Nyéki József (szerk.) · Soltész Miklós (szerk.) · Szabó Zoltán (szerk.)

Fajtatársítás ​a gyümölcsültetvényekben 1 csillagozás

Nyéki József – Soltész Miklós – Szabó Zoltán (szerk.): Fajtatársítás a gyümölcsültetvényekben

A könyv általános részében a szerzők három fontos terület, a gyümölcsültetvények fajtatársítása, a rovarmegporzás, a virágképződés és a gyümölcskötődés hormonális tényezői általános összefüggéseit ismertetik, amelyek egyúttal megalapozzák a részletes fejezetek tematikáját. Gyümölcsfajok szerint egységesen – de az egyes fajok sajátosságait figyelembe véve – foglalják össze a virágzásfenológiával, a termékenyülési viszonyokkal, az ültetvények fajtatársításával valamint porzási rendszerével kapcsolatos ismereteket. Előbb az almatermésű gyümölcsfajokat, majd a csonthéjasokat, a héjasokat, a bogyós gyümölcsűeket, s legvégül pedig a különleges gyümölcsfajokat tárgyalják.

Mezőgazda, Budapest, 2002

Hanon13>!

Ez legalább frisebb, de őszinte leszek…nem látszik rajta. Ugyan azokra a régi, 1970-es meg 1960-as tanulmányokra utalgat vissza. Pár mondattal megdobták, de mivel a témámmal itthon nem sokat foglalkoznak díszalmák a gyümölcstermesztésben, ezért nem is lehet róla újat írni. Kifejezetten a díszalmák felhasználása miatt kezdtem el olvasni, de az a fejez, mint írtam majdnem egy az egyben ugyan az mint az előző 1980-as Nyéki műben. A többi része legalább fel lett frissítve, úgyhogy a kereskedelmi fajtákkal itt töb szerencsém volt. Amúgy az alapok benne vannak, olyan szempontból hasznos.