A ​jóléti állam a 21. században 2 csillagozás

Nyilas Mihály (szerk.): A jóléti állam a 21. században

A ​kötet a Szociális Szakképzés Könyvtára sorozatban megjelenő harmadik olyan kiadvány, amely a jóléti állammal foglalkozik. A lassan két évtizede közzétett, régi hiányt pótló első tanulmánykötet Magyarországon először nyújtott magyar nyelvű válogatást a nyugati jóléti államok egyes alapkérdéseiről. A néhány évvel később napvilágot látott újabb kiadvány már az új jobboldali ellentámadás elméleti és gyakorlati jellemzőit bemutató írásokat közölt. Az azóta eltelt időben a jóléti állammal foglalkozó elemzésekben – a sokáig domináns „válságirodalmat” felváltva – teret nyert egy új megközelítés. E szerint a jóléti állam több mint százéves története során, a 19. század végén és a 20. század harmincas-negyvenes éveiben lezajlott két nagy reformkorszak után újabb jelentős – „paradigmatikus” – változások előtt áll. A 2. világháború utáni ipari társadalom realitásain alapuló állami jóléti rendszerek egyre kevésbé képesek hatékonyan kezelni a gyors változásokból eredő új kihívásokat és az új… (tovább)

Czike Klára – Csizmady Adrienne – Ligeti György – Rózsavölgyi Adél: Minden másképp van
Lakner Zoltán: Szociálpolitika
Rácz István: Parasztok, hajdúk, cívisek
Gombár Csaba – Hankiss Elemér – Lengyel László (szerk.): És mi lesz, ha nem lesz?
Abhijit V. Banerjee – Esther Duflo: A szegények gazdálkodása
Ferge Zsuzsa – Lévai Katalin (szerk.): A jóléti állam
Ferge Zsuzsa: Szociálpolitika és társadalom
Ferge Zsuzsa: Elszabaduló egyenlőtlenségek
Havas Katalin – Somorjai Ildikó (szerk.): Szöveggyűjtemény a társadalmi egyenlőtlenségek tanulmányozásához
Hegyesi Gábor – Talyigás Katalin (szerk.): A szociális munka elmélete és gyakorlata