Fidel ​Castro önéletrajza 4 csillagozás

Norberto Fuentes: Fidel Castro önéletrajza

A ​"Fidel Castro önéletrajza" vitathatatlanul a legteljesebb, legrészletesebb és leghitelesebb életrajz, amit a kubai vezérről a mai napig írtak. Norberto Fuentes évekig Fidel Castro közeli barátja és bizalmasa volt. Tudott a kubai titkosszolgálatok minden taktikai lépéséről a forradalmi Kuba legkényesebb hadműveletei során, és olyan iratokhoz férhetett hozzá, melyek tartalma eddig mások számára ismeretlen volt. Kiváltságos nézőpontjánál fogva ugyanakkor jóval többet tár fel a tényeknél: az indítékokat és az indítékokon túl a célokat.
A Fuentes által festett portré távol áll attól a misztikus képtől, melyet többek közt maga Fidel is próbál közvetíteni, és feloldja azokat az életrajzi torzításokat, melyeket az őt ócsárló kritikusok próbálnak sugallni. A „Fidel Castro önéletrajza” az utóbbi évtizedek legvitatottabb vezetőjének személyes oldalát tárja elénk, életének minden fontos pillanatában. Fényt derít azokra az eseményekre, melyeket a forradalom romantikája vagy a… (tovább)

Róla szól: Fidel Castro

Alexandra, Pécs, 2011
572 oldal · ISBN: 9789632977416 · Fordította: Babits Péter

kmara>!
Norberto Fuentes: Fidel Castro önéletrajza

ha valakit kicsit is érdeklőik Fidel Castro, Kuba, Che, Marquez, a poltiika, a latin világ élete, a hidegháború, a diktatúra és még ezernyi dolog iránt, ami valamilyen módon kapcsolható Castróhoz, annak kötelező. sok-sok mellbevágó, „hideg a hátamon végigfutó” gondolattal teli.
azért (is) 5 a csillag, mert tudni kell a sorok között olvasni az olvasása közben, máskülönben a nyelvezete lehetne kidolgozottabb…

Smici P>!
Norberto Fuentes: Fidel Castro önéletrajza

Egy hiteles könyv Castroról. Mert az ő emlékirata. Igazából nincs viszonyítási alapom, hogy ez a leghitelesebb könyv-e Kuba egykori vezetőjéről, mert nem olvastam más önéletrajzi könyvet róla még.
Amit biztosan lehet állítani: nagyon őszintének tűnik. Leplezetlenül beszél gyerekkoráról, szexuális életéről, nőkről, Che-ről, a forradaslomról, a kivégzésekről, a Kennedy-gyilkosságról, és még rengeteg érdekes dologról.
Összességében egy nagyon érdekes könyvről van szó, azok számára is az lehet, akik nem szeretik a politikát, mert egy kicsit jobban meg lehet ismerni Kubát, ezt a még mindig „oldschool” országot.

Weleny>!
Norberto Fuentes: Fidel Castro önéletrajza

Ez egy remek könyv. Csak úgy olvastatja magát. A könyv egyáltalán nem elfogult egyik oldallal szemben sem. Nagyon részletesen írja le az eseményeket és azt, hogy ezen események közben mi járt Fidel fejében. Csak ajánlani tudom mindenkinek aki érdeklődik a kubai forradalom, Che Guevara, Fidel Castro iránt, meg azoknak is akiket érdekel, hogy hogyan volt képes egy ember ilyen sok éven át hatalmon maradni és ellenállni az amerikaiaknak.

senhorita>!

Emlékirat? Most?
Valamit megtanultam, miközben ezt a könyvet írtam. Senki sem ura a múltjának, legalább is amíg meg nem írta. Valami mást is megtanultam: a forradalom mindig termeli a múltat. Még valami: a forradalom csak bizonyos idő elteltével viseli el, hogy alaposabban tanulmányozzák. Talán amikor valamennyi főszereplője meghalt. Addig a forradalom és szereplőinek története ellenségei kezében van (már akik megúszták élve), és azokból a morzsákból áll össze, ami nekik lepottyant.

Halász_Gábor>!

Szóval, ahogy mondtam, Trinidad utcáit róttam, amikor megakadt a tekintetem ezen a nagyon vonzó lányon, aki egy kicsit emlékeztetett Nalty González Revueltára, és nem tudtam túllépni rajta. Szép nagy segg. Nagyon szép. Tolassunk vissza a kocsival, hogy jobban is megnézhessem, mondtam a sofőrnek.