Magyar ​zeneszerzők és muzsikusok 1 csillagozás

Nyerges Magda: Magyar zeneszerzők és muzsikusok

Bakfark Bálint
Erkel Ferenc
Liszt Ferenc
Egressy Béni
Reményi Ede
Lehár Ferenc
Dohnányi Ernő
Bartók Béla
Kálmán Imre
Kodály Zoltán
Lajtha László
Fischer Annie
Cziffra György
Tudjátok-e kiket neveztek közülük „a három nagy magyar”-nak? Ki adott életében több mint tízezer koncertet? Melyikük volt képes egyszeri átolvasással egész partitúrákat megjegyezi? Kinek a művét játszották több mint ezerkétszázszor a New York-i Broadway-n? Ki gyűjtött össze több mint tízezer népzenei dallamot? Melyik művészünkről született Lengyelországban még közmondás is? Ki játszott közülük a Kheopsz-piramis tetején?
Ha nem tudjátok a válaszokat, olvassátok, el ezt a könyvet, amelyből minderre és még sok más izgalmas kérdésre fény derül!

>!
Széphalom Könyvműhely, Budapest, 2013
96 oldal · ISBN: 9789639903777

Enciklopédia 2

Szereplők népszerűség szerint

Liszt Ferenc


Várólistára tette 1


Kiemelt értékelések

palastim>!
Nyerges Magda: Magyar zeneszerzők és muzsikusok

Nagyon jó kis kedvcsináló könyv. Sőt, sok olyan újdonságról is olvastam benne, amiről eddig nem tudtam. A XX. század elején olyan zenésztársadalom, oktatás volt itthon, ami vetekedett a többi európai országéval. Dohnányi igazgatósága alatt igazi tehetségek nőttek fel. Fischer Annie zenei kézjegyét Beethowenig lehet visszaeredeztetni.
Jó volt olvasni zenei nagyjainkról, jó volt látni, hogy bár a II. világháború sokuk életének folyását felborította, mégis mindvégig magyaroknak vallották magukat és a gyökereiket kitéphetetlennek! Nagyon sokan haltak meg külföldön, sokukat saját halottaként is temette el a befogadó ország, de egyikük sem mondta önmagára, hogy már nem magyar! Számomra ebben is rejlik az igazi érték!


Népszerű idézetek

>!

A Sopronban katonáskodó Petőfi kiszökött a kaszárnyából, hogy hallhassa Liszt Ferencnek 1840-ben, a városi kaszinóban adott koncertjét.

23. oldal, Liszt Ferenc (Széphalom Könyvműhely, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Liszt Ferenc · Petőfi Sándor
palastim>!

„…értéktelen az a magyarság, amely nem európai és számunkra értéktelen az európaiság, ha nem magyar is egyszersmind” – foglalta össze Kodály Zoltán a magyar kultúra helyét és feladatát a világban.

(első mondat)

palastim>!

Kitűnő érettségi bizonyítványának köszönhetően a legkiválóbb tanulóknak fenntartott Eötvös Kollégiumban folytathatta tanulmányait, Budapesten. Miközben az egyetemen a magyar-német középiskolai tanári szakot végezte, párhuzamosan zeneszerzést hallgatott a Zeneakadémián. A felvételije olyan jól sikerül, hogy egyből második évfolyamra vették fel, de ő szeretett volna mindent az alapoktól kezdeni, ezért az első évfolyamra iratkozott be, sőt tanulmányainak végeztével kérvényezte, hogy még egy évig látogathassa a zeneszerzést oktató Hans Koessler óráit.

67. oldal (Kodály Zoltán)


Hasonló könyvek címkék alapján

Balassa Imre – Gál György Sándor: Operák könyve
Harold C. Schonberg: A nagy zeneszerzők élete
Szolomon Volkov (szerk.): Testamentum
Al Jourgensen – Jon Wiederhorn: Ministry
Bernard Deyries – Dennys Lemery – Michael Sadler: Rajzos zenetörténet az őskortól napjainkig
Alfred Amenda: Eroica
Frédéric Chopin
Bősze Ádám: Nagy zenészek, nagy szerelmek
Czeizel Endre: Zeneszerzők – gének – csodák
Bartók Péter: Apám