Holdak ​és vándorok (Legendák és enigmák 1-3.) 23 csillagozás

Novák Csanád (szerk.): Holdak és vándorok Novák Csanád (szerk.): Holdak és vándorok

A magyar fantasyirodalomban kétségkívül az egyik legjelentősebb helyet foglaló M.A.G.U.S. saga immáron egy évtizete vezeti olvasóit a fantázia csodálatos birodalmába. A Legendák és Enigmák című válogatások e képzeletbeli világ történeteit gyűjtik csokorba, a műfaj legkiválóbb hazai szerzőinek tollából.

A Holdak és Vándorok az első három Legendák és Enigmák kötetből ad átfogó válogatást: lapjain megelevenednek Erion kalandozói; Krán szörnyszülöttei, Ediomad kazamatái és csarnokai, sötét szekták, nemes és nemtelen ősök, vétkek és rejtelmek; Kyria örök dicsősége…

Kötetünk szenzációja, hogy olyan – időközben klasszikusá vált – kisregények mellett, mint Raoul Renier Kráni Krónikák című műve, felvonultatja a M.A.G.U.S. szinte teljes szerzőgárdáját: Jan van den Boomen, Ryan Hawkwood és Ray O'Sullivan is bemutatják tehetségük legjavát.

Eredeti megjelenés éve: 2001

A művek szerzői: Jan van den Boomen, Raoul Renier, Ray O'Sullivan, Ryan Hawkwood, W. Hamilton Green, Csigás Gábor, Juhász Viktor, Novák Csanád

Valhalla Páholy, Budapest, 2001

KáGé
Novák Csanád (szerk.): Holdak és vándorok

Szeretem ezt a fantasy válogatást.Raoul Renier:Kráni krónika című írása szinte tökéletes,sötét,nyomasztó,részletesen leírt,hátborzongató világba tekinthetünk be.Olyan valós érzetem volt mikor olvastam.Első olvasás után pedig többször olvastam el már,szerintem mostanában sort kerítek rá ismét.

mongúz
Novák Csanád (szerk.): Holdak és vándorok

Sok jó és jónéhány gyengébb novella a MAGUS hőskorából. Tulajdonképpen az első három Legendák és Enigmák kötet minusz Gáspár András írásai. Ajándékba kaptam, nem dobtam vissza. Csak Ynev-rajongóknak.

Anonymusx
Novák Csanád (szerk.): Holdak és vándorok

(A számoknak ideje c novellábòl egy szòt se èrtettem, ezért kb 5 oldal után abbahagytam ezt a novellát.)

Anonymusx

A comtur vak volt, néma és mozgásképtelen: hatalmasra puffadt, fakórózsaszín testén vastag hurkákban lògtak a hájredők. Azon a tájon, ahol a vállának kellett volna lennie, két elsatnyult kar csüngött ki tehetetlenül a petyhüdt ráncokba gyűrődő bőrlebernyegek közül, ám az ujjak mind hiányoztak róluk. A lábaiból ennyí sem maradt
azok teljesen elsorvadtak; helyükön csak egy-egy szürkés csonk éktelenkedett.
A rendház ura rég elvesztette az arcevonásait. Feje formátlan húsdudorrá fejlődött vissza; tarajos szegélyű daganatok sarjadtak rajta esztelen tobzódásban, körbenőttèk a szájat, a szemgödröket és azt a gennyes tályogot, amely valaha az orra lehetett. Az
egész rákosan burjánzó hájtömeg egy drága selymekkel körülfüggönyözött balda-
chinos ágyon hevert, alul nedvedző fekélyek nyiltak rajta a felfekvéstől, felül tenyémyi foltokban hámlott róla a kiszáradt, pikkelyes bőr. Időről időre kocsonyás remegés futott rajta végig, egy ütemre ocsmányul szortyogó lélegzetvételével.
A félhomályos toronyszobában elviselhetetlen bűz terjengett, bár a hat sarokban
éjjel-nappal égtek az illatos füstölők, s a falak tövébe üvegszám locsolták a rózsavi-
zet. A comturt cukrozott vérrel táplálták, az orrába vezetett csöveken keresztül, a salakanyagok azonban csak a bőre pòrusain tudtak távozni, mivel alsó testnyilásai
mind benőttek. A szolgák óránként megmosdatták, ám a folyamatosan mo-
csok percek alatt újra összeronditott mindent körülötte.

Legendák és enigmák sorozat · Összehasonlítás