Mengele ​boncoló orvosa voltam 20 csillagozás

Nyiszli Miklós: Mengele boncoló orvosa voltam

Dr. Nyiszli Miklós 1946-ban vetette papírra borzongató önéletírását a hírhedt lengyelországi haláltáborban töltött időről és az ott végzett kényszerű foglalatosságáról. A szerző a túlélést a szakmájának köszönhette, orvos volt, és ráadásul Németországban végzett, kiváló szakmai tapasztalattal, tudással rendelkezett, ez elősegítette, hogy Dr. Mengele „kiválasztottja” legyen.

„Alulírott dr. Nyiszli Miklós orvos, a 8450 tetoválási számot viselő volt KZ-fogoly, e szerzésemben megjelenő művet, mely az emberiség történetének legsötétebb lapjait foglalja magában, minden indulattól mentesen, a valóságnak megfelelően, a legkisebb túlzás és színezés mellőzésével írtam meg, mint közvetlen szemlélője az auschwitzi krematóriumok és más máglyák, melyeknek tüzében apák, anyák és gyermekek milliói enyésztek el.”

Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitzi krematúriumban és Orvos voltam Auschwitzban címmel is megjelent.

Magyar Lajos alapítvány, Tatabánya, 1996

Angele P
Nyiszli Miklós: Mengele boncoló orvosa voltam

Felkavaró tartalom, ugyanakkor alapmű annak, akit érdekel a holokauszt.
Az erről szóló könyvek olvasásával emléket állítunk a holokausztot elszenvedőknek és soha nem engedjük feledésbe merülni.

Lillam
Nyiszli Miklós: Mengele boncoló orvosa voltam

Mit is lehetne írni egy ilyen könyvről:
Hatásos volt a története v. hiányzott belőle még egy kicsi?
Ez morbid és tiszteletlen lenne, hiszen a való élet írta.
A szereplők jellemvonása keveset fejlődött v. nem voltak eléggé árnyaltak?
Őszintén a túlélésért küzdöttek, az ösztön sok mindent felülír.
A stílusa nem kiemelkedő?
Hát nosza… lehet felülmúlni. Nem író, viszont ő legalább Túlélő.

Vikicicca P
Nyiszli Miklós: Mengele boncoló orvosa voltam

Mit is lehet írni egy ilyen könyv olvasása után? Borzasztó, megrendítő… Nagyon gondolkoztam, hogy abbahagyom, feladom. De közben meg érdekel a téma. Még nem olvastam semmit erről az időszakról, kíváncsi voltam. Olvasás közben viszont rendesen kavargott a gyomrom.

Moander
Nyiszli Miklós: Mengele boncoló orvosa voltam

Eléggé durva dolgok vannak ebben a könyvben, de attól függetlenül, hogy milyen kegyetlen dolgokról ír a szerző, végig lekötött a mű, mert „érdekes” a témája. Nem egyszerű megemészteni a leírtakat, sokszor félbehagytam az olvasást, mert gyomorforgató dolgokról volt szó, de épp ez teszi ennyire „életszagúvá”.

LordLoss1100
Nyiszli Miklós: Mengele boncoló orvosa voltam

Remek és egyben borzalmas könyv, remek a történetvezetése, érdekes és izgalmas, de a története borzalmas, mégpedig a témája miatt, életem első könyve volt, ami képes volt úgy elborzasztani, hogy egy pillanatra letegyem a könyvet. A tudat pedig, hogy megtörtént mindez, félelmetes.

oscarmániás

Kinek az akaratából zúdul szerencsétlen népünkre a borzalmak ilyen sorozata? Ha Istenéből! Úgy már az is elbújt szégyenében, mert ennyit még Ő sem akart.

131. oldal, XXXI. fejezet

oscarmániás

Olyan tragédiáknak és borzalmaknak vagy hosszú hónapok óta szemtanúja, miket emberi agy nem foghat fel és nem él ember, ki elhiszi.

137. oldal, XXXII. fejezet