter
Betűtészta, Budakeszi, 2011
32 oldal · ISBN: 9789630814706 · Illusztrálta: Schall Eszter

dianna76 P>!

Nyulász Péter: A baba bab mondókák kicsiknek

Már a múltkor kezembe akadt a könyvtárban, de azt hittem ez csak egy korábbi kiadása ennek, amit viszont már olvastam. Most azonban – mindkét lapozót kezembe véve – rá kellett jönnöm, hogy külön könyvek, habár akadnak ismétlések a kettőben. Ebben voltak olyan mondókák, amik kevésbé tetszettek. Viszont avattam egy kedvencet is, már ami az eddig nem ismert versikéket illeti a Holdnapot. Nagyon tetszett a Kesztyűs kézzel is. Az illusztrációk pozitívan hatottak rám ezúttal is.

Betűtészta, Budakeszi, 2011
32 oldal · ISBN: 9789630814706 · Illusztrálta: Schall Eszter
Szávitrí>!

Nyulász Péter: A baba bab mondókák kicsiknek

Ez egy igazán kisgyerekeknek való könyvecske. Tök jók a mondókák, szuperek a rajzok, de ami a legjobban tetszett benne, hogy kemények a lapjai és lekerekítettek a sarkai, így sem a könyv, sem a baba nem sérül meg olvasáskor. :)

kimga>!

Nyulász Péter: A baba bab mondókák kicsiknek

A versek 2/3 a kedvencünk lett :), a másik egyharmadot pedig kihagyjuk :(. Formátum, grafika, könyv anyaga ideális babáknak, csak ajánlani tudom! Gratulálok!

Annamarie P>!

Nyulász Péter: A baba bab mondókák kicsiknek

Nagyon kedves, kisdedeknek való könyvecske, újszerű mondókákkal, csodálatos rajzokkal.

B_Panka>!

Nyulász Péter: A baba bab mondókák kicsiknek

Kisfiam kedvenc oldala a „Cin-cin kisegér. Cér-cér denevér…” Szoktuk lapozgatni, többnyire jó versikék, nekem kimondottan tetszik a „babanyelv” benne.

Betűtészta, Budakeszi, 2016
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155587146 · Illusztrálta: Schall Eszter
dittta>!

Nyulász Péter: A baba bab mondókák kicsiknek

Nehéz volt pontozni, mert a versek körülbelül fele nagyon jó, vagy nagyon jó ha lehagyjuk belőle az utolsó 1-2 sort, de a másik fele kifejezetten gyenge. Ha én olvasom fel, akkor nálam egy 5 csillagos könyv van, mert szépen átlapozom azt, ami nem ment át a szűrőn:) Az illusztrációk viszont egyáltalán nem tetszenek.

Chivas>!

Babagombóc

Kezem végén kicsi mancs,
lábam alatt nagy tappancs.
Közte pocak, benne kóc,

Rozscipó

Recse-recseg, ropogó,
friss, meleg a rozscipó.
Béle barna, héja barna,
Pici baba mind bekapja, hamm.