Az ​udvarias Clifford 3 csillagozás

Norman Bridwell: Az udvarias Clifford

Bárhová kerül Clifford, mindenhol helytáll. Tudja, hogy kell viselkedni. Légy te is mindig udvarias.
A Clifford könyveket Norman Bridwell illusztrálja 1963 óta. Ma, Clifford a világ legnépszerűbb Nagy Piros Kutyája, akit a televíziós rajzfilm sorozatból ismerhettek.
„Azt gondolom, hogy Clifford népszerűségének éppen az a titka, hogy Clifford nem tökéletes. Mindig a jóra törekszik ugyan, de sokszor csupa jó szándékból elhibázza.” – írta róla egyszer megalkotója.

Mindenki szereti a világ legnagyobb, legpirosabb, legszeretetreméltóbb kutyáját!

M&C, Budaörs, 2006
32 oldal · ISBN: 9639565180 · Fordította: Robin Edina · Illusztrálta: Norman Bridwell

Gelso>!
Norman Bridwell: Az udvarias Clifford

Hát most sem voltam elájulva tőle, akár csak 3 éve.
Őszintén szólva túl idétlen helyzetek vannak felsorolva: még hogy köszönőlevelet ír, amikor ajándékot kap…és sportszerű a teniszben, és betartja a játékszabályokat – tartsd be te is – ilyen jellegű „rábeszélős” könyveket nem szeretem túlságosan…
Kutya létére kopog és letörli a lábát, mielőtt belép a házba…
Persze értem, itt egy rahedli udvariassági normát felsorolnak, amit piroskutyát néző gyermekeinknek is be kell tartani, meg kell szívlelni.
Kis bumfordi alakja, szomorkás kutyaszeme szeretni valóvá avanzsálja, és tőle még a szabályok betartását is könnyebb megfontolni, mintha vmelyik rokon sugallaná.

De a figura, a piros kutya alakja – tetszik.