Életszabályok 0 csillagozás

A Tízparancsolat – Kihívás és tájékozódás napjainkban
Notker Wolf – Matthias Drobinski: Életszabályok

A Tízparancsolat nemcsak a zsidóság és a kereszténység történetét határozta meg, hanem erősen hatott a felvilágosodásra és a modern demokráciák alkotmányaira is. Korunk mintha újra fölfedezné ezt az ősi szabálygyűjteményt. Már nem életidegen korlátokat látnak benne, hanem az emberek békés és sikeres együttélésének vezérfonalát. Könyvünk a mai ember számára mutatja be a Tízparancsolatot: az „örök tömörségű” törvények modern értelmezésével segíti olvasóját abban, hogy biztonságosabban eligazodjon a mai élet útvesztőjében.

Notker Wolf OSB a katolikus egyház egyik legrégibb szerzetesrendjének, a bencés rendnek legfőbb vezetője, prímás apátja 2000 óta. Emellett főleg hazájában, de szerte a világon rendkívül népszerű egyéniség, számos sikerkönyv szerzője, messze földön keresett előadó.

Matthias Drobinski újságíró, a német „Süddeutsche Zeitung” egyházi szakértője, több könyvében foglalkozik a német egyház helyzetével.

Vigilia, Budapest, 2015
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639920507 · Fordította: Lukács József

Jesper_Olsen

Mert az emberi Isten egyik neve a humor. Szereti a humort, mert az emberiség furcsaságait valószínűleg csak sok humorral tudja elviselni.

Notker Wolf – Matthias Drobinski: Életszabályok A Tízparancsolat – Kihívás és tájékozódás napjainkban

Jesper_Olsen

Christian Friedrich Delius arról ír a Vasárnap, amikor világbajnok lettem című elbeszélésében, hogy ő, egy evangélikus lelkész fia, 1954-ben a Németország-Magyarország labdarúgó világbajnoki döntő közvetítését hallgatja rádión apja dolgozószobájában.

Jesper_Olsen

A szentmise órája azt jelenti: tedd le minden gondodat, mindent, amit most nem tudsz megoldani. Ne nyomd el a szorongásodat – de most szünet van. Most Isten fontosabb, és neki minden szorongást is el lehet mondani. A félelem egy része már attól elmúlik, hogy Isten elé tárhatjuk. Az Istennek adott idő mindenekelőtt olyan idő, amelyet a szentmisén résztvevő önmagának ajándékoz. Megnyitja a kaput létének mélységei felé.

Jesper_Olsen

Aki azt akarja, hogy ezek a gyermekek majd egyszer tiszteljék és becsüljék, annak úgy kell élnie, hogy a gyermekek majd tisztelni és becsülni tudják őt.

Jesper_Olsen

A háború mindig kudarc az emberiség számára.

Jesper_Olsen

Megerőltető, ha reggeltől estig szerepet kell játszanunk, ez elégedetlenséget és boldogtalanságot okoz. A lelki egészséget az szolgálja, ha igaz vagyok magammal szemben és magam felé.

Jesper_Olsen

A Tízparancsolat szavai jó élethez, szabadsághoz, önmegvalósításhoz vezetnek, ha ebből az Istenbe feledkező bizalomból éljük meg őket. Aki érzi ezt a biztonságot, az lehet szomorú és dühös, levert vagy bizonytalankodó. Hibázhat és vétkezhet, kudarcot vallhat vagy megragadhat a középszerűben. Azonban lelke mélyén sohasem eshet kétségbe. Mert lelke mélyén tudja, hogy Isten megtartja őt.

Jesper_Olsen

Azoknak a vétkét, akik gyűlölnek engem, megtorlom fiaikon, unokáikon és dédunokáikon. De ezredízig irgalmasságot gyakorlok azokkal, akik szeretnek és megtartják parancsaimat.

Jesper_Olsen

A féltékeny Isten igényes is. Nem fér bele a mi istenképünkbe, és keresztülhúzza, amit emberi korlátaink között elképzelünk róla.

Jesper_Olsen

Bátorság kell, hogy rábízzuk magunkat. Egy olyan társ, aki megelégszik szép ajándékokkal, és ennél mélyebb kapcsolatot nem szeretne, egy ideig sokkal kellemesebb tud lenni, mint az, aki a teljességre törekszik. És az első parancsolat Istene olyan, aki mindent akar.