Miska ​meg én 4 csillagozás

Nyikolaj Nyikolajevics Noszov: Miska meg én

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Ifjúsági, Budapest, 1955
110 oldal · Fordította: Nikodémusz Nelli · Illusztrálta: Tedeszko Anna
Ifjúsági, Budapest, 1954
110 oldal · Fordította: Nikodémusz Elli · Illusztrálta: Tedesco Anna

Dors_Peabody>!
Nyikolaj Nyikolajevics Noszov: Miska meg én

Gyerekkoromban a nyarakat a nagymamánál töltöttük. Nyolc-tíz éves lehettem, mikor ezt a könyvet felfedeztem a padláson. Édesapám könyve volt és ez állt benne: „ T.L. II. osztályos tanulónak szorgalma jutalmául. 1954.június 19.” Azon a nyáron vált kedvencemmé ez a könyv és onnan kezdve minden nyáron újra és újra elolvastam, többször is. Nem csak azért, mert kedves-bájos történetek gyűjteménye, hanem azért is mert apué volt.Aztán valahogy elfelejtődött a könyv. És minap a gyerkőc kutakodott a könyvespolcon (az elfeledett könyvek könyvespolcán) és megtalálta. Én meg csak csodálkoztam, hogy „élt túl” ez a könyvecske 5-6 költözést? A gyerkőcnek meséltem róla, mit jelentett anno nekem ez a könyv és persze rávetette magát, hogy elolvassa. Én pedig mikor elaludt, fogtam és újra elolvastam. Emlék, kötelék apuhoz, kötelék a mamához, kötelék a gyerekkoromhoz. Nem tudok objektív értékelést írni hozzá, mert mindig is több lesz nekem, mint egy letűnt kor mesekönyve. Többé nem hagyom, hogy eltűnjön a szemem elől.

Picichef>!
Nyikolaj Nyikolajevics Noszov: Miska meg én

Amikor kicsi voltam, mindig az anyukàmmal olvastam. Pl Tutsek Anna – Cilike sorozatàt. Imàdtam.
De ez volt életem elsö könyve, amit magamtol olvastam el teljesen egyedül. Kicsi voltam, de büszke és imàdtam a könyvet. Màr amikor kezdtem elfelejteni, hogy miröl is szolt, még mindig mindenkinek azt hajtogattam, hogy az a kedvencem. A nagyszüleim könyvespolcàn talàltam. Egy kisfiurol szol, aki nagyon fiatal és a baràtjàval töltött idöröl mesél. Csinytalansàgok, tàborok, kertészkedés. Egyszerüen imàdnivalo. Rövid könyv is, szoval mindenkinek ajànlom. :)