Az ​öngyilkos 1 csillagozás

Nyikolaj Erdman: Az öngyilkos

Szemjon Szemjonovics mivel hosszú idő óta munkanélküli, végső elkeseredésében öngyilkos akar lenni. Felesége és anyósa mindent elkövet, hogy visszatartsa. Különböző ellenzéki, anarchista csoportok és személyek viszont „megveszik” Szemjon életét.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nemzeti Színház Színműtár Nemzeti Színház

Nemzeti Színház, Nemzeti Színház, 2006

Tadeshi P>!
Nyikolaj Erdman: Az öngyilkos

Amikor hozzám került, úgy gondolkodtam, hogy orosz szerző, dráma, tetszetős fülszöveg, rossz nem lehet. És valóban. Újfent ráébredhettem, miért is szeretem annyira az orosz irodalmat: mert annyira nevetségesnek mutatja be a legnagyobb problémát is – mint például azt, hogy az ember nem képes önmagát sem eltartani, nem hogy a családját, ami valljuk be, mégis csak igen komoly probléma – és mindeközben annyira elkeserítő helyzetet látunk magunk előtt, hogy nevetés közben sírunk.
Őszintén szólva, még azon sem lennék meglepődve, hogy Szemjon Szemjonovics Podszekalnyikov (a másik, amit az orosz szerzők műveiben imádok, azok ezek a nevek!) egy az egyben Nyikolaj Alekszejevics Ivanov paródiája. (És egyúttal ajánlom mindenkinek elolvasásra még Csehovtól az Ivanov című drámát!)